27.12.17

The last outfit this year

4


Časy obžerství jsou u konce a já se nechci dívat ani do zrcadla. Upřímně tyto šílené tři dny byly i krásné a s rodinou, což je na tom to nejdůležitější, ale já nevím zda se vejdu do svých kalhot, sukní i šatů. Budu chodit nějaký čas asi v pytli. 
Nicméně doufám, že jste to všichni ve zdraví přežili a nikomu nezaskočila kostička z kapra a nebo, že nedej bože nevyhořel byt, kvůli nekvalitnímu vánočnímu osvětlení. Já vám dnes shrnu trochu naše první společné Vánoce a také celkově svátky, které jsou již za námi.

Štědrý den
První na, co jsem ráno myslela, bylo fitness a jít si okamžitě naposledy v tomto roce zacvičit (stálo to za to, je středa a já stále nemohu chodit). Po kvalitním a namáhavém cvičení v téměř prázdném fitness, jsem se vydala nenalíčená do Plazy, ach způsobit lidem infarkt na Vánoce, to já umím. Šla jsem totiž pozdravit holky a popřát jim krásné Vánoce a teď ta vtipná část, při příchodu do práce bych se nepoznala ani já sama, zabalená do šály a čepice. Ano holky mě na první pohled nepoznali, ale nejvtipnější reakce byla mojí spřízněné duše Týnky, která na mě koukala a vůbec nevěděla o co jde :D. Když jí došlo, že jsem to já, tak se začala smát xD. Tato reakce mě "straší" do teď a ještě dlouho jí to budu připomínat. 
Dokonce jsem se zastavila ve staré práci a to v PF, kde jsem to měla opravdu ráda a pozdravila bývalou kolegyni, chvilku si povídala a opět popřála a konečně vyrazila domů. Opozdilci ještě nakupovali.

Oběd jsme trávili s mojí rodinou a od té chvilky to všechno začalo. Spousta jídla na tři dny (víc jídla jak za celý rok). U nás jsou to klasické Vánoce, takže i klasický oběd, čočka s párky a vajíčkem, po jídle jsme se všichni hodili na gauč a nechtěli se ani hnout. Moje porce byla tak miniaturní a já stejně měla pocit, že jsem snědla toho kilo.
Doma jsem donutila kluky, aby si spolu lehli a nechali mi prostor, abych pomohla Ježíškovi. Ježíška jsem poté nechala v pokoji samotného a na dveře nalepila ceduli "NEVSTUPOVAT! nebo vyplašíte Ježíška". Když mi oba spali, tak jsem se mohla v klidu nachystat a začít připravovat večeři, mezitím mi tatínek donesl cukroví a bramborový salát od maminky - ten nejlepší, za což moc děkuji, jelikož bych absolutně letošní Vánoce nedala. 
Čas zde hraje velkou roli, jelikož po večeři a dárcích jsme odcházeli ještě k našim, šla jsem vzbudit manžela, aby mi šel pomoct a nebo se začal chystat, tak udělal obojí a moc mi pomohl. Polévka se mi povedla a tu tedy nemáme tradiční, vlastně ano, ale naší domácí tradiční, místo kapra se chystal vydatný losos a vše už bylo připravené. 
Malý se vzbudil dost protivný, protože už byl hladový (záměrně dostal málo jídla, jinak by vůbec nejedl - krkavčí matka jsem), takže oblékat ho do košile a motýlka byl trochu nadlidský výkon. Všichni načesaní, oblečení, vše vyndané a můžeme usedat ke stolu poprvé spolu. Při této chvilce bych možná i plakala, protože to bylo krásné s nimi být pohromadě. 
To nejlepší přišlo až po večeři. Zvonek se rozezněl a Michálek měl skutečnou jiskru v očích, honem se sápal k tatínkovi. Ještě čekali, až uklidím ze stolu a letěli jsme, co nejrychleji ke dveřím. Když jsme přišli do pokojíčku, tak první, co Michálek udělal, bylo, že hledal Ježíška a ptal se "Ježíšek?", museli jsme mu říct, že už odešel oknem a nechal mu tady nějaké dárečky. Tady už začalo to správné rozbalování a trhání všeho. Měkké dárky mi rovnou dal, abych je složila a uklidila :D - což se dalo čekat. Občas s dárky zaklepal, aby v nich něco bylo a musím říct, že to byli ty nejkrásnější Vánoce v mém životě. Milovala jsem každé Vánoce, jeden čas si jich dokonce vůbec nevážila, ale teď je miluji ještě více.
A abych nevypisovala, co vše dostal, tak byl asi až moc hodný, že nevím, kde se ty moje nervy berou a kdo mi to všechno způsobuje :D. Jo a uspat dítě na Vánoce je také zázrak sám o sobě, protože pokud má milion nových hraček od strejdy s tetou a babičky s dědou, tak prostě, proč by šel spát. 23hod a tatínek šel syna uspat do ložnice. 

Boží hod vánoční
Rozhodla jsem se vůbec nic nedělat, což se tento den vlastně ani nemá a má se odpočívat. Náš styl odpočívání vypadal asi takto: ráno se připravit u mě nahození omítky, obléknout se a hlavně vždy zdrhající dítě, donutit ho vzít si pouze jednu hračku, pobrat dárky a frčet za babičkami a prababičkami. Papír opět všude a hlavně bylo všude jídlo, takže další žranice a hlavně cukroví. Jo a pokud vám vaše vlastní babička řekne, že málo solí a vy téměř vůbec nesolíte, tak věřte, že po ochutnání vám do pusy nasypala asi slaměnku, ale "málo solí". :D 
Všichni zase nacpaný, pistácie nalezený a snědený, cukroví ochutnáno a vyžráno, břicha na prasknutí a přesouváme se k další babičce. 
Zde už se to opravdu neslo trochu klidněji. Seděli jsme a zase jsme samozřejmě dlabali, dali si čaj a povídali si. Řešili jsme stále něco s telefony, jelikož děda má už asi triliontý telefon :D. Ale upřímně já svojí celou rodinu nade všechno miluji a ten čas je mi neskutečně vzácný. 

Druhý svátek vánoční 
Ani v úterý se u nás moc neodpočívalo, přišla na řadu návštěva druhé poloviny rodiny a tedy rodina mého manžela. Těšila jsem se a zároveň chtěla, aby toho žraní bylo už dost. Naobědvala jsem se doma, jelikož já a kapustnica, kterou mají na Slovensku ve zvyku, nejsme zrovna kamarádky. Můj manžel si samozřejmě pochutnal, toho se nebojím. Já opět objevila cukroví, proč to cukroví nedají radši pryč. Hlavně za chvilku na stole byl i sýr který jsem ještě neměla, no a to byl průs*r. Jako milovník sýrů jsem to do sebe dala rychleji, než cukroví, ale nebojte o těchto svátcích mi prasení není vůbec cizí a tak jsem to ještě pěkně prokládala cukrovím - mňam. A já se divila, že jsem byla večer jak balón a bylo mi děsně zle :D. 
Michálek opět odešel s další výbavou a já musím uznat, že se letošní Vánoce i se svátky opravdu vydařili. Viděla jsem nevlastní synovce a neteřinku, švagry a švagrové, tchyni a tchána, prostě jsem si to opravdu užila. 
Ujistila jsem se, že u mě opravdu nehrozí další dítě a mohla jít spokojeně domů :D. Syn začínal usínat v půlce cesty, ale domů jsme to naštěstí zvládli. 

A TEĎ NOHY NAHORU A NIKAM UŽ NEJDEME! 

Jdu zítra do práce, takže chci mít aspoň jeden den klid. A jelikož si pro vás chystám ještě jeden článek, kde si krásně shrneme celý rok, tak toto je poslední outfit v tomto roce o který se postaral můj manžel. Po tom, co jsem se vypsala z Vánoc, vám nechci cpát věci z outfitu, však pod fotografiemi máte vždy napsáno odkud všechno je ♥. 
PS: Aby se vám to nepletlo, tak ještě bude i po novém roce pár outfitů s dlouhými vlasy, ale pak už budou jen nové vlásky.

 Jaké jste měli Vánoce? Užili jste si čas strávený s rodinou? Jaké vám nadělil Ježíšek dárky? 
Budu ráda za vše "povánoční" vyzpovídání a komentáře, na které mám konečně i více času ♥.


Kabát: Zaful / Svetr: Primark / Košile: New Yorker / Kabelka: Pimkie / Sukně: Shein / Boty: CCC

S láskou,
Vaše SAGI ♡

4 komentáře:

 1. Krásné fotky, tak nějak z nich cítím tu pohodovou vánoční atmosféru :) já se na Štědrý den těšila jako malé dítě, ale u nás v rodině jsou vztahy celkem napjaté a tak samotné rozbalování dárků nebylo nic moc příjemného, protože by se hustota dala krájet. Jinak jsem dostala pěkné dárky, nějakou tu kosmetiku, hodiny do koupelny, šálu, svetr a skvělý zahřívací set od Dormea :) u nás přežírání bohužel stále trvá, máme doma spoustu jídla a to především cukroví, já samozřejmě nemůžu odolat, takže se raději ani nevážím :D

  LENN

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji ti mockrát v první řadě ♥
   Ráda čtu, když se stále někdo těší a moc mě mrzí ta napjatá atmosféra, to dokáže občas trochu zamrzet a docela i pokazit večer. Jsem moc ráda, že jsi to měla vykompenzované krásnými dárky, které využiješ ♥.
   Naštěstí jsem dostala od maminky málo cukroví a tak se nebylo moc čeho přežírat :D, ale když u ostatních bylo, tak po mém odchodu už nebylo :D. Já radši doma nemám ani tu váhu :D.

   Já ti hrozně moc děkuji za tvůj komentář ♥. A moc ti přeji, aby jsi měla spoustu radosti i po Novém roce ♥. Hlavně zdravíčko ať je a vždy bude ♥

   Vymazat
 2. wow ten kabát je absolútne nádherný!
  Ivana xx

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Vaše komentáře.