31.10.17

Halloween inspiration #2

0


Už jen samotné čtení o tom, jak vznikl svátek Halloween mi přijde dost zajímavé. Do nedávna mi stačilo vše, co jsem věděla, ale měla jsem zájem opět zkoumat o něco dál. A jelikož právě dnes je den, kdy se v Anglii, Americe apod.. slaví, tak mě při tomto dnu napadl opět článek s tímto tématem + malá inspirace.

Budu upřímná, že jsem skutečně nečetla o tomto svátku a věděla vše akorát tak z povídání, takže bych řekla, že jsem toho vlastně moc nevěděla, ale o to víc mě bavilo zjišťovat všechno. Jako například, že jsem si celou dobu myslela, že je to Americký svátek od počátků a on je nakonec z Irska, takže zde jsem skutečně byla zaražená.
Filmy a všechno okolo nás jednoduše přesvědčí o tom, že to je Americký svátek.

Mě tedy nejvíce zajímal význam vyřezávané dýně, který vlastně vznikl právě v Americe, jelikož dříve se vyřezávalo do různé zeleniny, jako byla například řepa. Vyřezávanou zeleninu, dnes dýně si lidé dávali před dveře, aby odstrašili posmrtné duše jejich zemřelých známých. Pochopila jsem to tak, že vlastně chtějí, aby nemohli být s nimi, ale šli za klidem.
A pak jsem se ještě dočetla, že mají odehnat všechno zlo, které k nim chce přijít, tak kdo ví, která verze je pravdivá. Ale myslím, že obojí je zajímavé.

Další věc je samotný název "Halloween", ten vznikl zkrácením „All Hallows' Eve“, tedy „Předvečer Všech svatých“. Já se přiznám, že jsem si celou dobu myslela, že to bude s dušičkami mít něco společného a nakonec jsem měla i pravdu. 
U nás jsou dušičky důležité, chodíme na hroby, zapálíme svíčku a při vzpomínce nám ukápnou i slzičky. Do dnes prostě bolí, že nemůžeme mít všechny u sebe a obejmout je. 

Nemyslím si, že by byl Halloween špatný svátek, ale je možné, že spoustu lidí jej kvůli velké komerci, kterou přinesla právě Amerika, tak i bere. Koledování, vyřezávání, kostýmy, to všechno je podle mého krásné. Pro děti toto musí být neskutečná zábava a my dospělý se také vyblbneme.

Letos jsem nic speciálního nestihla, ani jsem na to vlastně nemyslela, ale rozhodně se chystám do příštího roku změnit trochu pár věcí. Jelikož už syn bude velký, tak chci spoustu věcí dělat s ním a určitě spolu i natočíme nějaký ten "tutoriál" na nějakou tu dýni, aby jsme měli něco pěkného. Další budou kostýmy pro děti i dospělé a určitě přijdu i s make-up tutoriály, kdy jsem do té doby chci zlepšit a něco si i nastuduji, jelikož jsem celkem nemehlo, co se líčení týče. 

Vlastně se z toho dost těším i když to je dlouhá doba, než se tak stane. Užijte si tedy Halloween po svém a určitě mi dejte vědět, zda by jste do dalšího roku ocenily i tyto změny. ♡


Foto: Veronika Marková - IG: @verunm


S láskou,
Vaše SAGI ♡

0 komentářů:

Okomentovat

Děkuji za Vaše komentáře.