06.03.18

Moje milovaná Plzeň

0


Zeptáte-li se kohokoliv z Plzně, co je pro město typické, většina vám odpoví, že pivo. Můžeme se chlubit nádherným prostorem, který právě Plzeňský pivovar má a jeho hlavní brána, známá mnoha turistům, kteří si jí zde fotí stále a pořád, tak ta je skutečně úžasná. Ještě než mi bylo 18náct, byla jsem se podívat do pivovaru Gambrinus, byla to zajímavá prohlídka, ale upřímně si z ní nic nepamatuji. Přeci jen ten věk už je mi docela vzdálený, trochu.
Na prohlídku Plzeňského pivovaru se stále chystám, jen najít vhodný den a čas. 

Abych nemluvila jen o pivu, tak jsem se ptala dál. Co je typické pro Plzeň vyjma piva? Zde už se lidé zamyslí, ale na odpovědi se shodují. Jako další tedy odpovídají Škodovka, která je opravdu gigantická, k ní už dlouhá léta připojená Techmánie a ne tak moc dlouho i Planetárium. Nevím jak je tomu dnes, ale dříve mě tatínek vzal přímo z Techmánie do práce, tedy můj tatínek je/byl obráběč kovů. Byl to takový bonus, jelikož dostávali lístky zdarma a tou dobou tam opravdu nic nebylo. Vtipné vzpomínat, bylo mi asi ccas 13-14let. Je to už dávno. Nicméně ta prohlídla, kterou jsem měla já s kamarádkou, tak ta byla super. Neskutečně obrovské všechno, viděli jsme tramvaje před sestavením, autobusy a jejich díly, krása. 

Co myslíte, že padlo jako další? Tady se názory rozdělily. Někdo řekl Katedrála sv. Bartoloměje, někdo zase Synagogu, divadlo, fotbal, hokej, Vodárenská věž, Muzeum, zmíněná Techmánie a já nevím, co ještě všechno by se dalo i nedalo najít. Když v roce 2015 byla Plzeň hlavním městem kultury, tak všude v trávníku byl znak, který k tomu patřil, konalo se spoustu akcí a mám pocit, že ten rok byl jiný, kulturně bohatý, opravdu. 
Divadlo? U nás máme jedno překrásné, staré, několikrát v něm hořelo, možná se zranil nejeden člověk, ale uvnitř hřeje i v našich srdcích. Výkon herců na pódiu, věříme jim každé slovo, občas je nenávidíme a občas milujeme, litujeme i posíláme sílu. Jejich emoce proudí sálem mezi lidmi. Ať už balet, který vám ukáže, že v tanci jsou skutečně silné emoce, tak i činohra, muzikály a dokonce i opera, na kterou stále nejsem tolik stavěná a nebo jsem ještě nepoznala žádnou, která by mě zaujala. 
Pak tu máme divadlo, které je studené od pohledu. Vlastně není ničím 100% výjimečné, ale lidé, kteří tam jsou, pracují a nebo vystupují na pódiu, tak ti zahřejí i takto chladný sál plný lidí. Ano ta atmosféra tam není upřímně dokonalá, ale nijak neovlivní vystoupení nebo přímo herecké výkony. 

Trochu jsem se nám o té Plzni rozepsala. A skončila u mého milovaného divadla. 

A co je typické pro vaše město? 

Outfit
Vzít si na sebe sukni je to nejjednodušší a nejpohodlnější, co mohu pro sebe udělat. V kalhotách jsem nesvá a nebo se cítím na 2tuny. Tato žlutá sukně, původně objevená v Brně, ale zakoupená až v Plzni, byla můj osud. Tedy aspoň si to myslím. Má odstín, který ještě ve svém šatníku nemám, krásně se mi hodila ke kabátku ze Zaful a jelikož bylo dost (hodně) chladno, měla jsem pod kabátkem schovanou nejen košili, ale pod ní ještě další dvě trička. Teplejší černé punčochy a černé kozačky nad koleno, těch (kozaček) se ještě během chladnějšího jara nevzdám. 
Jako doplňky jsem zvolila baretku z eshopu Anytra, díky které mi aspoň část hlavy nezamrzla a kabelku z Manga, která mi vyhovuje jak barvou, tak velikostí. 

Foto: Kristýna Marková | INSTAGRAM |

 

 Kabát: Zaful / Košile: Textile House / Sukně: Orsay / Kabelka: Mango / Baret: Anytra / Boty: CCC

S láskou,
Vaše SAGI ♡

0 komentářů:

Okomentovat

Děkuji za Vaše komentáře.