19.10.17

Black folk dress

2


Můj život je samá práce, ale není to tak, že bych si tím slovem stěžovala, vlastně je to naopak. Mám ráda vše, co jsem se rozhodla dělat, vše totiž vede k tomu nejdůležitějšímu a navíc není nic lepšího, než dát najevo, že něco milujeme. 
Většinou, když někdo napíše slovo "práce" je to spíše s významem "už zase musím na místo, kam nechci", já jsem například vždy ukončila pracovní poměr i když byl dobře placený, tak se nenechám někde nervově zničit. Chápu, že jsou lidé, kteří si nemohou dovolit některé věci, ale určitě by se neměli přestat snažit a nebo by měli hledat na práci pozitivní body a tím si to zpříjemnit, samozřejmě tím teď nemyslím výplatní pásku.

Ať už se mluví o práci v jakémkoliv smyslu, tak se najde několik skupin, některé se slovy "to nejde", nebo "jste neschopní najít si dobře placenou práci", "je mi vás líto, že děláte za tak malý prachy", "nechápu jak můžete pracovat někde za 12tis" apod... Bože našlo by se toho tolik, že to není ani možné. 
Upřímně, nevím proč mají lidé potřebu se do druhých navážet, protože je to každého život a oni se svým rozhodnutím žijí. Každý den je na internetu to samé, dokola se opakují nadávky, urážení, ponižování a kolikrát i šikana. Co se toho týče, tak se vrhnu na podobná témata také, někdy časem. Jelikož si myslím, že to potřebuje samostatný článek a nejen takto v mých běžných "myšlenkách". 

Vrátím se k tématu "práce", jelikož se mi stalo spoustu dobrého od té doby, co mám brigádu, že se chci o pár věcí podělit. Potvrdilo se mi spoustu věcí a vím, že to bude zase znít hrozně "sluníčkářsky", ale když je to pozitivní ve skutečnosti, tak proč ne?!
Každý v práci trávíme určitý čas, to jak ho dokážeme využít je pouze na nás. Minulý pátek jsem měla zrovna odpolední směnu, celkem jsem se i těšila, protože jsem doma byla zrovna celkem nervní a potřebovala jsem toho udělat tolik a dítě mi do toho dělalo všechno, co nemělo, až jsem byla rozčílená a následně nadšená z toho, že jdu do práce. 
Většinou překvapím, že chodím se skutečně dobrou náladou, teď už si myslím, že to chápou, jelikož je to pro mě trochu odpočinek i když je to makačka. Nicméně právě pátek byl fakt náročný, co se týče zákazníků, bordelu apod, ale jelikož mi občas trochu hrábne, tak jsem se se zákaznicemi začala bavit. Navíc jsem se dočkala naprosto skvělé odezvy, kdy mi dvě zákaznice na rovinu řekli, že ještě neviděli tak veselou prodavačku, že jsou většinou večer otrávené (no občas se nedivím i já jsem měla v úterý celkem krizi), vrátili se ke mě třikrát a pokaždé si něco odnesli, velice nerozhodné :D, ale byla s nimi zábava a to mě nabilo energií ještě více. Když mi řekli, že k nám budou chodit častěji, tak mě to hrozně moc potěšilo, dostala jsem pár komplimentů a skutečně jsem byla nadšená ze zbytku směny. 
Měla jsem u pokladny spoustu zákaznic a každá se na mě aspoň trochu usmála i přes jízlivé pohledy, které z počátku měli. Mě osobně dělá radost rozdávat druhým energii, ráda si s lidmi povídám a upřímně si hledám tak trochu budoucí klienty, vlastně se to nebojím ani veřejně přiznat :D. Ta holka je fakt potvora! (Říkám si pro sebe.)
Pokud se mi líbil kousek, který dotyčná kupovala, tak jsem jí ho pochválila, když jsem viděla, že je na vážkách, tak jí pochvala kousku udělala radost. Ptají se mě, ráda poradím, vždy. Myslím, že toto mi zůstalo ještě z PF, kde jsem pracovala a kolem zákazníků skoro skákala, nicméně je pro mě opravdu důležité navodit dobrou atmosféru, aby se lidé vždy vraceli a věděli, že jsou vítáni. Musím uznat, že jsem nečekala, že se mě takto někdy někdo bude ptát v takovém obchodě, ale o to víc mi to udělá radost, že to lidé na 100% neočekávají, ale nakonec se jim dostane pomoci. 

A k úternímu dni blbec se radši nebudu ani vyjadřovat, sama jsem ten den byla asi na pěst, vyčerpaná a těšila se na konec. I to se stává, ale za to se těším už v pátek do práce, takže si vynahradím tu náladu na pěst z úterka. ♡

Navíc musím sakra uznat, že mám skvělé kolegyně a nemohu si je vynachválit. Svým způsobem si ten odstup budu držet i tak, ale jsem ráda za ten kolektiv, kterého jsem se z počátku hodně bála. 

Folklorní šatičky ještě neřekli konec

Všichni kdo mě sledují už vědí, že výšivky jsou moje srdeční záležitost a nejspíše jsou první, co momentálně na všem hledám. Dalším kouskem, který přibyl v mém šatníku jsou další šatičky ze ZAFUL. Řekla bych, že výšivky se dost chytli, jelikož v obchodě jich je stále hafo a nepřestávají chodit. Tyto černé šaty s výšivkami mě zaujali hned na první pohled, i když jsem si říkala, že černou moc nosit nechci, tak i přes to jsem si je vybrala. Materiál je opět polo-přírodní a je příjemný na těle, vršek je krepový a tak se mačká o dost méně, než klasické polo-přírodní materiály. 
Kousek, který už mám déle, ale též z podobného eshopu je červený kabátek, který mě v chladné podzimní dny krásně zahrál. A také nesmím zapomenout na zelenou kabelku, kterou jste měli možnost spatřit i v předchozím outfitovém článku (psala jsem, že jí nosím ráda). 
Abych nezapomněla, což bych si samozřejmě nedovolila, tak zde máme další nový kousek v mém, teď už botníku. Mé oblíbené Botovo mě nikdy nezklame, ale to už všichni dobře víte. Myslím, že bych někdy mohla udělat samotný článek jen o botičkách, tedy spíše video, upsala bych se :D. Tyto růžové kozačky jsem totiž nemohla nechat jen tak. Krásná podzimní růžová mě totiž letos zaujala natolik, že se celkově nějak rozšířila a to nejen v botníku.
Líbilo se mi na nich hlavně to vázání, díky kterému můžete boty pokaždé nosit jinak, já si tentokrát botu obvázala celou, jelikož se mi to k šatičkám líbilo více. Také už jsem si vyzkoušela zaměnit barvu stuhy a právě proto směřoval můj výběr právě na tyto kozačky. Ač se to nezdá, tak se růžová dá nosit téměř stejně, jako se nosí béžová. 

Jak se vám líbí tento outfit? A co říkáte na nové botičky? Jak by jste si s nimi vyhrály vy?

Foto: Veronika Marková - IG: @verunm


Kabát: Sammydress / Šaty: Zaful / Pásek: Reserved / Kabelka: Promod / Boty: Botovo 

S láskou,
Vaše SAGI ♡

2 komentáře:

Děkuji za Vaše komentáře.