29.08.17

Trip: Bratislava, den druhý

4


Konečně tu máme další den z Bratislavy. Měli jsme velké plány, ostatně jako vždy, nicméně bohužel nám skoro celý den pršelo a bylo chladno. Nicméně rozhodně nemohu říct, že není nic o co by jsme se mohli podělit. Máme za sebou nejen první noc na hotelu, ale dokonce i snídaně a celý průběh dne. Takže pro vás mám další den z našeho výletu na Slovenku.

Ráno jsem si původně myslela, že bych šla běhat, no bohužel celkem dost pršelo a tak jsem se rozhodla to přesunout na neděli. Vzbudila jsem se opravdu brzy, jelikož jsem zaslechla maminku, nicméně já už pak neusnu a tak jsem už od tři-čtvrtě na 6 byla fit.
Snídaně jsou v Ibisu od 7hodin a musím uznat, že v tomto mě zaujali více než u nás v Plzni. Švédské stoly, kde si člověk vybere, co zrovna chce, je pro mě – člověka, který je hrozně vybíraví úplně ideální. Navíc vyhověli mojí mamince, která má celiaki a nemůže jídla obsahující lepek, takže měla ráno speciálně připravené pečivo. No a jelikož já klasické pečivo nejím, tak jsem si dala od maminky. Chutnalo nám a byli jsme spokojené.

Dorazili jsme na pokoj, kde jsem se začala chystat a maminka si šla ještě odpočinout. Já jsem hrozně uťapaná, takže zastavit mě není zrovna jednoduché, no kdo mě zná, tak to ví moc dobře. Dokázala bych chodit několik hodin v kuse, všude možně.
Poté, co jsem nahodila omítku a to samé (jen v menší vrstvě) zvládla u mojí maminky, přestalo nám dokonce i pršet a tak jsme mohli vyrazit na první obhlídku městem.

Nejblíže k nám sice byla Michalská věž, ale my jsme se rozhodli jít k UFU, jakože super pohled na to, super fotky, ale upřímně člověk, který má závratě se na toto nehodí. Navíc se mi nechtělo vyhazovat peníze za vyjížďku výtahem.
Předtím jsme potkali ještě moc příjemnou Českou rodinu, která nám poradila, že by jsme měli vyrazit do Děvína dokonce i lodí, ale jelikož jsme měli plány, tak jsme se rozhodli, že by jsme vyrazili v neděli. Tedy podle počasí.
Šli jsme při Dunaji, což byla další věc, která mi nedělala dobře, ano vidět neklidnou vodu, do který bych ani nestrčila prst a ani si nesmočila vlas. Jako určitě pohled na přístavy jsem vždy milovala, tak tato „maličkost“, která se týká skoro každé řeky, se dá přehlédnout.


Moje plány byli jasné, tedy před tím, než se mnou měla jet maminka, tak jsem rozhodně měla v plánu projít i BA nákupní centra, jak jinak. Takže po cestě po pohybujícím se mostě ze kterého jsem šílela, jsme se dostali až k Auparku, který je moc krásný. Zde jsme s maminkou byli celkem dlouhou dobu, mamince jsem zde koupila svetřík a ona mi koupila overal v Zaře, za ten jsem byla neskutečně vděčná a těším se, až ho vynosím v Plzni.
Naštěstí krátce po příchodu do Auparku začalo pršet a tak jsme mohli být v klidu a suchu. Ač maminka nadšená z mého nakupování nejspíše nebyla, tak zároveň jsme nakonec byli rády, že jsme suché. Zde jsme strávili opravdu celé dopoledne, dali jsme si zmrzlinu a zjistili jsme i nepříjemnou situaci s bankou, což mě hodně zamrzelo. Tedy spíše vůči mamince, která se kvůli tomu musela zbytečně stresovat.
Rozhodli jsme se vyrazit, vypadalo to, že už neprší a tak jsme rozhodli jít k věži a projít dál město (konečně). Opravdu nepršelo, takže jsme byli v suchu, doslova.

Rozhodli jsme se po cestě, že se vrátíme ještě do hotelu, pro jistotu, tedy spíše pro deštníky a převléknout se. Maminka si vzala na sebe svetřík a já na sebe hodila overal, bylo mi to rozhodně příjemnější než kalhoty. Čapli jsme deštníky a mohlo se opět vyrazit. Věřte, že je příjemnější chodit městem bez tašek apod..
Jen jsme vyšli a už pršelo, takže jsme měli opravdu kliku, že jsme se na hotel vrátili.

První zastávku jsme si udělali u prezidentského paláce, který je fakt nádherný a podle toho, co jsem viděla, musí mít dokonalou zahradu, kterou bych nejradši hned navštívila. Mrzel mě jen ten déšť, šílený počasí ten den, no vážně. Navíc se uvnitř opravovala dlažba, takže byli přes krásný plot ošklivé zelené „plachty“.
Vyfocené, spokojené, jdeme dál.

Že by jsme konečně šli k věži? Ne, ještě ne, zašli jsme si totiž konečně na jídlo. Včera jsem přeci měla lososa, tak co zkusit tradiční halušky.
Takže ano, zašli jsme do stejné restaurace, tedy do Pulitzeru u zlatého jeleňa a já jsem si objednala bryndzové halušky. BOŽE MŮJ! Můj manžel mi říkal, že chutnají úplně jinak, tedy spíše ta bryndza, on totiž dělá i doma halušky a ta bryndza je úplně jiná. Já jsem si táááák moc pochutnala. Dobře, je večer, píšu tento článek v ten den a kdybych po nich nebyla jak balónek, dám si je znovu.
Maminka to bohužel s výběrem v jídlech moc jednoduché nemá a tak si dala stejné jídlo, jako předtím. Nicméně, jsme skutečně a stále spokojené s obsluhou i jídlem.

Po jídle jsme se procházeli konečně u Michalský věže, prošli celou ulici a zašli jsme si na zmrzlinu do Arthur Ice cream, která je opravdu, ale opravdu vynikající a opravdu jí potřebuji v Plzni ♡. Hrozně jsem žrala, to je děs.
Nicméně ta zmrzlina mi bude ještě dlouho ležet v paměti. (Dopsáno později – znovu bych si jí dala)

Na hotel jsme šli celkem brzy, což mě mrzel, maminka si aspoň odpočinula a já si dělala své věci. Stále se najde spoustu věcí, které mohu dělat. Navíc člověk jako já se nedá skoro vůbec vyčerpat, tedy pokud nejsem zavřená doma s dítětem, to pak jsem unavená raz dva. Ne, že bych nechodila ven se synem, spíše jde o mojí vlastní volnost, kde si nemůžu normálně chodit kdy chci, kam chci. 
Málem bych zapomněla zmínit, že ještě před odchodem na hotel jsme se byli projít další pasáží. Upřímně je tu v BA tolik krásných míst, že to není ani možné. Byli jsme někde u Hviezdoslava a opět až na déšť, super! 

Navíc se konala nějaké akce, takže všude bylo hrozně moc policistů, hrozně moc lidí. proto jsme Michalskou ulici odložili a šli na oběd. 

Večer jsme nakonec ještě vyrazili na pár míst, kde jsem se ptala ohledně fitness až jsme skončili u koktejlu, mimochodem můj oblíbený koktejl, byl problém najít. Pina colada se snad v BA ztratila. Nakonec jsme jí našli hned vedle Pulitzeru v Milenium Cafe, kde je neskutečně příjemný personál se kterým jsme se dokonce vykecávali, ale co víc měli moc dobrý koktejly.
No zbožňuji příjemné a milé lidi, takže mi udělal tento pán a jeho podnik velkou radost a nejen mě, dokonce i mamince. Opravdu lidé, kteří mají vášeň k podnikání, dokáží se takto krásně bavit s lidmi a tím si zajistit i stálé zákazníky, tak by si zasloužili, aby byli více vidět.

Zde v BA jsou samý přátelští lidé ♡. No nekecám!

A teď ještě k hotelu, kdy jsme si přišli odpočinout, tak jsme na hotelu měli krásně nastláno, což my jsme stlaly, ale prostě to vypadalo ještě lépe. Dostali jsme nové ručníky a všeho jsme měli dostatek. Nicméně musím uznat, že bych ocenila nějaký trezor na pokoji nebo ledničku.
Od hotelu jsme dostali ovocnou mísu zdarma a pití k tomu, takže to je velké plus a je to milé. Jinde jsem to ještě nezažila.


Nuž, tyto články píši vždy v den, kdy probíhají tyto události, jinak by se mi to hodně motalo a já bych nerada napsala všechny dny dohromady, tak doufám, že se vám budou líbit i fotografie a že se se mnou budete těšit na další článek z BA.


S láskou,
Vaše SAGI ♡

4 komentáře:

  1. Hezký fotky a článek :) tyhle cestovní články zbožňuji!

    Nela z blogu Růžová rtěnka

    OdpovědětVymazat
  2. Bratislava je opravdu krásné město! Moc pěkné fotky!

    foodbymag.cz

    OdpovědětVymazat

Děkuji za Vaše komentáře.