18.03.20

Rouškový byznys

3


Roušky ovládají svět. No neříkám, že je nepotřebujeme ba naopak VŠICHNI bychom je měli nosit. No stále se najdou lidé, kteří se vysmívají a nechápu, jak je situace vážná. Sama jsem se tomu celému smála, říkala jsem si, že to přejde a bude to zase v pořádku... a ono ne.

Co mi nejvíce vadí jsou lidé, kteří si založili byznys s rouškami, to že si za to vezme někdo nějaké peníze to mi nevadí, ale 100% bavlna není zase tak drahá, aby se cena roušky, která je cca za 30 minut hotová, vyšplhala na cenu 500 korun. Já se rozhodla omezený počet roušek rozdat lidem a nebo je dát pouze za poštovné, ty další bych ráda darovala tam, kde to potřebují, mně je prostě hloupé si za to brát velkou sumu peněz. 
Každý den mi dokonce chodí nabídky, zda bych jim neušila roušky, že mi zaplatí, no věřte, že už na to nemám kapacitu a čas který jsem mohla trávit se synem, jsem trávila za šicím strojem. Proto teď chci všechno dělat v klidu. Pokud někdo roušku chtít bude, tak si chvilku počká. 

Buďme ohleduplní, tolerantní a pokud máte doma staré bavlněné prostěradlo, nebo si můžete zajít i do galanterie, tak jděte, najděte si návod na youtube a udělejte si roušku. Hned zjistíte, že ono to zase tak rychlé není, no a pak jich ještě udělejte tak 100 za den. Hodně štěstí při zjištění, kolik času to zabere.

Budu upřímná, ale byla jsem vyčerpaná a s tím, že stále je má psychika docela na nic, tak jsem se sesypala a fakt to není příjemné, když se nemůžete ani nadechnout, je vám ze všeho divně. Měla jsem pocit, že toho dělám stále málo a teď vím, že už si toho tolik na sebe prostě vzít nesmím.

Přeji všem zdravíčko a držme se! 
#ROUSKYVSEM #JSMEVTOMSPOLECNE

3 komentáře:

 1. No ti, co se ze situace s rouškami snaží vytřískat peníze, mě fakt dostávají! Je to až nechutný, jak si říkají o jednu za 500 a není jim to blbý. Nebo teď Daisy Lee rozjela byznys a nabízí jednu za 300. No. Co na to říct. Já si pro sebe ušila v ruce (stroj máme, ale prostě radši šiju v ruce, baví mě to o dost víc). Jsi zlatá, že si toto pro lidi udělala! Sledovala sem to na Instagramu a nechápala jsem, že tě i za tu ochotu bombardovali zprávami, proč rouška po chvíli není hotová.
  Drž se! ♥

  Little Dreamer

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také nechápu přepísknuté ceny, já neřeknu nic, když je to 10,20,50 korun, protože ano, čas nás to stojí, materiál taky, ale jako 500? 300? Nechápu.
   Já už jsem skončila, udělala jsem pro pár lidí ještě navíc, ale potřebovala jsem už od toho utéct :D.
   Pro mě je důležité, že má hlavně naše nemocnice, kde jich stále mají málo.

   Děkuji ti za tvůj komentář ♥
   Hodně sil a zdraví ♥

   Vymazat
 2. Máš můj obdiv, že jsi se pustila do šití roušek i pro ostatní :) Ale chápu, že tě to psychicky vyčerpalo, doufám, že už ti je lépe :)
  Mě celý rouškový byznys naštěstí minul, dostali jsme ušité roušky od známých, což nás doma docela zachránilo, jelikož když jsme se s mamkou chtěli pustit do šití, zjistily jsme, že nám šicí stroj nefunguje, ale i tak jsme jich aspoň pár ušily v ruce :)

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Vaše komentáře.