25.01.18

Gray & Lila

4


Všude se teď řeší prezidentské volby a já se jen těším až bude po všem. Upřímně se k tomuto tématu nebudu veřejně vyjadřovat a ani nemám ráda otázky typu "Koho jsi volila?" "Koho budeš volit?". Kdybych chtěla, tak to vždy povím v rámci konverzace s přáteli, když vím, že mají i svůj vlastní názor a neukamenují mě za můj - teď myslím první kolo, které je dávno za námi.
Na sociálních sítích snad není nic jiného než dva tábory, na protější strany se hází špína a fakt je to šílený. 

Když už jsem u těch sociálních sítí, tak se stali skutečně mocnými. Kdyby mi někdo před pár lety řekl, že si člověk například na instagramu, bude vydělávat, tak bych tomu nevěřila. Pokrok je skutečně neuvěřitelný. Nikomu to nemám za zlé, naopak mi to přijde super, umět si vydělávat i jinak než v krámu, kanceláři či fabrice. 
Nechápu, proč lidem vadí reklama, pokud patří do souvislosti s věcmi které dělají a vydělává to peníze, tak proč ne? Já sama nemám vůbec velký vliv na druhé, ale pokud chci, tak reklamu udělám nejednomu produktu. Pokud jsem si například koupila Ecodentu (o které jsem i psala), tak jsem byla spokojená a chtěla se s vámi o to podělit, nikdo mi jí jen tak nedal ani jsem za to nedostala zaplaceno. To samé se týká diáře myonlymy, žádná spolupráce, jen jsem k tomu přišla, zkusila, napsala a říkala si, zda vás to nezaujme.

Přijímám spolupráce s čínskými eshopy a nevadí mi to. Hodně poměřuji fakt cena x kvalita a poté k tomu tak i přistupuji. Pokud mě sledujete déle, tak vidíte, že jsou věci, které nosím pořád od chvilky, co je mám. Hlavně tedy kabáty. Jsem sice krejčová, ale nejen, že si nemohu stále dovolit kupovat látky, ale kolikrát si koupím věci ve slevách a přešiji, upravím a ušetřím. Pokud chci něco nadčasového, tak si to buď ušiji a nebo investuji. 
Za hadry jsem utrácela neskutečný peníze a pak jsem zjistila, že je to zbytečné a pokud chci, tak počkám na slevy. Málokdy si koupím něco za plnou cenu, trhá mi to srdce a hodně si promyslím zda tu věc chci. Proto se můj šatník o něco i zmenšil.
Asijské eshopy nejsou špatné, ale člověk se víckrát spálí, jelikož některé materiály jsou skutečně šílené. Nicméně nerada je odsuzuji. Takový Sammydress mám ráda a dokonce jsem z něj objednávala i bez spolupráce. 

Hodně už přemýšlím nad tím, jakou spolupráci přijmu a jakou odmítnu. Sama se divím, že nabídky mám a věřte, že jsem neskutečně vděčná za každou z nich. A sama do budoucna určitě využiji možnost sociálních sítí na propagaci vlastního oblečení.

Outfit
Po dlouhé, hodně dlouhé době, jsem objevila konečně svetr, který mohu nosit jako šaty a není mi upnutý přes zadek, který tak ráda zakrývám. Vlastně moje objevení byla taková náhoda :D. Paní u mě platila ten samý svetr a byla tam cena 299 korun, překvapená jsem se na ten svetr koukla a prohlásila, že si ho musím za tu cenu také vzít, tedy vyzkoušet a případně koupit. Vzala jsem si větší, abych měla jistotu, že mi bude volný a nakonec ho i koupila. A ano je z Mohita, překvapivě tam nakupuji často :D - pouze ve slevách a nejlépe v poslední vlně slev (čti nejlevnější). 
V předchozím článku jsem se zmínila o kozačkách nad koleno z Časnaboty. Pokud jste si tipovali tyto šedé, tak jste se trefili. No vyhlížím už další, ale ty si budu moci dovolit až v únoru. No schválně budu ráda, když se i vy podíváte, které by jste si uměli představit na mě. Třebas si vyberu i podle vás. Na těchto, co mám, mě nejvíce zaujala spona, nebo pásek s komponenty bych mohla i nazvat. A samozřejmě moje šedé kozačky, které jsou sice světlejší, ale nic to nemění na faktu, že byla potřeba je vyměnit. Vyjít v těch světlých by mohlo být osudné nám oběma :D. Už si nepamatuji odkud byli, mám je totiž přes kamarádku, která je objednávala z FB. 
Abych neokecávala jen svetr a boty, tak tu také mám krásný modrofialový kabátek, která občas je více fialový a občas více modrý. Ale upřímně se mi k tomuto šedo-šedému outfitu prostě líbil. Mám ho z Vinted za pár korun, tedy oproti původní ceně. Chtěla jsem původně čistě lila kabátek, ale ani tento mi nevadí, naopak i zahřeje, jen ho musím nosit s roláky, límečky apod.. Materiál celkem kouše, ale vydržet se to dá.
Kabelku mám už nějaký ten pátek z Botovo, který patří taky mezi nejoblíbenější eshopy. 

Co si myslíte o reklamách? Celkově o sociálních sítích a jejich vlivu? Jak jste na tom s volbami? A jak se vám líbí dnešní outfit?

Foto: Veronika Marková - IG: @verunm


Kabát: Vinted (Medicine) | Svetr: Mohito | Boty: Časnaboty | Kabelka: Botovo

S láskou,
Vaše SAGI ♡

4 komentáře:

 1. Mne ohledně těch voleb spíš zaráží to, jak je přirozené a normální sdělovat světu, koho volím. Když jsem volit začínala, bylo naprosto normální mlčet o tom, komu jsem to tam hodila a nikoho nenapadlo se zeptat, koho jsem volila. Teď je to skoro špatně, když to ostatním neřeknu.

  Little Dreamer

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky mi to není dvakrát příjemné, myslím, že je to způsob jak se snaží ovlivnit druhé. Nelíbí se mi to ani u influencerů, kteří to možná dělají nevědomky, ale mohou tím ovlivnit až až.. Já sama se k volbám nevyjadřuji, mas stylem "Jdeš volit?" a tím to končí.
   Teď člověk nečte nic jiného, než nadávky apod.. Fakt jim hrabe. Mě je to nějak jedno a bylo by mi to jedno i po jakémkoliv výsledku. Většina zvolila a bylo to zvoleno demokraticky, takže mlčím.
   Už teď se půlka mých FB přátel stěhuje z ČR :D.

   Vymazat

Děkuji za Vaše komentáře.