30.09.17

Období vzdoru je tu! Nešil mámo!

6


Dítě roste, je zdravé a to je nejdůležitější. Ráno se budím s nohou v obličeji a nebo správně namířenou zadnicí. To, co začínalo kopáním při spaní nebo různým pícháním do zad se přesunulo na všechní den. Aneb přišlo období vzdoru a já začnu brzy šedivět. No ještě to chvilku potrvá, takže si tu dám motivaci i pro sebe, jak to mám zvládnout.

Zažijeme si to každá maminka, tomu prostě neunikneme, ani kdyby jsme chtěli. Nejspíše je to období, kdy by jsme nejradši dali dítě do sejfu a vlastně si tím usnadnili život. No za takové věci by nás reálně zavřeli. Skončilo období, kdy jsem prohlásila, že "zlobí" ale stále to nebylo takové, jaké je to teď.
Bylo mi pár dní divné, že se rozčiluje jen tak a za běžné situace. No dobře i před tím manžela občas praštil plastovou tyčí, ale to bylo v rámci hry. Teď se projevuje jakýkoliv odpor k tomu, co mu říkáme. Dokonce mě z něj týden bolela hlava, protože prostě furt řval a s něčím mlátil.

Jo miluji, když jen tak začne mlátit tyčí od tříkolky do topení, nemá důvod, ale začne se rozčilovat. A jak myslíte, že reaguji já? Po tom, co mě neposlechne je potrestán a musí sedět v koutě dokud mu neřeknu. Naštvaná si sedám a snažím se vydýchat všechen ten vztek. Přeci jen se to rozléhá po celém baráku. Stejně asi jako můj hlas :D. 
Něco mu nedovolíte a on si ještě bouchne. Například jsem si s ním pustila pohádky na notebooku a najednou začal do něj mlátit. Ten stařík, kterého mám na toto není zvyklí a tak jsem ho chtěla ušetřit násilí, neboť to, že s ním občas praštím... moment, dobře chtěla jsem ho ušetřit jen od dětského násilí :D. Navíc nemám ráda, když mi cvaká do klávesnice, která může vypnout i rozdělanou práci a to bych asi už opravdu bouchla.
Protestuje s jídlem, co nechce nejí, ale když mu nedáte to, co chce, tak neváhá i hodit první věc, kterou zrovna má po ruce. Posledně po mě hodil kovovou lžičku. Myslela jsem si, že prasknu vzteky. Od malička, co nás začal vnímat jsem ho učila, že ženám se neubližuje. Víte, co ať si klidně praští do chlapa, ale ženy se nemlátí. I když to ho ještě neučím, že pokud mu jedna bude chtít ubalit, tak ať se brání (nemusí jí uhodit, stačí dobrý chvat a holka je bez zranění, ale umlčená). 
Když po mě zrovna nehodí lžičku, tak po mě hází jídlo, nebo si v klidu vezme i tu blbou tyč. Já se tedy bráním, křičím už hlava nehlava a Michálek se ještě urazí, otočí se zády a absolutně nevnímá, co mu říkám. Má mě víte kde. 
A venku pokud není po jeho, tak se prostě napučí, zastaví a nikam nejde. Po tom, co jsem pro něj přišla se ještě začal válet po zemi. Snažím se udržet klid, až to nevydržím a na zadek mu prostě dám. No věřte nebo ne, ale on si lehl znova a domů jít prostě nechtěl. Odnesla jsem ho jako psaníčko (kabelku) a ignorovala jeho pláč. 
V obchodě krade zeleninu, ovoce, ale i pečivo. Otočím se a on už jí rohlík! Zrovna jsem je brát nechtěla, ale tak budiž, když už vezmu ten jeden ohryzaný, tak mu vezmu další dva. U pokladny se ještě nachází lednice s pivem, tu z vesela z vozíku otevírá a snaží se držet hlava nehlava, jako by měl po puštění umřít. No naše okolí se dost smálo, jen já pociťovala silnou migrénu.

A TO JE JEN ZAČÁTEK!

A teď pro nás maminky včetně mě.  

Jak zvládnout období vzdoru v klidu?


Nechávejte dítě tatínkovi na krku.
Pijte alkohol. Hodně alkoholu. Nikdo vám to nemůže vyčítat a partner může být rád, že budete povolnější.
Pokud řve, tak ho ignorujte, prostě tam nejste.
Mlátí vás a nebo po vás hází věci? Hoďte to po něm taky. Tedy hlavně ať vás nenapadne po něm hodit hračku silou, nebo cokoliv jiného. Když hodíte míč, tak zajisté dítě poletí s ním a pokud hodíte polštář, tak máte jistotu, že si i ustele.
Pořád řve? Řvěte také a hodně a dejte si i skleničku, ať to je více efektivní. Dítě pochytí, že když se řve, tak má i chlastat a napije se ze své flašky.
Rozhazuje věci kolem sebe? Tak to dělejte taky.
Mimochodem pokud si vaše dítě dělá z pokojíčku bazén, tak jste ho nejspíše dlouho nekoupali a to, že se koupal před hodinou nebo minulou noc znamená, že chce zase. A to, že vy se po té louži projedete, možná si něco zlomíte a nebo jen narazíte kostrč, tak je to zcela vaše chyba. Máte čumět pod nohy.
A další rada, když máte podezření na bazén, tak se ujistěte, že to vytře! Buďme taky trochu přísné!

Doufám, že jste mě nevzali úplně 100% vážně. Mám ráda sarkasmus a toto období se prostě musí nějak přejít. Myslím, že některé věci skutečně převezmu, abych to ve zdraví přežila. Jsem hodně impulsivní člověk a ráda bych, abych neskončila v léčebně, s depresí a nebo cokoliv jiného. 
No mohu být ráda, že mě ještě venku ten můj chlapák obejme a nedělá z toho halo. Miluji ho!


Jak jste zvládali období vzdoru vy? Ať už jste maminka nebo sourozenec mladšího, tak budu ráda za nějaké typy a rady. 

S láskou,
Vaše SAGI ♡

6 komentářů:

 1. Jéééj, s tímto fakt nemám žádné zkušenost, ale doufám, že to brzo přejde...

  Little Dreamer

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To buď ráda :D a času máš určitě dost, jelikož jsi mlaďounká :P.
   I já sama doufám, že brzy přejde :)
   Děkuji za komentář ♡

   Vymazat
 2. Pijte alkohol, hodně alkoholu.. pobavila jsi.��
  PS: Piju i tak bez dítěte , už se připravuju na roli maminky ��

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Však příprava je také důležitá :D a děkuji ♡

   Vymazat
 3. Dítě ještě samozřejmě nemám (vzhledem k mému věku) každopádně mám dva synovce a dvě neteře, teď přesně v tomto období jsou a někdy je to vážně na bednu. S tím notebookem máš naprostou pravdu, ještě teď si živě pamatuji, jak jsem neteři pouštěla Krtečka a když zkončil, začala do klávesnice bouchat...otevřela a smazala mi projekt do školy.. myslela jsem, že se zblázním:D:D. Skvělý článek!
  Windy pink style

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takže jsi si užila taky dost :D. Děti jsou prostě kapitola sama o sobě, nicméně od doby, co jsem tento článek napsala, tak jsem o dost klidnější. Zda je to alkoholismem, to netuším (to si dělám srandu samozřejmě) :D.
   No mě kdyby něco vymazal, tak by mi reálně kleplo, umřela bych a vyskočila z přízemí, ve kterém bydlíme :D.
   Děkuji ti mockrát ♡♡♡

   Vymazat

Děkuji za Vaše komentáře.