22.05.18

Z nákupáku do galanterie

2


Místo, abych koukala v nákupních centrech na to, co se mi tam líbí a ledabyle nakupovala oblečení, které vlastně ani nemá hodnotu, za kterou jí koupíte, jsem vyrazila radši do galanterie a začala šít nejen sobě, ale i druhým, oblečení, které vydrží více, než jednu sezónu.
Ač i mě přijdou látky drahé a ne všechny si mohu dovolit, tak stále hledám. Pokud stojí metr kolem čtyř stovek, tak to bývá pro mě ideální. No, když šiji pro druhé a kupuji materiál, tak se pozná hodně změna ceny, podle ceny materiálu se odvíjí i cena konečného výsledku.
Spoustu lidí mi říká, že je to drahé, ale kdybych to dávala za cenu materiálu, tak jen v tu chvilku to bude stát jako v obchodě (spíše víc) a na tom člověk nevydělá a rozhodně se ani neuživí. Šiji u návrhářky u které si jen tak někdo nenakoupí, ale vím, že tam šijeme kvalitně všechny, co tam jsme. A cena některých šatů se může pohybovat i v desetitisících. 

Moje výhoda je, že si platím jen materiál a kolik z toho ušiji, tak to je zcela na mě. Ale samozřejmě i já se mám stále co učit, to se týká i materiálu a jak funguje při určitých střizích. No těším se z toho, že to je i moje práce a i můj koníček, který mi vydělává i nějaké ty korunky. 
Zda mohu říct, že žiji svůj sen? Já si myslím, že ano. Šiji a učím se, sice to není mé vlastní, ale rozhodně nelituji žádného svého rozhodnutí. 

Rozhodně neříkám NE obchodům. Neříkám, že tam občas nepokukuji po nějakém basic kousku, nebo ve slevách nekoukám na nějaký kousky, které bych za tu cenu buď předělala a nebo vzala párkrát (i když takové kousky už dávno nekupuji). Například sekáče jsou podle mě super alternativa, nedávno jsem tam koupila oranžové šaty, které teď celé přešívám, protože byly velké a zároveň se zničeným zipem. 
Ráda bych vás naučila spoustu věcí, které se šití týkají, ale jak jsem zvyklá vše dělat pod dohledem syna a dávat pozor, aby mi něco nezničil, to mi stačí. 

Co si myslíte o lokální výrobě? Tedy, co si vybavíte pod českou výrobou?

Outfit
S Michálkem jsem v chladnějších dnech vyrazili krásně sladění, až jsem nechtěla pár dni nás převlékat. Byl to můj záměr, protože syn je mojí součástí a určitě chci, aby byl občas i součástí blogu. Je to občas náročné, ale stojí to za to.
Jelikož normálně bundy nenosím a vlastně ani nemám, tak jsem využila svojí loňskou z čínského eshopu, která krásně ladila k malého bundičce z H&M, tuhle má prostě i on nejradši. Počasí bylo celkem zrádné, ale i tak jsme oba měli bílá trička a "pánská", já totiž mám jen trička, které jsou na tělo a moc je nenosím :D. Netuším proč je tedy mám. No viděla jsem manželovo vyprané bílé tričko a prostě jsem mu ho vyžehlila a ukradla. V kombinaci s "mom jeans" si myslím, že to působilo fakt skvěle. Michálek měl na sobě kalhoty, které jsme kupovali před vánoci v C&A - myslím. A tečka na našem outfitu jsou boty. Michálek s červenými teniskami od Adidas ze Sportisima a já s lodičkami v červené barvě z Časnaboty ♥.
Jediné, co nesladíme, tak to je kabelka, kterou jsem záměrně vzala neutrální, aby na sebe nestrhla příliš pozornosti. ♥

Foto: Veronika Marková - IG: @verunm


Bunda: Zaful / Top: H&M / Kalhoty: Pimkie / Kabelka: Mango / Boty: Časnaboty 
Michálek - Bunda: H&M / Top, kalhoty: C&A / Boty: Sportisimo 

S láskou,
Vaše SAGI ♡

2 komentáře:

Děkuji za Vaše komentáře.