21.01.18

Maminky na mateřské a jejich přivýdělky

6


Už není doba, kdy se maminky pouze a jen staraly o děti a domácnost. Doba je taková, že pokud chcete a jste šikovní, tak si můžete na internetu při mateřské dost pěkně přivydělávat. Je nás čím dál více a pravdou je, že na mateřské je žena možná ještě více kreativní, než tomu bylo doposud. 
Domácnost uklizená, doma navařené a dítě spí. Co vlastně teď by měla maminka dělat? Právě v tento moment spoustu maminek buď plete, šije, vyrábí, fotí, čte a nebo přemýšlí, jak si přijít na nějaké ty penízky navíc.

Nejsem vůbec jiná, také si k té "almužně", které se říká "rodičovský příspěvek" něco chci přivydělat. Blog jsem měla už kdysi, ale nevěnovala jsem mu moc pozornost a do toho jsem ani neměla podporu od druhých, takže jsem to vzdala. Nicméně v těhotenství jsem se po zhubnutí k blogu vrátila. Od té doby se mi naskytlo strašně moc příležitostí a já jsem opravdu nadšená, že dělám to, co mě baví a naplňuje. Občas si při blogování člověk přijde také na nějaké korunky navíc, ale důležité je přemýšlet také nad tím, co budete propagovat a jak to k vám sedne. Takže pokud budete mít třeba módní blog, tak asi těžko budete propagovat třeba knihy, nebo toaletní papír. 

Blog není jediná věc, která mi občas zlepší měsíční příjem. Jak již víte, tak jsem vyučená krejčí a mám velký sen, kde budu moci nabízet mnou ušité věci dál a nejen mezi zákazníky, kterým šiji na zakázku. Proto si také budu letos zařizovat živnost, díky které toho odstartuje mnohem více. 
Samozřejmě také mám brigádu, fotím miminka a kamarádky, ale všechno, co dělám je můj koníček a do ničeho se nemusím nutit. To je velké plus.

Po rodičáku nechci nastoupit na HPP, jelikož se chci věnovat blogu a hlavně šití, které mě doufám v budoucnu bude i živit. Navíc velká výhoda práce při živnosti je, že si nemusíte platit pojištění, ale při HPP bych se tomu nemohla věnovat natolik, takže jsem se rozhodla jinak.

A teď všeobecně. Maminky, které pletou, šijí a mnohem více věcí, si hodně často právě živnost zařizují, jelikož například něco ušijí a kamarádku to zaujme, tak vznikne poptávka o věci, která se šíří dále a přijde nabídka která se nedá odmítnout. Hledání webových stránek, kde by se dali propagovat výrobky není až tak úplně jednoduché, každý má to své, ať už pozitivní nebo negativní. 
Nicméně já bych vám ráda představila Shoptet, přes který mají svůj e-shop například holky z ACOS, Tamarki či Myhomestyle.
Meze se nekladou a navíc, pokud na Shoptet-u budete mít pouze 10 položek, tak bude váš e-shop zdarma napořád. Což si myslím, že je velké plus pro lidi, kteří začínají a nevědí, zda se tomu budou 100% věnovat. 
Můžete si také e-shop na 30 dní pouze vyzkoušet a poté se rozhodnout, zda do toho půjdete. Já rozhodně o Shoptet-u přemýšlím, má rozhodně více možností pro mě, než jiné stránky nabízející založení vlastního internetového obchodu.


Určitě je dobré podívat se na Ceník, kde se dozvíte spoustu věcí k tomu. Například, co se týče EET, tak to mají tyto stránky, jak tak koukám, v malíku. Stránky jsem si projela víckrát, než jsem o nich začala psát a přemýšlela i o vlastním umístění do budoucna. Též nabízené šablony jsou opravdu pěkné a poté, co si je člověk přizpůsobí vlastním představám, tomu jen dodá třešničku na dortu. 

A co vy? Přemýšleli jste někdy o svém vlastním e-shopu? Znáte Shoptet? Zaujal vás? 

Nejen maminky, ale všichni si můžeme v dnešní době plnit sny, stačí jen začít a nepřestat. Bojovat a nevzdávat se. Najděte si čas na to, co vás baví, zkuste nabízet a pokud vytvoříte dobrou poptávku, tak věřím, že to bude v prospěch všem, nejen vám. 

S láskou,
Vaše SAGI ♡

6 komentářů:

 1. Pozor, pokud si Týnuš Třešničková, nebude ti dělat problémy propagovat toaletní papír! :D
  O Shoptetu jsem už někde slyšela, nevím ale kde. :) Zatím neplánuji nějaký eshop zřizovat, poslední dobou jsem ale začala předělávat staré oblečení na nové, tedy jen pro sebe, ale nebránila bych se tomu dělat to takto i pro ostatní. To ale bohužel při vejšce, kterou studuji já, nejde a stejně se v tomto mám ještě co učit :) tak třeba do budoucna :)

  Little Dreamer

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teď si mě rozesmála :D.
   Určitě se o něm zmínilo více blogerek, nejen já. Pokud budeš, tak mi dej určitě vědět. Já hodně přemýšlím postupně o založení, nejdříve mě ještě čeká nakoupení materiálu a poté předšití nějakých kousků. Celkem se na to těším a doufám, že se to chytne.
   A určitě to časem půjde, věřím ti ♥
   Děkuji za komentář ♥

   Vymazat
  2. Ty do toho určitě jdi, si šikovná :) a tvé video o šití mne v tom jen utvrdilo :)
   se mnou to bude horší, já už si budoucnost nalajnovala jako velká stavitelka, ale třeba ve volném čase na to dojde :)
   Nemáš za co :)

   Little Dreamer

   Vymazat
  3. Ty jsi zlatá ♥ děkuji ti mockrát ♥
   Plánuji další, ale momentálně jsem bez látek :D, nebo to není množství, které potřebuji -_-.
   Tak ve volném čase :P, pokud budeš dělat, co tě baví, tak to bude vždy v pořádku ♥

   Vymazat
 2. Hm, navařeno, uklizeno, dítě spí... To zní lákavě!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je fakt, že to není rozhodně pravidelné. Naučila jsem se pracovat, když je vzhůru :D. Sice je to pak na mnohem víc hodin, ale dá se to.
   Nicméně podle názvu vašeho blogu/přezdívky, mám ještě dost velkou pohodu. :D

   Vymazat

Děkuji za Vaše komentáře.