14.04.18

Rodičovská dovolená - chyba na úřadě

2


Nával emocí, který mě poslední dny přemáhá, je šílený. Nečekala jsem, že se taková blbost vůbec může stát a ejhle stala se. A mě by na konci toho, co dnes napíšu, zajímal nejen váš názor, ale i to zda jste se s tím setkali osobně. Nikdy jsem neměla tendenci psát o rodičovském příspěvku a podobných věcech, co se toho týče, ale dnes to změním. K tomuto se vyjádřit musím.

Peněžitá pomoc v mateřství je malá výpomoc, která udrží při "životě" aspoň dítě, když je žena samoživitelka, tak je to upřímně "almužna". Neumím si představit z tohoto zaplatit nájem a stravu, kdybych měla platit pouze já, ale to je věc jiná. 
Neměla jsem nárok na spoustu věcí, na které dosahují lidé s nižšími příjmy než je moje rodina. Byla jsem ráda, že mám super výpočet a vyjde mi to než půjde syn do školky. Bylo nám řečeno, že budu minimálně na RD dva a tři-čtvrtě  roku, ani se nenadálo a ve schránce jsem měla oznámení, že dostanu poslední rodičovský příspěvek. V tu chvilku jsem nevěděla, co mám dělat.
Moje myšlenky nebyly o tom, že budu muset do práce, do práce jsem chodila stejně i při RD, ale spíše, že bych musela pozastavit živnost, jít na pracák (pokud neseženu práci). A hlavně, kam sakra dám dítě, kterému nejsou ani tři roky? Teď si najít práci, kde budu dodržovat hodiny a zároveň se budu moci postarat o syna, kde budu mít možnost oslavit v klidu synovo narozeniny a odjet na plánovanou a zaplacenou dovolenou, zda budu v práci brát vůbec aspoň to, co na mateřský a zda budu schopná splatit telefon, který jsem koupila manželovi. 
Nechápu, jak se mohou na úřadech seknout o 4 měsíce. RD mi měla končit posledního srpna a od září nejen, že syn měl jít do školky, ale já zároveň do práce. Najednou se mi všechno otočilo a hledám si práci, jako divá. 
Brečet se mi chce ještě dnes, to vám povím. 

Tyto chyby by se dít neměli! Ještě manžel dokládal, poslední věci někdy v listopadu a též mu tam tvrdili, že končí RD v srpnu. Jsme zaskočení a znechucení. Jak si člověk z klidného rána vytvoří úplný opak. Chtěla jsem rodičák věnovat především práci na svých věcech na své vlastní tvorbě a teď se všechno tak protáhne. A řešit při práci školku, to bude taky sranda, abych všechno stihla.

V pondělí mě čeká zkouška v jedné práci a ano jsem nervózní, ale je to místo, kde bych nabrala spoustu zkušeností, což je pro můj osobní i profesní život dost důležité. 
Myslete na mě prosím.

Já potřebuji konečně chvilku klidu a proto se prosím nezlobte, pokud se změní algoritmus článků. O všem vás budu kontaktovat ♥ a rozhodně to nenecháme jen tak. Hodláme se úřadů zeptat, zda jim to přijde normální, neřeknu, kdyby synovi byli aspoň tři roky. 

Ne vždy umím být pozitivní, jsou fakt chvilky, kdy mám pocit, že nedokážu uživit syna, kdy nepomohu nikomu, ničím. Bojím se, že nezvládnu spoustu věcí. Ale nechci se zase skrývat a jen smutnit. Teď nezbývá nic jiného, než doufat, že všechno dobře dopadne a budu mít flexibilní směny, abych stíhala syna, blog, focení, šití a fitness, vlastně toho je více, ale to už je fuk. 

S láskou,
Vaše SAGI ♡

2 komentáře:

 1. Hodně emotivní. Je až s podivem co vše se dnes děje a je smutné, ze úřady selhávají :/ chci Ti popřát silné nervy a hodně štěstí, aby vše dobre dopadlo :) Tvoje články jsou pro mě velkou inspiraci a velmi mě motivují. Přeji hodně úspěchu a zůstaň pozitivní :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji hrozně moc za tvůj komentář ♥. Je to šílené, co jsem tak zjistila, nejsem ani první ani poslední, takže doufám, že stížnosti zaberou, ale pochybuji o tom.
   Jsem ráda, že tě mé články motivují, udělalo mi to velkou radost ♥ a právě díky těmto komentářům já mohu být vždy pozitivní ♥. DĚKUJI MOC!

   Vymazat

Děkuji za Vaše komentáře.