27.02.18

Mint tulle skirt

4


Jaro se očividně ještě nechystá na návštěvu i když se ho všemocně snažím přivolat tím, jak málo se dokážu obléknout. Žádná novinka. Nicméně dneska se budeme "bavit" hlavně o návštěvě Brna a příjemně stráveném víkendu právě tam. Také se dostanu k věcem, které jsem vlastně netušila a je to má vlastní chyba, že jsem si to pořádně nepřečetla. No i přes to, byl můj výlet opravdu nezapomenutelný. 

Začneme hezky cestou, balení zapojovat do tohoto nebudu, to by bylo dost na dlouho a nakonec by jste zjistili, že jsem balila tři dny, ale až teprve v den odjezdu jsem si opravdu zabalila :D. 

Na cestu z Plzně jsem se vydala ve tři hodiny, kdy jsem ještě se synem čekala na manžela na autobusáku. Tam si ho pak vyzvedl, rozloučili se se mnou a já mohla vyrazit. Vzala jsem si na cestu knihu u které jsem mimochodem vytuhla, doslova. Očekávala jsem, že usnu po cestě z Prahy do Brna, ale ne, já usnula na hodinové cestě z Plzně do Prahy :D. 
Nerada usínám v autobuse, protože si vždy představuji tu nejhorší možnou variantu ve které mohu být viděna (pomineme-li léto, období plavek), otevřená pusa dokořán, chrápajíc a natočená na spolucestující. No dobře, jediný fakt byl, že jsem se probudila a měla pusu dokořán - v té chvilce jsem doufala, že to nikdo neviděl a já spala jen minutu, prospala jsem se dobrých 20minut a netuším, zda jsem byla v této pozici celou dobu, no kontrola mandlí asi v pořádku -_-. 
Upřímně po celou cestu mě bolela kostrč a věděla jsem, že bude hůř. Nicméně do Brna mi to s knihou a hudbou, uteklo o dost rychleji a mohla jsem se sejít s Verunkou, blogerkou, kterou jsem poznala přes instagram a byla skutečně šťastná, jak skvělá je to holka.

Dorazili jsme k ní na byt a vyrazili jsme na drink nebo dva. Drinky byli poctivé, skutečně hodně poctivé, ale jak jsme tak seděli ve 4pokojích, tak jsme se mohli lépe poznat, více pokecat a bylo to celkově strašně super ♥. Hrozně jsme se hned tu noc nasmáli, vyslovila jsem za jednu chvilku největší blbost, ale za to jsme se aspoň nenudili. 

Vrátili jsme se na byt a šli do hajan.

Ráno jsme si nařídili budík, vylezli z postele a úžasná a šikovná Verunka mě nalíčila, nejen, že to bylo příjemný, ale také se mi to hrozně líbilo. Mě se moc líčení na mě nelíbí (bez linek), ale takto mě ještě nikdo nenalíčil, nepřišla jsem si nahá, ani stará, bylo to přesně to, jak si představuji. 
Tady rovnou přejdu k části outfitu, protože bez toho, by to celé nesedělo. Mělo být totiž 4 stupně nad nulou a tak proč se neobléknout, co možná nejméně. Tak to myslím vypadalo. 
Na sobě jsem měla tílko a triko s dlouhým rukávem, dvoje silonky - jedny tělové a druhé síťovky, tak aby mi bylo aspoň trochu tepleji. Na sebe jsem si oblékla novou sukni z Asosu, která mě zároveň i dost zklamala, byla dost zlevněná, ale vezmu-li v potaz, že její původní cena byla cca €68 a měla by mi za tu cenu takováto dorazit domů, tak bych jim tu sukni omlátila o hlavu. 
Za cenu, za kterou jí mám já, už mi přijde odpovídající. No i když... Nosit se dá, řekněme. Jsem nadšená z barvy, délky, ale nepochopila jsem jak špatně může být něco ušité, když se to původně nabízí na takové peníze. Měla jsem za to, že je Asos trochu jinde. Zdrhovadlo je na nic, nedošitý pasový límec a vlastně není ani zpevněný, ale je to obyčejná stuha, která má z druhý strany látku, kterou je sukně i podšitá. Ta mimochodem extrémně elektrizuje a v půlce cesty jí mám až u zadku. 
 Ale dost stěžování.  
Ne moc vhodné do zimy, ale přesto krásné. Další kousek nových bot z Časnaboty, do kterých jsem se zamilovala. Páskové "rocker" boty jsem upřímně chtěla už dost dlouho a vždy, když jsem mohla, tak je většinou ani už neměli, navíc jsem si také chtěla pořídit boty, které nejsou jen na podpatku. Krásně se mi hodili k mému oblíbenému křiváku, který mám už dlouho a je ze sekáče. Kdybych věděla, že bude ještě mrznout, tak bych si pořídila nejspíše takovéto. Tyto a i ty, které by se hodili více k tomuto počasí se nejen hodí ke křiváku - jak jsem již zmínila, ale také ke kabelce, kterou jsem si záměrně vzala právě k tomuto outfitu. 
Ale nebojte, rozhodně jsem nezůstala jen v tomto. Měla jsem na sobě ještě dlouhý šedý kabát, rukavice a maxi šálu, což byla taková pojistka proti prochladnutí. 

Tak a teď se konečně dostávám k celému dni. Šli jsme na snídani do podniku, který si vůbec nepamatuji - tedy jeho název a dělali tam bezlepkové palačinky a to víte, to já si dám. Dala jsem si rovnou dvě a i když těsto tedy umím opravdu lepší, tak jsem si pochutnala, nasnídala se a byla spokojená. Nesmím také zapomenout, že jsem konečně mohla ochutnat veganské donuty a na rovinu vám povím, kam se hrabou klasické (které mi nechutnají), nejlepší donuty, co jsem kdy měla. Plzeň by měla zapracovat na nějakých vegan pochoutkách. 
Chtěla jsem předtím, než se dostanu na výstaviště, prohlédnou město, obchodní domy apod.. Prostě strávit dopoledne v klidu a dát si pak někde oběd. Upřímně nevím, zda jsme měli oběd, ale vím, že jsme byli ve Vaňkovce, já koukala, kde co ulovit, ale nic jsem neulovila, vlastně jednu sukni a zakoupila jí až v Plzni :D. 
Cestou na výstaviště a k registraci jsme zjistili, že jsem vlastně zapomněla na jednu podstatnou věc a to na registraci a nejen to, na střední škole jsem netušila, že se jedná o něco, kam běžný návštěvník normálně nechodí (poplatek 500,- byl pro mě fakt extrémní). Nemám totiž stále ještě živnost a vlastně jsem bez toho nemohla nic, než si buď zaplatit hroznou částku a nebo si říct, tak příště. Já se rozhodla, že příště budu já blbka číst! :D A jelikož si budu už v březnu dělat živnost, tak v létě už tam budu na 100%. 
Nemění to nic na tom, že jsem si Brno užila. Než jsme šli na byt, tak jsme udělali krásné fotografie o které se také postarala Verunka. Na bytě jsme si dali právě ty vegan donuty a chvilku si odpočali, pak jsme jeli opět do města, kde jsme vyrazili ještě do Olympie, tak jsem se těšila, protože jsem zase hledala úlovky a nic. Vlastně jsem chtěla i "šetřit", ale nakonec místo oblečení jsem odcházela s maskou a krémem ze Sephory ♥. 
A večer jsme šli opět chlastat, jak jinak, že?! Já byla fakt ráda za ten odpočinek, relax a normální pokec s naprosto skvělou osobou. Stále cítím chuť na Piňa Coladu a už teď přemýšlím, že si domů pořídím všechno a budu si dávat - velice často. No to by bylo fakt zlé. 

V neděli jsme se rozhodli jít na snídani do mekáče, tedy já se tak rozhodla, protože mám ráda vajíčka a měla jsem fakt chuť na jejich snídani. Nakonec jsem si dala snídani nejdříve v Bageterii u který jsem jejich "burger" s vajíčkem nedojedla, protože z něj tekl olej a byla v něm šunka, kterou jsem vyndala. Ale hlavně z toho tekl olej, fakt jsme se tomu smáli, ale mě to trochu znechutilo, tak jsem si šla napravit chuť jedním "burgrem" s vajíčkem v mekáči a bylo mi hej :D. A jen tak mimochodem večer mi bylo fakt dost zle. 

Cesta byla dlouhá, ale odjížděla jsem z Brna fakt spokojená. Poznala jsem skvělého člověka, kterého chci určitě ještě vidět. Zjistila, že je Brno malé, ale zároveň velké, také má zajímavé sochy a ve 4pokojích dělají sice drahé, ale poctivé drinky a co víc, odpočinula jsem si. 
Verunka mě nalíčila i v neděli a opět krásně, takže pokud jste z Brna a hledáte si někoho, kdo vás nalíčí na svatbu, ples apod.. Tak se koukejte ozvat Verunce na Instagram

Jak se vám líbí líčení? A jak se vám líbí tento outfit?


Kabát, šál: Zaful / Bunda: Textile House / Top, rukavice: Pimkie / Kabelka: Reserved / Sukně: Asos / Boty: Časnaboty / Punčochy: F&F

S láskou,
Vaše SAGI ♡

4 komentáře:

Děkuji za Vaše komentáře.