05.09.17

Orange dress

4


Hola, hola, škola volá! Doufám, že všichni měli svůj první den ve škole "na jedničku" a že máte rozvrhy, se kterými se dokážete srovnat. Ani se nenadějete a zase budou další prázdniny, celkově to utíká hrozně rychle a až budete pracovat, tak si uvědomíte, jak to rychle skutečně letí. Budete na školu vzpomínat (doufám) v dobrém, jako například já. Stále se ráda vracím na místa, kde jsem budovala svůj vlastní život. 

O základní škole se nedá říct, že se něco buduje, ale vlastně je to nejdéle strávený čas (většinou) na jedné škole s učiteli, kteří vás mají přečtený, jako by vás znali celý život. Učitelé jsou lidé, které jsem hrozně buzerovala, puberta se mnou extrémně mlátila a moje nevymáchaná huba si rozhodně nechtěla nechat nic líbit. Nicméně, když se podívám zpátky, tak bych si fakt namlátila a to pořádně, jak mě je zpětně těch učitelů (až na jednu výjimku) líto. 
Zmínila jsem se o základní škole právě proto, že jsem jí včera navštívila s prckem, když jsme se vraceli z města. Není moc spolužáků, kteří se vrací tak rádi, ale já si ráda s učiteli povídám. Například moje češtinářka, vždy to byla skvělá ženská a málokdy jsem si dovolila být na ní drzá, jednoduše by mě smetla, ani bych nemrkla. Když si s ní povídám dnes, tak je to rozhovor mezi dospělými, což je neuvěřitelné. Protože momentálně je jedna z mála dospělých, kteří chápou mé pocity ohledně kariéry a mateřství.

Kariéra je pro mě důležitá a chci jí budovat a mateřství, tedy spíše Michálek mi dodal více odvahy, nevím proč se to tak stalo, ale jsem šťastná. Nechci utíkat před ničím, nicméně jsou věci, které mě naprosto dokáží rozčílit, unavit a naprosto vykolejit.
O čem, že je řeč? O druhém dítěti. Už jsem o tom psala několikrát, od doby, co jsem porodila a říkám to stále. DĚTI NEJSOU PRO MĚ! Nejsem úplně 100% rodičovský typ a vlastně mě to i většinu času dost trápí. Já svého syna miluji, nikdy bych se ho nevzdala, naopak jsem extrémně ochranitelská, což mi způsobuje extrémní stres. 
Na plnou hubu říkám, že porod není nic krásného, aspoň ne pro mě, krásné je to, že se narodí dítě. Ale já stále nepochopila, jak do toho někdo může dobrovolně jít sám, já z toho mám ještě dnes hrůzu. Nedávno jsem měla extrémní bolesti a říkala svému muži, že nechápu, jak jsem mohla rodit, když nezvládám žaludeční potíže. 

Nejsi těhotná? Tato otázka vyzněla od mých rodičů, když jsme se tak bavili (nebylo to myšleno na mojí postavu), okamžitě jsem odpověděla, že nejsem a beru HA a pokud bych byla, tak bych šla na potrat. Leze mi už na nervy, jak mi právě každý vnucuje druhé dítě, protože já se toho začínám děsit ještě více, jsem ještě více ve stresu a ne proto, že bych se nechala ovlivnit, to vůbec. Rozčiluji se nad tím, že mě prostě lidé a ani rodiče nechápou. 
Smutné, myslím si. To, že jsem si vysnila syna a mám ho, je pro mě nejdůležitější. Až dospěje, tak stále budu vitální máma, která bude moci jezdit kam chce a kdy chce. Budu moci být opět spontánní, nechci ve třiceti být těhotná, protože sakra, co bych z toho života pak měla? NIC! 

Druhé dítě nic nestojí? Právě moje učitelka, která mě pochopila mi řekla, že je to neskutečná blbost a ať se nenechám druhýma oblbnout, ať si dělám to, co uznám za vhodné. Na rovinu řekla, že má odrostlé obě děti a může jezdit na dovolenou klidně dvakrát do roka + výlety. 
Moje nálada se překlenula a říkala jsem si, že není možné, aby mi někdo starší takto porozuměl. Ulevilo se mi a ne málo, ale neskutečně moc. Mohla jsem se upřímně svěřit, aniž bych druhé ranila. 

Já vím, že někdy je těžké se smířit s tím, že něčí dcera chce pouze jedno dítě, ale měli by se s tím smířit. To zda dáme život dalšímu závisí pouze a jen na nás samotných. Když jsem psala o potratu, tak jsem se zmínila, že bych ho podstoupila a stále si za tím stojím. Snažíme se dělat vše proto, aby se to nestalo a kdyby se to stalo, tak si hold zaplatíme.
Chci dát lásku svému synovi, chci mu dát do života dobrodružství, aby poznal svět a mohl si říct, že měl skvělé dětství. Zda ho rozmazlím nebo ne, tak to je pouze o výchově, pokud to, že zahrnu dítě láskou místo dárky znamená, že ho rozmazluji, tak chci aby byl, co nejvíce rozmazlený právě láskou ♡.

Oranžové šaty

Konečně se dostanu k pár větám na konec, které se týkají outfitu. Na vinted jsem si už dlouho hledala zajímavé oranžové šaty, což bylo jako běžet a nenacházet cíl. Po cca dvou měsících jsem konečně objevila jedny a ano, jsem z nich nadšená. 
Tyto šaty patří i materiálem spíše do letního období, jsou vzdušné a jejich barva přesně odpovídá mé představě. A teď moje "pravda", kdysi jsem si neuměla představit, jak nosím oranžovou barvu - budu vypadat jako idiot a nelíbí se mi. Pravdou je, že jsem se do této barvy postupem času zamilovala. 
Kombinace oranžové s červenou už také není cizí, podle mého tato kombinace symbolizuje oheň, který máme každý v sobě. S červenou kabelkou přes rameno a synem po boku jsme vyrazili dokonce i sladění. 
Dokonce jsem tentokrát nevynechala ani doplňky a to jeden z nejkrásnějších náramků od Probracetels, se kterými jsem udělala i malý rozhovor. Stále si ho neskutečně vážím, navíc je na ně lev s korunkou ♡.
A abych nezapomněla, tak přibyli i nové botičky, které jsem si pořídila předposlední den na SVK, jsem z nich nadšená a ještě více z toho, že byli ve slevě a pouze za 10€. No neber to! 

Jaký jste měli první den ve škole? Jak se vám líbí červeno-oranžová kombinace barev? 

Foto: Veronika Marková - IG: @verunm


Šaty: vinted (H&M) / Kabelka: Promod / Boty: Reserved / Náramek: Probracelets / Brýle: F&F / Hodinky: Zaful

S láskou,
Vaše SAGI ♡

4 komentáře:

 1. To jsou krásné šaty :) a tobě to moc sluší, podle prvních fotek jsem tě tipovala tak na 18-19, tak jako mně. A ty už jsi maminka, vypadáš fantasticky :) já teprve za dva týdny začínám na vysoké a jsem trochu nervózní, ale snad to bude v pohodě :)

  Lady Lenna

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji mockrát ♡, moc jsi mě svým komentářem polichotila ♡.
   Tak ti přeji hodně štěstí a méně stresu ♡ určitě to bude všechno v pořádku.

   Vymazat
 2. tie šaty majú ozaj prenádhernú farbu! velmi ti to pristane! :)
  Ivana xx

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Vaše komentáře.