07.11.17

Black lace dress

2


Řekněme si jednu malou pravdu a tou je, že bohatství ke štěstí nepotřebujeme. Samozřejmě, že kdyby jsme měli více, tak by jsme se cítili, že je vše o dost jednodušší, ale ne každý mohl mít toto "požehnání". Když se mě někdo zeptá, co bych dělala, kdybych vyhrála, tak má odpověď vždy zní, že bych si nakoupila spousty, opravdu spousty látek, postavila si baráček a v něm bych měla svojí dílnu, vybavenou kvalitními stroji, samozřejmě bych i cestovala apod.. 
Ale nikdy nevyhraji, nejen kvůli malému procentu, ale i kvůli tomu, že se mi nechtějí za takovéto věci utrácet peníze :D. 

Ale k meritu věci, která se týká módy. Patřím mezi lidi, kteří nemají na vše, ale když si našetří nebo vydělají něco navíc, tak si dopřejí i něco dražšího, ale to je opravdu jednou za čas. Většinu času nakupuji ve slevách, v sekáčích a nebo upřímně a na rovinu mám věci ze spolupráce, což prostě není žádná novinka. 
Jde hlavně o to, jak tu "levnou" věc dokážeme unosit, zda to shodíme na dno a bude to šílené a nebo to změníme na něco lepšího a nebude to pak vypadat jako kousek za 100,-. 

Tyto šaty, které jsou již předělané, ale měla jsem je na sobě při focení halloweenských make-upů ještě původní, jsou například celkem druhé na to, že nejsou až tak hezké - jako původní. Můj muž mě v nich nazval vdovou :D. Nicméně spoustu podobných šatů se dá najít v sekáčích a například nám nemusí sedět délka, nebo se nám prostě zdají moc obyčejný a nezajímavý. 
Já jsem například právě tyto krajkové šaty chtěla změnit. Klasické založení mi přišlo vážně nudné a navíc po odstřihnutí toho kanýru z nich moc nezbylo, abych překládala. Vzpomněla jsem si, že se mi už asi 3 roky válí doma nevyužitá krajková stuha a tak jsem šaty v délce olemovala krajkou. Krajka se dá v galanterii sehnat celkem levně (tedy ta lemovací) a šaty si tak můžete udělat krásnější za pár kaček. 
Jelikož jsou mi šaty celkem velké, tak jsem díky pásku z eBay (který už mám fakt dlouho) zvýraznila krásně pas. Pod šaty mám samozřejmě ještě jedny šaty a to tentokrát černé, aby krajka vynikla na místech, kde poodhaluje kůži a díky tomu vypadají šaty jinak, než s jinými podloženými barvičkami. Na podzim jsou i celkem krátké a tak jsem zvolila jeden z mých nejoblíbenějších kabátů z loňského roka a to je šedý dlouhý kabát. I když jsem měla kratší šaty, tak jsem zároveň díky tomu nepůsobila vulgárně.
Dalším kouskem jsou moji nováčci a to jsou růžové kozačky nad koleno. Dobře víte, jak velký jsem milovník kozaček nad koleno a i když jsem se bála, že růžové nevynosím, tak se přiznám, že letos jsem zatím vytáhla pouze tyto růžové a černé. Časnaboty patří též k jednomu z mých nejoblíbenějších eshopu, co se týče bot a navíc jsem na něj narazila úplně náhodně před rokem. A určitě se běžte podívat do sekce kozaček, protože já už se chystám si objednávat další. Jen nevím, kam pak dám všechny boty, už teď je ten můj botníček plný. 
Mimochodem, docela jsem se bála, že mi z nových bot budou bolet nohy a naštěstí se na nich dá vydržet celý den (hodnotí člověk, který nosí téměř každý den podpatky).
A dalším dražším kouskem a novým kouskem je právě kabelka, kterou mám z Manga a hrozně jsem si tam kabelky zamilovala. Opravdu nekecám. Díky tomu, že jsem si opravdu přivydělala více a mohla si to dovolit, tak jsem si pořídila tuto krásnou béžovou kabelku. I když je spíše trochu s nádechem růžové, což mi zprvu trochu zklamalo a bála jsem se, že jí nevynosím a dál, to nebudu komentovat. Lépe jsem nakoupit nemohla.

Abych řekla pravdu, tak jsem začala si nejvíce dávat záležet na kabelkách, které si například už ani neobjednávám ze spolupráce, ale kupuji je v obchodech, nebo přes eshopy ze kterých jej můžu pak i vrátit. Další věc na které asi ani šetřit neumím a to o mě asi už i víte, tak to jsou boty, sice nosím opravdu často podpatky, ale to neznamená, že si koupím boty za 100,- (pokud se mi nelíbí a nejsou zrovna ze sekáče a já mám nouzi) :D. 

Jak se vám dnešní outfit líbí a jaký máte názor na kozačky nad koleno?

 Foto: Veronika Marková - IG: @verunm


Kabát: Zaful / Šaty: Zaful / Šaty2: Textile House / Pásek: eBay / Boty: Časnaboty / Kabelka: Mango

S láskou,
Vaše SAGI ♡

2 komentáře:

Děkuji za Vaše komentáře.