11.11.17

Vánoční tipy na dárky #1

4


Každý to s Vánoci máme jiné, někteří nakupují od začátku dalšího roka, někteří v létě a pak jsou takový, jako jsem já, kteří nakupují na poslední chvíli. Nicméně letos jsem si rozepsala, komu bych ráda, co koupila, ale to neznamená, že zde vyzradím, co komu dám. Miluji když druhé potěším a překvapím. 
Další věc je ta, že Vánoce nejsou o dárcích a to myslím vážně. Pokud ten druhý člověk má rád vaší osobu, tak by mu udělala radost i propiska za 10kč, protože na hodnotě vůbec nezáleží. Přijde mi hloupé dát si hranice, nebo se nějak vyrovnávat. Pravý přítel a rodina tyto věci nikdy řešit nebudou.

O sobě bych řekla, že jsem dost skromný člověk, co se týče Vánoc, když něco chci, tak to většinou jsou věci, za které nikdy nikdo nevyhodí víc než pár korun. Nicméně já už mám Vánoce s manželem za sebou, jelikož si ještě dokupujeme věci do bytu, abychom před Vánoci měli vše na místě. I tak mu plánuji nějakou tu maličkost dát ♡. 
Nejdůležitější je pro nás Michálek, který začal vnímat okolí a říkáme mu stále, že pokud bude hodný, tak mu Ježíšek přinese dárečky. Otřepané nemyslíte? Lhát dětem se nemá, ale věřit na kouzlo Vánoc není zas tak špatné. Do dnes si pamatuji, jakou radost jsem měla z toho, že jsem věřila tomu, že Ježíšek donesl dárečky. 

A teď už k prvním typům na dárečky. Určitě jich bude více, ale ráda bych postupně sama koukla i na něco originálnějšího, abych zde mohla pak napsat více. Také se můžete těšit i na dětské tipy na dárky ♡, když už sama přemýšlím o tom "co mu Ježíšek nadělí".

1. Zápisník + sada gelových tužek
Jak jsem říkala, jsem celkem dost skromný člověk a myslím si, že krásným zápisníkem se sadou jakýchkoliv ozdobných propisek, nikdy neuděláte chybu. Navíc já miluji chodit do papírnictví a koukat se po nějakých zajímavých a hezky vypadajících zápisnících. 
Zapisovat si poznámky je přeci jen důležité i pro člověka, který nestuduje. Mám spoustu přátel, kteří ocení něco krásného a užitečného na uspořádání myšlenek, či zápisky ze školení a nebo může sloužit jako deníček.
Ten který vidíte na hlavní fotografii je z Mohito a myslím, že potřebuji ještě jeden.

2. Diář pro rok 2018
Ať už je to zápisník, tak další věc, která rozhodně neudělá chybu je diář na následující rok. Do zápisníku píšeme poznámky, myšlenky a nebo si prostě kreslíme, ale do diáře si zapisujeme důležité věci, které nás budou čekat a na které se můžeme těšit. Díky němu si můžeme krásně uspořádat život a vlastně i den.

3. Stylové ponožky
Časy, kdy ponožky byly nechtěným dárkem skončily. Dnes je doba taková, že ponožky jsou vyžádaným dárkem pod stromečkem dospělých a pokud je tam nenajdeme, přijde nám, že máme zase o minutu kratší život. Stylové ponožky najdeme už téměř všude, od internetu po kamenné obchody a vůbec bych se nebála, že by to neudělalo druhým radost.

4. Přírodní kosmetika
Měla jsem možnost vyzkoušet některé přírodní produkty a rozhodně si chci některé pořídit do své kosmetické sbírky. Například Havlíkova přírodní apotéka má celkem široký sortiment, ve kterém si vybere nejedna žena.
Například olej ze šalvěje chrání vlasy před UV zářením a udržuje v nich přirozenou hydrataci. Je zdrojem proteinů pro zdravý růst vlasů a obsahuje také vitamín E.
Pro muže je tady pak také "životabudič na vousy", který také mohou používat i ženy na konečky vlasů. U mužů při aplikaci zjemňuje jejich nepoddajnost a vyživuje pokožku.
Najdete zde i odličovací vody, které jsou šetrné k pleti, čistící a pečující masky, prostě si každý najde svoje a to i pro rodinu a přátele.

5. Dárkový poukaz
Jako poslední dnes uvádím naprosto nejjednodušší věc, kterou můžete darovat a udělat tak tím i radost. Dnes už dárkové poukazy nabízí téměř každý obchod a já si myslím, že je tento dárek skvělý v tom, že dotyčný/dotyčná vám dává prostor si vybrat raději sám, aby jste měli radost z toho, co si koupíte.
Někteří tento dárek neberou moc pozitivně, ale já si myslím "že když nevíš, tak dej poukaz". Pokud to ještě originálně zabalíte, napíšete k tomu přáníčko, tak je to moc krásný a milý dárek.

Typů na dárky bude opravdu více, ale ráda bych si to opravdu promyslela, co všechno zde chci psát. Také se chystám na malou předvánoční soutěž, která by mohla udělat radost aspoň jednomu z mých čtenářů.

Pokud mi chcete poradit, tak mi určitě můžete do komentáře napsat své tipy na dárky. Já zatím budu chodit a koukat všude možně. Až budu mít také více volna, tak bych ráda připravila DIY, tak držte pěsti ♡.

S láskou,
Vaše SAGI ♡

4 komentáře:

 1. Náhodou, Michálek vám za tu "lež" bude vděčný, vždyť ty vzpomínky jak nám Ježíšek nosil dárečky jsou přece ty nejlepší!
  Jinak tipy se mi líbí, všechno papírnictví a přírodní kosmetiku miluji, jen ty poukazy se snažím dávat co nejmíň.. I když na druhou stranu mi udělají vždy větší radost než špatně vybraný dárek :)

  Little Dreamer

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také si myslím, já na to hrozně ráda vzpomínám a to kouzlo Vánoc bylo o dost silnější ♥.
   Tak to mám velkou radost, jinak s poukazy máš pravdu, není to úplně 100% dárek, protože je prvoplánový, ale zase je lepší, než špatně vybraný dárek :P
   Děkuji ti na tvůj názor ♥

   Vymazat
 2. Ta skvělá nostalgie, kdy jsem ještě jako malá věřila na Ježíška :) diář na další rok mi přijde jako fajn nápad, tím se nikdy nic nezkazí. Přírodní kosmetiku asi budu někomu dávat a i bych ji ráda dostala, mám ji ráda v poslední době :)

  LENN

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem strašně ráda, když na to takto vzpomínáme :). Jsem ráda, že se tyto tipy líbí. Myslím, že právě diář je opravdu super dárek a přírodní kosmetika též nikdy neudělá chybu.
   Děkuji za komentář ♡

   Vymazat

Děkuji za Vaše komentáře.