21.09.17

Black jumpsuit

0


Musíš, musíte, musíme! Také už máte po krk toho, co musíme? Já už na to slovo mám celkem alergii. Kdybych měla udělat všechno, co podle ostatních musím, tak bych vlastně nikdy nic neudělala. Když jste muž, tak dostanete hlavní prioritu do života, MUSÍTE živit rodinu, musíte se o ní starat a nedej bože, aby bylo něco jinak. Pokud jste žena, tak musíte umět vařit, musíte uklízet všechno po všech, musíte vidět do budoucnosti (občas mi to tak přijde), musíte tohle a tamto. 
Jakmile máte partnera, tak už musíte plánovat budoucnost. Musíte se vzít, musíte si po svatbě založit rodinu a nedej bože, aby jste chtěli jen jedno dítě! 

A když jsem jsem u toho, tak MUSÍM napsat právě o tomto tématu. Jsou věci, které skutečně musíme dělat, jako je třebas dýchání a nebo péče o rodinu, kterou spíše děláme dobrovolně, kolik lidí už zůstalo s dítětem samo, proto píši "dobrovolně". 
Vadí mi ty stereotypy, které nám každý předhazuje. Já jsem se vdala, ale dítě jsme plánovali ještě před svatbou, takže to šlo pak už samo. Nicméně jakmile uzavřete manželství s polovičkou, tak se budou lidi ptát na děti, pak vám začnou říkat, že je musíte mít a nevím, co všechno. 
Asi takhle, mít dítě je neskutečná zodpovědnost, musíte se umět vzdát pár věcí, jako je spontánnost - to je asi hlavní věc, kterou jen tak už nepoznáte. Naučíte se starat o malého človíčka a naučit ho, co je správné. Stojí vás to čas i nervy, spoustu nervů v mém případě :D. Mateřství je náročné a já jsem ráda, že mám takového manžela, jakého skutečně mám. Mohu pracovat, šít, blogovat a mnohem opravdu mnohem více věcí. A tady začíná to, co nesmím.

Jste maminka na mateřské a nesmíte odejít od dítěte ani na hodinu, vlastně jak mě mohlo vůbec napadnout chodit do práce. Skutečně jsem špatná matka, ale chci aby syn věděl, že pokud chceme, tak všechno jde, chci aby uměl v budoucnu pomáhat svému protějšku a nebyl to ten typický líný chlap. A kdybych vám měla jmenovat vše, co jsem podle ostatních dělala špatně, tak bych ten článek psala ještě rok (musela bych si i vzpomenout).
Na začátku mateřství máte to nejkrásnější, miminko. Ano to je pravda, byla jsem za své miminko malinké opravdu ráda, ale každý prožíváme mateřství jinak. Bohužel, možná bohudík. 

Právě kvůli "biomaminkám" jsem začala mateřství jeden čas nenávidět. Že je kojení levnější? No možná do doby, než začnou problémy a ještě vám maminky doporučí věc, kterou využijete párkrát a vyhodíte za ní cca 3tis. Nekradu! 
KOJIT MUSÍTE! Na to pozor, je to nejdůležitější věc pod sluncem a hlavně své děti kojte, co nejdéle. Vůbec nevadí, že je už ve školce.... napsala jsem ve školce? Ani tam vlastně nebude chodit, protože bude přicucnutý na prsu, které bude delší než paprsek od sluníčka. Pokud jste to ještě nepoznali, tak včera jsem na cestě z práce četla super článek a ještě lepší komentáře pod tím. Samozřejmě o kojení. 
Ženy v ČR nechtějí kojit. No já se jim ani nedivím, protože to, co předvádí tyto ženské (neříkám všechny), kdy vnucují kojení úplně každému a pak udělají z nekojících ty nejhorší, přijde mi to přehnané. Jaké by to bylo jim, kdyby jim někdo nadával, že jsou úchylné, že jsou hloupé apod... 
Já jsem například kojit dlouho nechtěla, neměla jsem k tomu vztah a trpěla jsem já i prcek. Na takovou skupinu maminek jsem tedy narazila poprvé při problému, kam jsem napsala o zánětu a chtěla si pomoct. Poradili mi, ale jakmile jsem se zmínila, že přikrmuji z lahvičky, tak se seskupily jak slepice na bidýlku. Špatně, proč to jako děláte, chcete si uškodit? Chcete uškodit dítěti? Jste normální? Kupte si toto! Jak to, že na to nemáte? Musíte mít!
MUSÍTE, PROSTĚ MUSÍTE KOJIT! BOŽEEEEEEEE!
Skupinu jsem opustila až na podruhé, kdy jsem se zastala maminky, která se ptala na to, jak a kdy přestat kojit. Paní kojila půl roku a já tou dobou už dávno nekojila. Řekla jsem jí vlastní zkušenost, poradila jí jak na to jít opatrně, aby nezažila to, co já a to víte, že jsem schytala nespočet urážek apod.. Nekojila jsem a byla jsem ta nejhorší a paní pak skončila chudák stejně. Já skupinu opustila nadobro a už jsem o nich nechtěla ani slyšet.

Tak z kojení už se budu dostávat k poslední věci. Ano týká se to rodiny. A je to další věc, která mě irituje a vy, co čtete můj blog už déle, tak to víte i moc dobře. 
Máš jedno dítě? Musíš mít druhé!
Brrrrrr! Husí kůži z toho mám. Dlouho po porodu jsem se bála tvrdit, že nechci druhé, kvůli tomu, že by do mě všichni hlásali jak je to špatně. Radši jsem mlčela s držela s ostatními. Vlastní myšlenky a pravdu si nechávala pro sebe. Než abych si něco vyčítala, tak to prostě neudělám. 

Pokud chcete jedináčka, tak se do ničeho nenechte nutit! Je to náš život a nikdo jiný za nás nerozhoduje. Musíte dýchat pokud chcete žít a pokud chcete děti, tak víte, co musíte :D. 

Mrzí mě, že stále hrozně moc lidí nechápe, že mít jedináčka není špatné. Hodně dělá výchova a pokud nechcete mít rozmazlené, tak nebude. Rodiče mi stále předhazují názory o dětech, ale proč mě vlastně neposlouchají? Proč se mě nesnaží pochopit? Nechtějí si přiznat, že jediná holka v rodině, která se po generace "povedla" chce pouze jedno dítě? Já si to neumím jinak vysvětlit. Stále jen poslouchám, že jsem žena a MUSÍM. Nebo jsem byla vychovaná jinak apod... Tak teď budu velmi upřímná v tom, že na základce jsem šikanovala mladší žáky - byla jsem zlá a proradná svině! Ano lituji toho, trochu. Další věc je ta, že jsem děti nechtěla vůbec a o rodině jsem začala uvažovat až se svým současným, teď už manželem. 
Stále je na mě poznat, že já + děti se moc nerovná. Miluji svého syna a věřím, že kdybych chtěla, tak budu milovat i druhé, ale já nemám o druhé zájem. Chci hodně cestovat a chci budovat kariéru. Jsem schopná jít přes mrtvoly, ale nejsem schopná už více obětovat svůj čas. 
Pokud jsem tímto sobecká, tak ano a je mi to šumák.

Kašlete na to, co musíte a dělejte vše podle sebe. Nenechte se nikým nikdy ovlivnit. Nenechte, aby vás druzí ovládali.

Outfit

Po dlouhé době skutečně tmavý outfit nemyslíte? Já se přiznám, že teď chodím v černé hlavně kvůli práci, ale zde jsem ještě do práce nechodila. 
O overálku jsem vám psala v článcích o Bratislavě a tak se nemusím zmiňovat ani o tom, jak moc ho zbožňuji. Takto pohodlně bych se chtěla cítit pořád. Tentokrát jsem si k němu vybrala čistě černobílou kombinaci. No více černou s krásnou pruhovanou košilí, která se mi doma pro změnu válí už pěkně dlouho a můj manžel jí nemá moc rád, za to já jí miluji. 
Dalšími novými kousky jsou kabelka a botičky, které jsou obojí ze stejného obchodu a také byli dost levné. Což je velký bonus, který miluji hlavně v období slev.
Celý outfit jsem obohatila červenou rtěnkou od NYX. O NYX vám brzy napíši samostatný článek, kdy probereme, zda je opravdu nyx tak super, jak se prezentuje. 

Foto: Veronika Marková - IG: @verunm


Overal: Zara / Košile: Textile House / Kabelka, boty: Reserved 

S láskou,
Vaše SAGI ♡

0 komentářů:

Okomentovat

Děkuji za Vaše komentáře.