28.11.17

Cesta za sebevědomím

0


Nejsem zrovna člověk, který bere sebevědomí z ničeho, dost dlouho sama se sebou bojuji a stále se to střídá. Když jsme se s rodinkou stěhovali tam, kde jsme teď, tak jsem přestala chodit do fitness a slíbila si, že budu cvičit doma. Cvičila jsem strašně dlouho, dokonce i doma a dokonce jsem zvedala i celkem (na mě) velké váhy, které dnes zatím ještě nezvednu. No jak už bývá, tak doma je doma a pokud nemáte motivaci před nosem, tak vás to nebaví. Jídlo sem, jídlo tam. Jedla jsem jednu čokoládu za druhou, samá sladkost každý den, skutečně každý den. 

Přišla včasná změna. Cítila jsem se velká, nafouklá a fakt hodně ošklivá. Začala jsem ztrácet sebevědomí, které jsem po porodu cvičením získala, vlastní chybou jsem si vykopala "hrob". Ze dne na den jsem se rozhodla, že už žádnou čokoládu jíst nebudu a věřte nebo ne, od letošního února jsem neměla žádnou čokoládu. Neříkám, že si nedám nic sladkého, upřímně mé tělo si samo občas o tu sladkost řekne a já nechci být nepříjemná :D. 
Jídlo se u mě změnilo i kvůli horšímu trávení, takže jsem přestala téměř jíst smažená jídla, solím si extrémně málo a muži si jídlo musí dochucovat. Nicméně ani dnes má strava není ideální, nemám na jídlo náladu, ani vlastně čas. Trapná výmluva ne? Nicméně, když jsem v práci, tak se občas stane, že nejdu na pauzu - v některých případech ani nemohu, takže zde začal problém. Neříkám, že nejím vůbec, tak to není, jen se snažím ve dnech, kdy mám čas v klidu jíst a sním, co sním běžně. 

Ale teď přejdeme k tomu lepšímu a tím je cvičení a má cesta za sebevědomím. Můj trenér by mohl napsat možná i nejeden sloupek o tom, kolik hrozně špatných věcí jsem o sobě řekla. Dělám si ze sebe srandu a tím se obrňuji od nadávek druhých, za tím skrývám i to, že je právě za ty věci stydím, no nejeden člověk by to stejně hned prokoukl. 
Po několika opravdu bolestivých tréninzích jsem zjistila, že se mi zlepšilo držení těla, zpevnila jsem velkou část těla a taky se dozvěděla o svalech o kterých jsem neměla ani tušení, druhý den totiž dost silně dávali najevo svojí existenci. Právě díky tomuto jsem ráda, že mohu některé cviky provádět sama, pociťuji změny a rozhodně poznám, kdy je potřeba přidat váhu. Nebolí mě bedra, která mě dost často boleli, ale našli se cviky u kterých to nepoznám a také samozřejmě to držení těla. 
Moje nejhorší partie je a asi i bude zadek. Patří to všeobecně mezi partie, které se tvarují nejdéle, ale co už. Můj zadek se mi nelíbí, ale přistihla jsem se při samochvále - ano samochvála smrdí, ale tady jsem si opravdu řekla "HOLKA TY TO DÁŠ!". Vidět změnu je pro mě hodně motivující, měla jsem pocit, že budu při pohledu do zrcadla i plakat, když jsem pocítila změnu a zároveň i já sama jsem se posunula k tomu se opět pochválit a říct, že mi to sakra sluší. 
Stále se bojím, ale stále věřím. Věřím, že v tom nejsem sama a vím, že kolem sebe mám podporující lidi a rozhodně se nehodlám vzdát. Nejspíše se měním a já doufám, že pouze a jen k lepšímu. 

A když už jsem u těch změn, tak já se každým dnem cítím jiná, stále dělám něco proto, abych jednou ukázala, co ve mě doopravdy je. Miluji život a miluji vše, co mi dal. ♥

Outfit:
Všimli jste si poslední dobou té zimy? No tak já jsem takový návod, jak se buď otužit a nebo zmrznout. Já už celkem dost otužilá jsem a také jsem zatím líná vrstvit. Béžový kabátek, přes který vždy přehodím nějakou tu šálu, kterou je momentálně nová vínová, která má taky moc příjemný materiál. Také jsem vytáhla moje pár let spolehlivé bílé šaty, mé opravdu staré punčocháče s proužky, ještě ze střední školy, na které jsem "natáhla" vysoké kozačky nad koleno. 
Stále ve svém šatníku nacházím nespočet starých kousků a jsem ráda, když si je stále mohu obléknout. 

Jak to máte se starými kousky vy? Nosíte je? Dáváte dál a nebo je necháte ležet ve skříni? 

Já jsem momentálně spoustu svých kousků dala do plzeňského Fashion Bazaru, takže doufám, že udělají druhým radost. Dala jsem tam i kousky, které jsem měla například opravdu jen 2x a jsou ve skvělém stavu. Já se tam dnes chystám a dost se na to těším. 

Foto: Jiří Bešta Facebook, instagram


Šála: C&A / Kábát, kabelka: Primark / Šaty: Missguided / Punčochy: ??? / Boty: Botovo.cz

S láskou,
Vaše SAGI ♡

0 komentářů:

Okomentovat

Děkuji za Vaše komentáře.