14.10.17

NYX: Je tak dobrý, jak se píše?

12


Předem a na rovinu bych ráda informovala, že nejsem žádný expert přes kosmetiku, spíše "expert" v uvozovkách. Nicméně už dlouho mě zajímalo, jaká vlastně je kosmetika od NYX, jelikož je opravdu hodně propagovaná mezi youtubery a blogery. Zatím jsem snad nenarazila na někoho, kdo by o ní řekl veřejně něco zlého a tak jsem se rozhodla se na to podívat hezky z blízka.

Zvědavost je silná, doporučovali mi to i kamarádky, tak proč to tedy nezkusit. Jsem celkem držgroš na některé věci, ale poslední dobou jsem se, co se týče kosmetiky "trochu rozšoupla". Tak začneme hezky od úplného začátku.

Prvním produktem je metalická rtěnka, odstín DARK NEBULA. Tuto rtěnku jsem dostala od svých zlatíček k narozeninám, ač není na běžné nošení, tak jsem z ní měla opravdu radost.
Nicméně nebudu zde psát o samé radosti, ale hlavně o rtěnce a prvních dojmech.
Poprvé jsem jí nanesla na rty, když jsem nebyla vůbec nalíčená a upřímně wáu, pigmentace je naprosto perfektní. Na instagramu jsem měla i fotografii, kde jsem jí měla nejednou na rtech. Ovšem právě takovéto rtěnky mají spoustu mínus než plus. No podíváme se na plusy a mínusy.
+ Pigmentace
+ Nádherná barva
+ Aplikátor
- Rozpíjí se
- Obtiskává se na zuby
- Nevydrží
- Mě osobně smrdí :D
Samozřejmě, že tento typ rtěnky není určený na denní nošení a rozhodně nejspíše ani na běžné, pro mě je to super rtěnka například na nastávající Halloweenské focení, které mě ještě čeká. Navíc se rtěnka vůbec "nevpije" a tím pádem se snadno i rozmaže.Hned dalším koupeným produktem, byla překvapivě opět rtěnka. Tentokrát jsem si jí samozřejmě koupila já a jelikož se přikláním k matným rtěnkám a potřebovala jsem nějakou "nahou", zkusila jsem tedy další produkt.
Rtěnka s názvem odstínu ABU DHABI je pro mě favoritkou, vlastně jí nosím od léta každý den. Na dovolené v Bratislavě jsem jí též měla celé dny na sobě a byla jsem zatraceně hodně spokojená. Musím se přiznat, že jsem zvyklá si pod rtěnky nanášet ještě tužku, ale i když jsem tužku neměla, tak mi rtěnka vydržela celý den, mohla jsem jíst, pít apod.. Ale pozor, někomu tyto rtěnky vysušují rty.
Opět si dáme plusy a mínusy.
+ Pigmentace
+ Výdrž
+ Aplikátor
+ Nerozpíjí se
+ Krásně voní
- Někomu může vysušovat rty
- Jiné odstíny je potřeba dokreslovat
Jelikož jsem byla s touto rtěnkou spokojená, tak jsem si pořídila ještě jednu, tentokrát odstín MONTE CARLO, i s tímto odstínem nemám žádný problém. Navíc právě tuto rtěnku nosím hodně často do práce, kam právě červený odstín rtěnky musíme nosit. Jediné mínus u jiných než nude odstínů je, že po jídle je trochu již poznat, že je třeba dokreslit vnitřní stranu rtů. Nicméně pití mi vždy vydržela a když chci její výdrž zvýšit, tak používám tužku na rty jako podklad.
Červený odstín rtěnky jste mohli vidět u outfitu Black jumpsuit.Ještě než jsem začala zkoušet další produkty, tak jsem zkusila s kamarádkou první objednávku z NYX eshopu. Objednali jsme si sadu lesků na rty a musím se přiznat, že lesky na rty skutečně nerada používám. Asi je to tím, že mám ráda výrazný pigment a zrovna aby mi lepila pusa, to taky není nic pro mě.
Sada lesků je v odstínech GELATO (fialová), SUGAR PLUM (lila) a STRAWBERRY PARFAIT (růžová). Jediný fakt, který je mi příjemný je ten, že nádherné voní. Uznávám, že jsem si je nanášela, když jsem šla se synem na hřiště, ale většinou s tím, že jsem měla suché rty, na což mi přijdou právě lesky super, jelikož nevysušují. Mají opravdu nepatrnou pigmentaci, ale například takovou fialovou máte celkem pěkně vidět i přes tu slabou pigmentaci.
+ Vůně
+ Barvičky
- Je to prostě lesk na rty a ne rtěnka :D
Berte mě s rezervou, lesky skutečně nosím opravdu hodně málo a proto se v nich ani moc nevyznám. Navíc teď zachraňují mé suché rty, k čemuž se dostaneme až skoro na konci.Dalším nejoblíbenějším produktem je... no tentokrát to není na rty. Prvně jsem totiž tento produkt vyzkoušela od kamarádky a jedná se o pomádu na obočí, já bych to nazvala gel na obočí, ale abych to nazvala dobře, tak jsem musela zabrouzdat na eshop :D.
Tak tato "pomáda", je můj favorit mezi všemi produkty kosmetiky, který jsem kdy měla. Nejlepší doporučení a jsem z toho naprosto unesená. Tímto si totiž dělám obočí každý den a mohu dělat cokoliv mě napadne a ono drží a sakra dobře drží, protože jsem si zapomněla jednou dokoupit odličovací krém a ve vaně jsem to celkem pečlivě drhla a stejně mi ještě něco zůstalo. A ano jsou vodě-odolné :D.
Můj odstín je CHOCOLATE, takže mé obočí je dobré jako čokoláda :D. To si samozřejmě dělám srandu, ale věřte mi, že jsem z nich opravdu nadšená. Ovšem i takové super věci mají své nevýhody, tak se na to koukneme.
+ Výdrž
+ Pigment
+ Vodě-odolnost
+ Nanášení
+ Dlouho vydrží (balení)
- Musíte si dokupovat štěteček na obočí
- Rychle vysychají 
K tomu mínusu dodám takovou maličkost, že pokud si tento produkt koupíte, tak si naneste něco málo na ruku a opět uzavřete balení. Nezdá se to, ale na ruce ještě zbude docela dost a já to vždy ještě setřu a dám zpátky do kalíšku.Další zkouškou byly linky na oči, tentokrát ne černé, ale rovnou bílé. Dlouhodobě jsem hledala bílé s dobrým pigmentem, takže tyto za mě určitě vyhráli. Myslím, že nemusím ani psát, že se jejich odstín jmenuje WHITE - nejspíše by to nikoho nenapadlo :D.
Když jsem si pigment a krytí zkoušela přes tetování, tak jsem ho skutečně neviděla a já jsem se dost divila. Díky štětečku se i skvěle nanáší, takže za mě velké plus. A jelikož je nepoužívám každý den, tak mi ani tak moc nevadí, že je obsahu pouhých 2,2ml. Zde si dovolím vynechat plusy a mínusy, jelikož si myslím, že z toho, co jsem napsala pochopíte, že jsem za ně ráda.A konečně se dostávám na konec, kde vysvětlím, proč nemám u jiných rtěnek ukázky na rtech. Tedy aktuální a proč ty, které budou jsou focené pouze mobilem. Navíc na tyto rtěnky jsem čekala tři týdny kvůli chybě, moje nervy moc děkují za super chyby v systému a tyto dvě sady procestovali půl republiky :D. Z Ostravy do Plzně a zase zpátky, takže hezky kolovala má objednávka a neschopnost DPD normálně doručit balík i přes to, že jsem jim sakra volala. Ale to už je za mnou a konečně jsem měla možnost si je vyzkoušet.
A ten důvod, proč nemám u všech rtěnek fotografie na rtech ba i u těchto z foťáku. Při zkoušení těchto rtěnek, kdy jsem si je následně i fotila jen tak na mobil a stále barvy smývala, odličovala, apod..  Tak jsem si nejspíše trochu víc podráždila pokožku a momentálně chodím a vypadám jak zmije, která se stahuje z kůže :D. Tedy tento vypadají jen mé rty a jejich blízké okolí. Pálí to a to opravdu hodně. Včera jsem v práci musela přetrpět rtěnku, nicméně dnes do práce jdu už bez rtěnky, jelikož mi nezabírají tak rychle, jak bych chtěla, krémy.


Takže začnu nejdříve matným setem. Jedná se o odstíny PALE PINK, SHOCKING PINK, UP THE BASS, napsala jsem je od nejsvětlejší po nejtmavší. Mají pěknou pigmentaci, tedy světlejší odstín je třeba natřít víckrát, ale moc se mi líbí matný finiš, který mám opravdu na rtěnkách nejradši, ale neodsuzuji jiné, však uvidíte.
+ Pigment
+ Matný finiš
+ Barvy
+ Nevysušují
- Výdrž není tak dobrá
Samozřejmě jsem neočekávala nějakou extrémní výdrž, ale musím uznat, že s tužkou opět drží a po jídle jde dolů sytá barva, ale pod tím zůstává "obarvená kůže", pokud chápete, jak to myslím.
A poslední set je v červených odstínech. Mimochodem oba sety jsem si pořizovala kvůli podzimu a zimě, kde bych ráda více řádila s barvičkami. Tento set zanechá na rtech mírný lesk, který mi právě nevadí, naopak na konci dne je lesk úplně pryč a zůstávají obarvené rty.
V tomto setu se nacházejí odstíny HOLLYWOOD, WINE & DINE a DAHLIA. Nanášení těchto rtěnek mě dost překvapilo, jelikož jsou neskutečně krémové a díky tomu je jejich nanášení opravdu perfektní. Tyto rtěnky mě baví musím uznat. 
+ Pigmentace
+ Nanášení
+- Celkem dostačující výdrž
+ Krémová konzistence při nanášení


A na závěr bych ráda řekla, že jsem byla trochu skeptická právě k NYX-u a nakonec jsem skončila dost spokojená. Samozřejmě pro mě tyto rtěnky a celkově tato kosmetika není vůbec levná, ale rozhodla jsem se trochu rozšířit svojí sbírku o nějaké ty paletky, ale to až časem a třebas se na ně opět vrhnu svým "expert" okem. No víte jak to myslím.
Také bych ráda podotkla, že to není nic závratného a to, že to každý propaguje neznamená, že jí každý musí mít, navíc vám nemusí ani sednout. 
Každý jsme jiný a já jsem například na kosmetiku celkem lajk a po tom, co jsem léta používala rtěnky na 50kč mohu říct, že jsem mile překvapená. Rozhodně z toho nebudu dělat halo, ale spokojená jsem.

 

Budu ráda, když mi napíšete svůj vlastní názor na kosmetiku NYX, i vaše zkušenosti a také zda máte již vyzkoušený některý produkt z již jmenovaných.

A také budu ráda, když napíšete, jak se vám tento článek líbil ♡, pro mě to bylo opět něco jiného, ale ráda se jednou za čas vrhnu na kosmetiku. Pokud by vás to samozřejmě bavilo.

S láskou,
Vaše SAGI ♡

12 komentářů:

 1. NYX sa vždy láka práve tými výraznými farbami, ale viem, že by som ich práve nemala kam nosiť, takže zatiaľ v mojom beauty arzenále táto značka chýba.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Též mě láká mnohem více "bláznivých" barev, na různé šílené líčení při focení apod.. Takže dost přemýšlím o rozšíření, ale ještě se uvidí, zda se nenajde jiná značka, která bude třebas i lepší :D

   Ale pokud chceš aspoň jednu rtěnku od NYX tak doporučuji Abu dhabi, dá se nosit každý den, vždy a všude :P.

   Děkuji za tvůj komentář ♡♡♡

   Vymazat
  2. Ešte uvažujem aj o Rimmel Stay Matte, čo sú nejaké nové tekuté rúže v bláznivých aj nude farbách. Lou ich mala v poslednom videu Nákupy a novinky, ale zatiaľ k nám nedorazili, takže som zvedavá :-)

   Vymazat
  3. Rimmel? To ani nevím, já mám pár rtěnek od Rimmel v nude odstínech a i u nich jsem spokojená. Já jí sice nesleduji, ale kouknu na to ;)

   Vymazat
 2. Skvělá recenze! Já mám zatím od Nyx jen stíny...Ty jsou celkem ok, ale tedy práší a pigmentace není bůh ví jaká.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji mockrát ♡♡♡ na stíny bych se chtěla brzy vrhnout, jelikož jsem dost zvědavá na jejich pigmentaci a zároveň zda mě to donutí mít paletku od nich jakožto dražší a nebo radši zůstanu u těch levných :D.
   Děkuji za tvůj komentář ♡♡♡

   Vymazat
 3. ty si sa teda do toho skúšania pustila :) toľko produktov :) je fajn že ti ako tak sadli, a nestalo sa ti, že by si ich vôbec nevyužila. ja osobne NYX až tak veľmi nemusím, mám od nich asi iba 2 matné lesko-rúže :)
  MakeUpByVeo

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No chtěla jsem od každého zkusit něco, tak jsem se do toho vrhla po hlavě :D. Též jsem za to ráda, tedy ještě se mi upřímně nestalo, že bych si u nějaké barvy řekla, že mi nesedí (nejsem náročná) :D.
   Já se ani nedivím, sama si myslím, že se najdou i lepší značky, já jsem do toho šla hlavně kvůli zvědavosti, kdy mi nedalo a chtěla jsem vědět, zda je to fakt taková "pecka", jak to každý prezentuje.
   Děkuji ti za tvůj komentář ♡♡♡

   Vymazat
 4. Dobré ránko,
  v mém Nyx arzenálu taky převládají rtěnky a osobně nedám dopustit na Liquid Lingerie - parádně drží, každý si tam najde "ten svůj" nahý odstín. Ze Soft matte lip creamů mám Seoul, který jsem lovila několik měsíců kvůli barvě, načež jsem byla poměrně zklamaná nekonzistentností při nanášení (ale barva je boží) a pak Full Throttle - doporučuju, rtěnka, která není Lip stain, ale nehne se ani o píď.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také přeji dobré ranko,
   já bych ráda trochu rozšířila o stíny apod, ale rtěnky jsou pro mě více :D... Já právě začala u Soft matte lip creamů jelikož kamarádka měla Lingerie a hrozně jí vysušovala rty, no já myslím, že je to zároveň o pokožce a jak trpí na suchost no -_-. Ale po pravdě jsem na Seoul koukala také, ale chtěla bych spíše Transylvania, ta mi moc zaujala její barva, ale nemají u nás vůbec :(.. Ale konzistence mi vyhovuje :D..
   Tak na Full Throttle se určitě podívám, to moc děkuji za typ a rozhodně brzy vyzkouším ♡

   Děkuji za tvůj komentář ♡♡♡

   Vymazat
 5. Článek je fakt povedený, skvěle se mi četl :) Já jsem o NYX kosmetice křiví slovo už napsala ve svých kosmetických propadácích :) od té doby ji už moc nevyhledávám, ale tu matnou rtěnku mám taky, odstín Copenhagen :) S tou jsem spokojená, ale ty krémové bych si už nekoupila :)

  Little Dreamer

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji mockrát, to jsi mě potěšila.
   Myslím, že si ten článek vybavuji a měla jsi tam jednu z těch matných, dokonce si myslím, že to byla ta světlá. Jakože ono záleží i na okolnostech já na kosmetiku nejsem úplně náročná, ale je fakt, že preferuji i dnes spíše ty matné, které lépe drží a hlavně skvěle se nanáší.
   Já chci zkusit spíše stíny, ale chtěla bych juknout i na jiné značky a trochu si to otestovat :)...
   Děkuji za komentář ♡♡♡

   Vymazat

Děkuji za Vaše komentáře.