03.07.18

O slávu nestojím

2


Vždy jsem si myslela, že najdu práci, která mě bude bavit a naplňovat. Našla jsem jí někdy v dubnu, mohla jsem šít a byla jsem fakt šťastná. Vědělo se o živnosti, vědělo se, že šiji i doma. Řekněme, že každá práce má svá proti. 
Já se rozhodně nehodlám vzdát ani rodiny, ani toho, co dělám doma. To píšu na rovinu. Vlastně se tady o té práci moc rozepisovat nebudu, ale aby se neřeklo, tak vám o tom něco povím.

Nepsala jsem, kde pracuji, protože jsem nevěděla, zda se mnou budou spokojení, kdo se zeptal osobně či v soukromých zprávách, tak to věděl. Nebudu nikoho pošpiňovat, nebo hledat každou skulinku, kterou bych mohla vytáhnout, protože o to ani v nejmenším nejen nestojím, ale i je to pod mojí úroveň.
První věc byla důvěra. Nenechám na sebe házet lži a dokazovat pravdu, když nemám důvod lhát. Kdybych chtěla lhát, tak bych nikde nepřiznala ani to, že doma šiji, nikomu bych se nesvěřila, že mám živnost a určitě bych to neříkala svým kolegyním v práci, před kterými bych to chtěla utajit. Protože se nestydím za to, co dělám doma, protože to dělám ráda. 
Mám doma etikety, které byly na začátku května objednány, možná ještě dříve. Ale vlastně to už je špatně. Špatně je i to, že mám vlastní zákaznice, které jsem vlastně měla i při mateřské a nehodlala jsem to měnit. Šila jsem sukně i šaty druhým, ještě než jsem tam nastoupila, ale zjistila jsem, že šiji najednou svatební šaty (které mimochodem nešiji). 

Přemýšlela jsem, kolik jsem do té práce dala úsilí a zda mi to stojí za to, co se pak ve finále dozvídám. Mrzí mě, že jsem musela brečet, protože jsem něco nestíhala, mrzí mě, že jsem byla kvůli tomu nepříjemná i na rodinu. Jsem ráda, že jsem tam byla, ale nevím, zda mohu odejít v dobrém, i když jsem chtěla. 
Měla jsem v jednu chvilku pocit, že se hledá každá hloupá skulinka, kterou na mě může někdo vytáhnout. Tohle už bylo opravdu mimo mé chápání. Když se člověk snaží v dobrém odejít, ale vlastně to nejde.

Ta práce mi dala určitě hodně, byla jsem tam šťastná, ale tušila jsem v nitru po cca pár týdnech, že tam nepatřím. Nechci nikomu dokazovat svojí pravdu, co jsou moje priority. Nehodlám nikomu telefonovat každý den, když nevolám ani se svojí rodinou. Pokud to není nutné, tak si nemyslím, že musím. 

Je mi jedno kolik prací vystřídám, než se dostanu na vlastní skromný salón, vždy pro mě bude nejdůležitější moje rodina!

A jen tak v závěru, nestojím o to být někdy slavná. Nemyslím si, že to nosí něco dobrého, pokud osud chce, abych měla svůj malý salón a šila skromně pro druhé, tak i to mi bude stačit. 
Chci dělat to, co miluji s láskou ♥ a nenechám si to nikým vzít.

Nikdo se nenechte sesadit, nenechte se demotivovat a hlavně žijte život na plno ♥. Věřím, že nemusíme nikde dělat otroky, pokud nás to nenaplňuje optimismem. ♥

Dokud vás lidé neznají a ani o to nestojí, tak nikdy nepoznají jací jste doopravdy. ♥

A maminky, které máte OČR a jste s dětmi doma, nestarejte se v tu chvilku, jak se k vám postaví v práci, protože pokud někdo nepochopí, že je pro vás nejdůležitější zdraví dítěte, než práce, tak v takové práci nemusíte ani setrvat. ♥

Outfit
Co tu tentokrát máme? Nebudu se moc rozepisovat, top se zavazováním z látky, která zbyla z kalhot. Proč ne? Byla to rychlovka, ale taky to bylo dost pracné, v závěru to stále není takové, jak bych chtěla, aby to bylo. Velkou roli hrála i látka, které byl opravdu jen zbytek.
Další kousek tu máme sukni, kterou miluji. Je s přídavkem hedvábí, což se odrazilo i na ceně materiálu. Sukně je lehounká jak pírko, lehce chladí v horkých dnech ♥. To co člověk potřebuje v létě.
Dalším kouskem je nejen růžová kabelka, ale hlavně nové krásné sandálky ve fialové barvě. Opět další kousek z oblíbeného Časnaboty ♥. A věřte, že to není ani poslední krásný kousek, který od nich v botníku mám ♥. Teď hodně přemýšlím o pantoflích s kožíškem, co si o nich myslíte? 

Foto: Veronika Marková - IG: @verunmTop, sukně: SAGI Style / Boty: Časnaboty / Kabelka: Mohito / Brýle: F&F

S láskou,
Vaše SAGI ♡

2 komentáře:

  1. Krásné nepsané :) jak říkám: lidem kteří té mají rádi nic vysvětlovat nemusíš, lidé kteří té rádi nemají těm ti stejně nevysvetlis. Je to tvůj život a tvoje rozhodnutí a nikdo nemá moc té za to soudit:) pokud to co děláš děláš rada pro sebe,pro rodinu je to v pořádku,kritizovat umí každý. Také teď nemám jednoduché období, cesta životem je nevyspitatelna a občas těžká, ale díky lidem kteří tady s námi jsou je ten život lepší, je důležité mít se o koho opřít ;) chci Ti jen říci: nevzdavej se, držse toho co Té dělá šťastnou, držím Ti ve všem palce ať Té úsměv neopouští a ničeho se neboj, posílám spouuustu pozitivní energie ☀️��

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Děkuji za tato slova, četla jsem si je, když jsem měla opravdu zlé dny a i taková maličkost pomůže. Teď už je vše dobré a strašně moc děkuji ♥

      Vymazat

Děkuji za Vaše komentáře.