30.01.18

Fashion is a game

2


Láska k módě? Řekla bych, že vnímat módu jsem začala někdy v průběhu druhého stupně základní školy. Proužky, puntíky, barevné kalhoty, chození v jedné barvě. No ne, že bych se tím tenkrát chtěla chlubit, nicméně i tou dobou jsem měla blog, ale asi byl i důvod, proč nebyl o módě. 
Hrozně ráda jsem chodila ve fialové barvě - která je letos dost trendy, což je ironie. Nicméně by jste to opravdu vidět nechtěli, říkali mi borůvka a já se tomu ani nedivím. Samozřejmě jsem chodila i v červené i černé a radši už si nechci pamatovat v jakých barvách ještě. Vlastně mi ani nejde o ty barvy, jako o ty věci, které jsem nosila. Rozhodně k mé postavě nebyli lichotivé, nikdy jsem neměla postavu modelky, vždy jsem měla boky a zadek, dokonce i ty prsa se vyskytovali, tam, kde mají. 
Bokové kalhoty zbytečně rozšiřují už tak dost širokou pánev a trička, která kupují rodiče taky zrovna nejsou moc pěkné. Fotografii nemám, ale živě si to pamatuji. 

Na intru jsem konečně mohla být sama sebou. Začala jsem se "oblékat sama", kupovala jsem si věci ze slev a ze sekáčů a zkoumala více látky, které nosím. Nebylo jednoduché si něco koupit, ale díky tomu se začal šatník rozšiřovat. V prváku jsem byla ujetá do tylových sukní (překvapivě) a více nosila takovou "japonskou" módu. Za tuto éru už jsem radši a ráda se dívám na ní i zpětně. Vrstvení sukní a později i přicházení na chuť jiným střihům. Nosila jsem i upnuté věci, svetry, legíny, barevné punčocháče a nevím co všechno ještě. Nejvíce na mě byl vždy vidět klobouček a mašle, které zdobili mojí hlavu. 

Já sama se dívám hrozně ráda zpátky, jak moc jsem se změnila, co se týče módy. Jak moc jsem vyrostla, ale k čemu se zase ráda vracím. Například volánky jsem objevila před 5ti lety v sekáči a loni i letos jsou stále hitem. Je toho asi více, ale teď si nevzpomenu. Asi to je i důvod, proč se držím své módy. Trendy jsou krásné, některé chytnou, ale jsou tak drahé, že si je koupím až ve slevách :D a pak je stejně nechci. 

A když se dostaneme k sekáčům, tak tam vždy člověk objeví poklady. Například "šaty" které mám v dnešním outfitu jsem původně koupila pro mojí maminku. Jenže byli fakt velké a zároveň to působilo jako plášť do práce xD. Takže jsem si to vzala do ruky já a řekla, že když jsem to koupila, tak to unosím. Je to velikost 50, takže se ani nedivte, jak je to velký a zmuchlaný. Ale ten pásek právě těm "šatům" nebo hábitu, dal tvar. Zároveň jsem si v New Yorkeru koupila ne moc kvalitní nažehlovačky a opět dokázala, že obyčejný kus může vypadat o dost lépe. A také co vše dokáže obyčejný rolák, když se schová pod část oblečení :P.
Nicméně brzy bude i video, kde právě tento hábit předělávám na opravdové šaty a držte palce, ať to vyjde. 
K těmto šatům - budeme tomu tak říkat, jsem zvolila červenou kombinaci a to v podobě kabelky z Promod a také kabátku, ze kterého jsem odpárala zadní aplikaci, která tam byla úplně zbytečná a ani pořádně nedržela. Takže pokud si ten kabátek pamatujete, tak si toho možná i všimnete. 
Nesmím také zapomenout na krásné kozačky od Časnaboty, které nahradili obyčejné černé, které byli můj původní plán. 


Jak vzpomínáte na módu u sebe? Jak jste chodili oblečení dříve? A jak dnes? Líbí se vám dnešní outfit? A co říkáte na hábit alá šaty? 

Foto: Tecí Němečková | INSTAGRAM | FACEBOOK |


Kabát: Sammydress / Šaty, rolák: Textile House / Kabelka: Promod / Pásek: Primark / Boty: Časnaboty

 S láskou,
Vaše SAGI ♡

Příště:
Notino: Co ukrýval balíček?
Ženy #metoo

2 komentáře:

 1. Mně se to líbí, je to zajímavé a originální :) jinak svoje staré outfity si raději moc nepřipomínám. Přesně jsem chodila oblékaná třeba v jedné barvě (nejčastěji červené nebo zelené), ve škole se mi smáli, že vypadám jako žába, protože jsem měla křiklavě zelené legíny a k tomu zelené tričko, to mi bylo asi 15. Nosila jsem tehdy hlavně mikiny a trička s potiskem, ošoupané džíny, moc jsem módu neřešila a když už jsem něco chtěla zkusit, tak to skončilo velkým nelichotivým nevkusem.

  Naštěstí už je ta doba křiklavých legín, blyštivých triček a podobných blbin za mnou. V módě se ale občas ještě pořád hledám :)

  LENN

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji mockrát ♥, jinak jsem ráda, že v tom nejsem sama, já byla borůvka :D. Takže jsme si každý vysloužila přezdívku xD.

   Jinak v módě se hledáme všichni celý život, styl se mění věkem a je zcela na tobě, jak si vše přizpůsobíš ♥

   Děkuji za tvůj komentář ♥

   Vymazat

Děkuji za Vaše komentáře.