08.07.17

Top 3 Módní prohřešky

4


Určitě nejsem jediná, kdo si všiml, že se začínajícím létem přichází na ulici spoustu lidí, kteří stále nevědí nebo mají pocit, že to nošení věcí takto nevadí. Zase musím přiznat, že ze spousty módních prohřešků se stal trend, nicméně se s vámi chci podělit o můj vlastní názor na módní prohřešky, kterým se stále dost divím. Všichni dobře víme, že všechno se v dnešní době dá sehnat bez problémů, takže proč to tak stále musíme nosit. 
Ani mi nedalo moc práce najít ilustrační obrázek na google, kde se stále něco takového dobře hledá. Normálně bych používala nějakou svojí aranžovanou fotku, ale můj nápad na tento článek jsem chtěla uskutečnit, co nejdříve a nějak jsem zapomněla vyfotit svojí vlastní. Takže se omlouvám za obrázek z googlu. 

Dost tlachání, vrhneme se na TOP 3 Módní prohřešky.

1. Nesprávně zvolené spodní prádlo
Myslím, že tento problém se týká hlavně ženského pohlaví, ač se z některých vyčuhujících ramínek stal trend, který mi nijak nepřekáží, tak je to trochu jiný trend než klasická vyčuhující podprsenka. Spoustu mých přátel ví, že jsem na nesprávně zvolené spodní prádlo "vysazená" a například podprsenky pro mě jsou něco, do čeho se nebojím investovat. Ale zpátky k meritu věci, od začínajícího teplého počasí jsem na ulicích potkala spoustu žen se špatně zvoleným spodním prádlem, ať už to byl vršek či spodek. Například šaty s tenkými ramínky, dokonce moc krásné a najednou vás praští do očí vyčuhující ramínko z podprsenky, ale kdyby to koukalo jen z pod těch ramínek, pod které se to nedá ani schovat, ženy si totiž nedávají pozor ani u jinak vyříznutých zad na tílkách nebo u holých zad (viz. obrázek) a nebo také samozřejmě u triček bez ramínek. Jestli mají ženy pocit, že když mají stejnou barvu trička a všichni to přehlídnou, tak to bohužel není pravda, to samé platí s průhlednými ramínky - ty prosím rovnou vyhoďte.  
Je spoustu obchodů, kde najdete opravdu velkou škálu různých podprsenek, například já nakupuji hodně v intimissimi, odkud mám typ podprsenek - bez ramínek, klasickou, na holá záda (všechny v tělové barvě). Ač mám ráda krajkové podprsenky a rozhodně si chci některé do budoucna pořídit, tak mám také ráda funkční podprsenky, což jsou pro mě právě tělové. Pokud si nemůžete dovolit vyjít bez podprsenky, tak volte střihy pod které tu podprsenku schováte, opravdu to nevypadá hezky, ani když to má stejnou barvu. 
A teď ještě pár vět ke spodní části o které i spoustu žen myslí, že je v pořádku i když není. Sluníčko a různé stíny jsou jiné než doma a i když máte kolikrát pocit, že to není doma vidět, tak věřte, že venku všichni uvidí všechno. Navíc pokud se vám bombarďáky zařezávají do zadku, tak se není čemu divit a není to jen u žen, který mají kilo navíc. Stává se to i u hodně tenkých žen. To samé jako jsem psala u podprsenek, tak i kalhotek je velké, ještě větší množství na výběr, tak proč si vybírat nevhodně? Existují bezešvé, které opravdu krásně přilehnou k tělu a pod upnutými šaty nejsou vidět. Věřte mi i já dělala v tomto chyby, když jsem byla mladší. 

Teď vám dám pár typů, které vám mohou pomoci.

Jdete do prodejny se spodním prádlem, kde vám pomohou prodavačky s výběrem podprsenky na vaší velikost a snažte se najít pro vás vhodnou.
Pod bílé prádlo se nenosí bílé spodní prádlo, ale tělové - bílá je pod tím perfektně vidět, pokud se nejedná o silnou látku a už nikdy si nebrat černou pod bílé!
Dbejte na vhodné střihy pro vaší postavu, ani já si nemohu všechno dovolit.
Nekupujte zbytečně trilion barevných podprsenek, ale klidně si nakupte černou, bílou, tělovou a investujte.
Nekupujte si kalhotky, které se zařezávají, jdete radši do jiné prodejny a vyberte si pro vás vhodné. Nemusíte za kalhotky dát milion, ale hledejte vhodné a prodyšné. 

2. Ponožky, silonky v sandálech
Ach ano, letos se to stalo dokonce i módním trendem a nejen u nás, právě naopak ve světě je toto hodně k vidění.  Jako vždy, nejsem úplně moc velkým příznivcem takového trendu, líbí se mi to v uzavřených botkách, ale jinak to vidět nemusím. 
Spíše se toto vidí na našich důchodcích, kteří pociťuji teplo trochu jinak než my, kteří by v tu chvilku měli nohu úplně mokrou :D. Ale ne stále jsem si na to nezvykla u nikoho, stále totiž mám pocit, že když je 100°C (pocitově), tak nemůže být nikomu tak velká zima. Další věcí jsou silonky, ponožkové nebo klasické punčocháče, ano to také nerada vidím, ač jsem se pár let zpátky dopustila stejného hříchu. Toto je často k vidění i u mladých žen a samozřejmě i důchodkyň, které mají ve zvyku nosit i ponožkové silonky nebo podkolenky k sukním, které to nezakryjí a ten lem je pak moc hezky vidět. Je úsměvné se na to dívat, když už tak radši ať volí ty klasické silonky, když je to potřeba nosit -_-. 

Opět si dáme pár typů.

Pokud máte pocit, že vám bude zima, vezměte si tenisky.
Pokud máte potřebu nosit silonky i ve 40°C, tak volte uzavřené boty.
Přijde vám, že je ráno zima, ale odpoledne se má oteplit? Vydržte tu chvilku ráno být bez silonek i ponožek, to teplo v létě přichází nečekaně dost rychle.
Rozhodně nenoste ponožky do sandálek, žádných! Opravdu si radši berte plnou obuv!

3. Nevhodně zvolené oblečení
Myslím, že toto bude i mluvit za všechno. Léto, oblečení a opět špatně zvolené střihy. Jako krejčová jsem se toho opravdu učila o těle hodně, probírali jsme jaké střihy si kdo může dovolit a kdo samozřejmě ne. Ani já si nemohu dovolit všechno. Nicméně teď přeskočím věci, které rozšiřují postavu apod, jelikož zase pokud to člověku nevadí, tak to řešit nemusím. Spíše se chci zaměřit na věci, které na člověku ukáží něco, co by měl dotyčný umět zakrýt, tedy nedostatky pryč a přednosti ven. Někdy je opravdu méně více! 
Upnuté šaty na ženě, celkově upnuté věci ukáží naprosto všechno, občas i zmíněné nevhodně spodní prádlo. Určitě nejsem jediná kdo si všiml. Tyto ženy si myslím, že jiné střihy oblečení nosit nemohou a tak volí pouzdrové šaty jako jednou možnost a jakékoliv zvláštní přetékání ze strany na stranu je jim opravdu ukradené. I lehce volné šaty pomohou hodně zakrýt.
Legíny, které neměli spatřit světlo světa. Je to stejně jako u všeho, pokud investuješ bude to fajn, pokud ne ukážeš i to co nechceš. Legíny jsou především na sport, nebo patří pod delší topy, aby se předešlo ukázání všeho. Hodně žen zapomíná, že kdysi se sice nosili legíny, ale nosili se na doma a nebo s obřím tričkem až do půlky stehen. Pokud jsou vám leginy pohodlné, tak si volte silnější materiály a též si dávejte pozor, zda si to můžete dovolit.
Šortky místo kalhotek. Takhle to vidí spoustu lidí v mém okolí a dokonce i já. Upřímně nevadí mi, když má žena krásnou postavu a zadek z toho všeho čouhá úplně minimálně, ale když má žena o 40kg víc než ta předchozí a má ty šortky zaříznuté v zadku jako tanga, tak to by pohoršilo každého.
Áčkové sukně nepatří na boky, ale do pasu. Také se s tím opravdu často setkávám a některé ženy si neuvědomují, že takové střihy se vždy nosili výhradně do pasu, aby ten pas buď vytvořili a nebo zvýraznili. Mordujete si tím hrozně postavu a není to hezké - vůbec! 
  
Těch věcí je opravdu spoustu, kterým je dobré se vyhnout, nicméně si dávejte opravdu pozor na to, co nakupujete. Ujistěte se, že se v tom nejen dobře cítíte, ale také zda je to pro vaší postavu vhodné. Nekupujte zbytečně věci, které budete mít jednou na sobě a pak se jen válí doma. Nechte si od druhých poradit a nebojte se experimentování.
Opravdu se najde nepřeberné množství střihů na každou, opravdu každou postavu, pokud to stojí víc peněz, tak si prostě něco odpusťte a kupte si to, pokud víte, že to na 100% budete nosit víc než jednou. To samé platí u spodního prádla, dbejte na funkčnosti a samozřejmě se dívejte i na to zda se vám to líbí, nicméně do některých věcí volte hladké kousky bez krajky a všemožných serepetiček.  

Teto článek jsem měla v plánu napsat už strašně dávno a doufám, že se vám líbil. Je to můj vlastní názor na módu v ulicích ať už českých nebo světových. A budu ráda i za váš názor.

Co si myslíte o nevhodně zvoleném spodním prádle? Dbáte na střihy které nosíte? Který módní prohřešek vadí nejvíce vám?

Budu ráda za vaše připomínky ♡ 

S láskou,
Vaše SAGI ♡ 

4 komentáře:

 1. Ty ponožky v sandálech mě vždycky totálně rozesmějou :D

  OdpovědětVymazat
 2. Já úplně nesnáším, když ty trochu ehm... obdařenější... paní mají tílka s velkým výstřihem na zádech a potom si utáhnou podprsenku tak, že ji mají pomalu až ke krku... To vážně nepobírám. :D
  jsem Katrin

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. TO jsem zrovna nedávno viděla, když jsem byla v práci na mladé slečně :D. Já jsem se tomu smála, protože to nemělo až tak vyříznutá záda, ale i tak jí měla až u krku :D.

   Vymazat

Děkuji za Vaše komentáře.