01.03.18

Hon za snem

2


Je to běžné, ale zároveň je to něco, co nás dokáže mentálně ničit. Ty pocity zná každý, kdo má velký sen, který není ani zdaleka tak jednoduchý, jak by se mohl zdát. Vidíme, jak se ostatním daří, vidíme spoustu "bohatých" lidí, kteří si své sny splnili. Někdy přijde závist, někdo to druhým dopřeje a sám se snaží a někdo to dávno vzdal, jen nezapomínejme, že některé věci na internetu, zejména na Instagramu, nereálné.

Jak to jen vše popsat. Život je zvláštně propleten nitěmi osudu, že ani já sama netuším, co se bude do budoucna dít, ale abych lidem záviděla a za zády je pomlouvala, to se radši více snažím i já sama. Proto se jako první "koukneme" na Instagram, což je podle mě jedna z nejsledovanějších a nejovlivnitelnějších sociálních sítí. Kam se hrabe Facebook. 
Nedávno jsem si všimla, kolik lidí dokáže být nešťastných z toho, že tenhle člověk si kupuje drahé značky, nebo má lepší fotografii, nebo hodně cestuje. Jak to dokázal ten člověk? Je to hned zlatokopka? Má svého "sugar daddy"? Bohaté rodiče? 
Upřímně, já se o tyto věci nezajímám, myslím si, že je každého věc, jak si co "buduje", ale podle mého pak lidé neznají, jaké to je bojovat, usilovat a mít pořádné sny. Jednou mi totiž osoba z bohaté rodiny řekla, že i když ostatní mají pocit, že má všechno, tak vlastně neměla nic. Já jsem se s rodiči učila, nedostávala jsem nic zadarmo a vše bylo složitější, ona měla vše na, co ukázala, ale neměla při sobě rodiče, skoro nikdy. Neustále pracovali, aby se měli dobře. 
Ale to jsem trochu odbočila. Instagram sám o sobě má dobrý koncept, který teď ničí hrozný algoritmus, nicméně ne všemu se dá věřit. Samé dokonale strojené fotografie, momentky, to dojde každému, že to není pravda. Tím neříkám, že člověk nemůže mít luxus, to vůbec ne, ale když má jeden člověk na stole deset dortíků, tři židle, pět káv a nevím, co všechno, tak vám dojde, že člověk hubenější než moje noha toto prostě nesní. 
Luxus sem luxus tam, kabelky se dají zapůjčit stejně jako nakoupit, tašky z drahých značek se dají uschovat a všechno se pak perfektně aranžuje na fotky, které vypadají kolikrát jinak než realita. Nicméně nikdy nesuďte člověka podle obrázku, netušíte čím si například mohli lidé projít, aby si mohli užívat luxus, jaký si přáli. Ať už to měl jednoduché, nebo složité, tak to nejspíše udělal rychle a dobře.
Samozřejmě, že závidím lidem krásné dovolené, ale závidím způsobem, že jim to přeji a můj chtíč po poznání různých krajů je o to větší. ♥ Nemám důvod závidět, pokud budu chtít, taky to budu moci mít.

Honíme se za sny, ať už je to perfektní tělo, perfektní obličej, život, dovolené apod.. Já sama se honím za svými sny a rozhodně nehodlám od žádného z nich upustit. 
Sny dokáží otočit náladu naruby, aniž by jste to chtěli. Víte, že to není jednoduché a například i finančně náročné, ale já sama už o tom nechci jen psát, řekla jsem si a dost, musím začít konat! Nechť je ta snaha vidět ještě více, než byla do teď. 
Ať už se to týká, že chci vlastní značku, nebo cestování po Japonsku, tyto dvě věci nesou oběti a tou obětí je sám člověk, který o tom sní, tedy já. Mám strach, občas z toho nespím, nevím zda se vše podaří, jak si přeji. Vůbec není jednoduché na to přestat myslet. Myšlenky prostě nezastavíte, musíte je nechat plynout.
Občas na mě padne nějaká ta malá deprese, že skončím někde v krámu na celý život. Že nikdy nenavštívím Japonsko. A v tu chvilku se vytrhnu sama, ze svých myšlenek. 
Proč bych měla pracovat někde, kde nebudu chtít být? Tím nemyslím teď, ale do budoucna. Nechám si protéct všechno skrz prsty? NE! Já si prostě za vším půjdu s hlavou nahoru a budu čekat jak na vzestup, tak i na silný pád. O tom sny jsou, o tom, aby jsme na ně mysleli od začátku do konce. A hlavně jsou tu proto, aby nás donutili žít! 

Všichni se honíme za sny a nevím, jak je to u vás, ale u mě je to jeden z největších pohonů v životě. ♥ 
Miluji to!

Chtěla jsem se vypsat ze svých myšlenek, tak doufám, že vám to nevadí. ♥

S láskou,
Vaše SAGI ♡

PS: Krásný začátek nového měsíce a teď doufejme, že bude teplo!

2 komentáře:

 1. Fakt si to krásne napísala♥ Vidno že si dobrý a úprimný človek a najmä máš umeleckú dušu-rada tvoríš a pre mňa je napr. tvorenie odjakživa mojou súčasťou a veľkou záľubou. Mám tiež veľa snov a som ten typ človeka, ktorý ma neustále potrebu sa zdokonaľovať. Keď vidím niekde na Insta nejakú nádhernú krajinu zaliatu slnkom,alebo vodopády a iné krásne miesta, až ma zahreje na duši. Ja cestovanie milujem aj keď v poslednej dobe nemám na to čas, škola mi pohlcuje väčšinu času (ale som zároveň veľmi vďačná za všetky tie miesta ktoré som mohla vidieť). Ale to Japonsko sa ti určite splní, pretože keď to raz chceš a nemôžeš nato prestať myslieť, tak to naozaj stojí za to! A nakoniec si ani neuvedomíš ako, a budeš tam stáť a vidieť všetky tie krásy. Ja ti veľmi držím palce a rada čítam tvoje články♥

  ORLLING

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tvůj komentář mě neskutečně potěšil, opravdu moc. ♥ Jsem hrozně ráda za takové čtenáře ♥.
   Zároveň jsem ráda, že i ty sama ráda tvoříš a já pevně doufám, že i tvé sny se stanou skutečností ♥. Cestování, ať už při škole a nebo poté, co máš rodinu, je náročné. Já sama si musím šetřit z malé částky kterou vydělám, ale zároveň tu částku musím investovat do budoucího podnikání. Je to šílený koloběh, ale věřím, že se vyplatí ♥.
   I já tomu Japonsku věřím a přála bych si, aby to bylo, co možná nejdříve ♥


   DĚKUJI TI MOCKRÁT!

   Vymazat

Děkuji za Vaše komentáře.