18.12.18

Předvánoční šílenství

0


Nevím, zda se mi to jen zdá, ale někteří jsou fakt šílení, jen co se Vánoce přiblížili. Všude jsou slevy, nebo údajný "Black Friday" nebo "Cyber Monday", který pouze lákají podle mého falešně na lepší cenu, která přitom není vůbec, tak výhodná jak se zdá. A já se ptám, proč bezhlavě nakupovat?

Už na intagramu jsem dost načala toto téma. Zajímalo by mě, kolik lidí opravdu přemýšlí nad tím, co koupí pro druhé. Nebo například pro děti. Mám totiž pocit, že všichni jdou a berou vše co vidí. Proč?

Nejprve si vezměme příklad u nás dospělých. Já například nepotřebuji nic a pokud bych nedostala pod stromečkem dárek, tak se nezblázním. Finance nejsou od toho, aby se jen tak rozhazovaly. Podle mého si lidé dávají dárky spíše ze zvyku, než aby vysloveně chtěli za druhé utrácet, ale nedá jim to právě z důvodu, že si jeden druhému něco darují. 
Je člověk zapálený do tvoření? Potěší ho cokoliv, s čím pracuje. Já jako krejčí ocením i nitě, jehly nebo látky, jsou to věci které na 100% využiji a nikde se mi neztratí.
Miluje sport a je velký fanoušek? Kupte mu něco s jeho oblíbeným týmem.
Cestovatel nebo miluje relax? Vyrazte na výlet nebo mu dopřejte volný víkend, kdy bude moci relaxovat.

A teď děti. U těch se dá říct, že je to nejhorší ze všeho. Všichni chceme dětem udělat radost, ale proč se kvůli nim zadlužit nebo proč jim máme koupit všechno? Řeknu vám to asi takhle, nekupujte nic. na co nemáte! Děti si zvyknou dostávat dárky a pak vám budou vyčítat, když to bude ubývat, budou si říkat, že je Ježíšek nemá rád apod.. 
Další věcí je, k čemu je dětem všechno, když si s tím budou hrát týden a pak to hodí k těm dalším nezajímavým. Máte holčičku a má ráda panenku? Proč ne kupte jí panenku, kupte jí oblečení pro panenky, ale nekupujte jich milion stejně si budou hrát s tou oblíbenou. Mají rády kreslení? Kupte jim pastelky a papírový blok. Hodně záleží i na věku a rozvoji dítěte, ale rozhodně děti nemusí mít všechno.
Máte chlapečka milující auta? Kupte mu auto, kupte mu dráhu, ale přemýšlejte, jak dlouho asi ta dráha vydrží, jak dlouho asi bude využívat tu dráhu? Já například mám ráda dřevěné hračky, jsou věčné a nezničitelné, mohou se dědit i darovat a stále budou krásné. 

Co si myslím, že je nejlepší hračkou pro děti? Kolikrát i pro dospělé?
LEGO! Ano Lego je podle mého jedna z nejlepších hraček, která dokáže rozvíjet motoriku dítěte. Podle mého naprosto perfektní. Kdysi nebývalo lego pro holky a už vůbec ne lego pro batolata, které teď nese název Lego Duplo, vlastně to je i pro větší děti a věřte, že to jsou snad jediné věci, které opravdu děti zabaví. 
Synovi jsem pořídila celou "vlakovou soupravu" od Lego duplo, protože už vím, že má bagr a mini farmu, no stále si s tím hraje ♥. Chtěl od Ježíška víc lega a vláčky, no tak jsme to spojili dohromady ♥.

I když já mohu být ráda, že je mé dítě dost skromné. A jediné, co chtěl bylo zmíněné lego a vláčky, poté si překvapivě řekl o oblečení a to mě zarazilo ♥. Děti často nechtějí oblečení, tak mě to překvapilo a potěšilo ♥.


A jak jste na tom pře Vánoci vy? 

S láskou,
Vaše SAGI ♥

0 komentářů:

Okomentovat

Děkuji za Vaše komentáře.