15.07.17

Summer wishlist: REVIEW

2


Pokud se vám zdá, že jsem v hodnocení věcí z asijských eshopů mírná, tak se to teď silně obrátí. To, co dorazilo nedávno mě vůbec totiž nepotěšilo. Tedy abych byla přesná, tak momentální dodání všech balíčku, které jsou v rámci spolupráce, projde ostrou kritikou, tedy určitě aspoň jeden kus z každé objednávky si myslím. Ať už se to bude jednat materiálu nebo šití, tak se na to koukneme hodně z blízka, zhodnotím to podle toho, zda bych si to koupila, kdybych to viděla na první pohled v obchodě. 
Nicméně teď nás čeká trochu jiná recenze a to na wishlist, který jsem psala asi před měsícem. Byli to věci na které jsem se těšila, hodně. Řekněme, že to byli 4 kousky oblečení a polovina, tedy dva kousky byli velké zklamání. No myslím, že jsem si možná měla vybrat z těch Zaful midi bodycon dress, které jsem vám tam nabídla, kdoví třeba bych byla spokojenější.

Začneme od něčeho, co to nemohlo vlastně ani pokazit. K čemu nemám ani pořádně, co napsat, ale byla jsem za ně ráda. Ano jsou to bílé kočičí brýle, mě se takovéto bláznivé věci líbí, jsou jiné a originální, jen mi momentálně nesvítí sluníčko, hihi. 


Stále zůstávám u toho dobrého, ale také něco namítnu. Překvapil mě off shoulder overal, který mi naštěstí seděl a to jsem se bála, že mi bude malý vzhledem k asymetrii mé postavy. Vybrala jsem si velikost L, mám zadek a vysoký sed, takže jsem zvolila dobře. (Když se nad tím zamyslím, tak je zvláštní, když moje normální velikost je XS a S, že u overalů je to M/L :D. To jen malá vsuvka. ) Overal je sice z polyesteru, ale na dotek působí jako bavlna, což mě opravdu překvapilo. Jenže, když pominu trčící nitky, tak si neumím představit, že si velikost L koupí člověk, který jí opravdu má. Mohu o sobě s jistotou říct, že můj vršek je nejen plochý, ale také úzký, tím myslím šíři ramen. Overal nepříjemně škrtí a není to příjemné i přes to, že je to pro holá ramena (tedy stažené níže). Další věc, která mě na něm mrzí je ta, že rozkrok je špatně sešitý, tedy spíše není zapošité šití proti párání, stehy jsou velké a tak mám strach, že se brzy rozpadne (to si naštěstí opravím raz dva ještě než to nastane). Kdybych ho viděla v obchodě za tu cenu, tak si ho koupím a doma upravím gumu, což se ještě dělat bude. Takže za mě tento kousek je ok i vzhledem k ceně.
Overaly mi málokdy sedí, špatně je vyhledávám na svojí postavu, ale jsem šťastná, že jsem si vyzkoušela konečně velikosti a jsem trochu jistější při objednávání spodních dílů.


A teď se vrhneme na ty dva zbyle, které si vysloveně vychutnám. Upřímně jsem se na tyto dva kousky těšila úplně nejvíce a nejvíce mě zklamali. Ale pěkně postupně.
Začnu tedy crop topem, u mě již známí gingham vzor (už ani sama sebe nepřekvapím?!) který jsem si celkem oblíbila, navíc jsem dlouho hledala právě oranžové topy, nebo vlastně cokoliv oranžového - nevěřili by jste jak je těžké něco najít (za přijatelnou cenu a přijatelný vzhled). 
Když se top objednával byla jeho cena kolem dvaceti dolarů, což bych za něj absolutně nedala, nedala bych a něj nic, protože bych si ho v obchodě nekoupila. Prohlásila bych, že je to šunt a šla hledat dál. Jak někdo může takhle špatně ušít tak jednoduchý top? Vysvětlete mi to někdo. Možná je to tím, že jsem krejčí a na všechny tyto věci koukám svým "krejčovským okem". Nitě byli všude, ale kdyby to byli jen nitě z neodstřiženého zapošití nebo tak, ale pro jistotu je tam overlockové šití i ve švech, možná bych to ještě přežila, ale v místě, kde je to "vázání" je nepochopitelné šití. Často se dělá, že se našívají tyto vázací proužky před dokončením, aby se mohli společně začistit a tím pádem i zajistit, že to bude u sebe držet. Ne. Tady přišli na to, že je to moc práce a rovnou to tam švihli bez jakéhokoliv inteligentního technologického postupu. Špatné! Páře se to, navíc ten top je mi obří a opět mě škrtí přes ruce. Příjemné. 
Výhodou topu je bavlna, což je aspoň jedna pozitivní věc, takže materiál uspěl, střih by taky nebyl úplně špatný, ale bohužel má více proti než pro.


Říkám si "první kalhoty, nezklamte mě", takže si ony asi řekli, že mě zklamat chtějí. Z těchto dvou kousků opravdu šílím a ještě víc právě z těchto kalhot. Jedná se o cluottes kalhoty. Materiál je hotová katastrofa. ZLÉ! Už dávno jsem sice přišla na to, že asijské eshopy mají šifon jako úplně šílený materiál, přitom šifon je jedna z nejdražších látek, které se neskutečně krásně hodí na jakékoliv šaty, příležitosti apod. Ale čínský šifon to je úplně jiný level. Naprosto předčili vše, v co jsem doufala. Řeknu to takto, dokud si nikdo nesáhne na materiál, tak je to super. Jakmile v nich udělám pár kroků v naprostém tichu, tak mám pocit, že mám šusťákovku. Neprodyšné, špatné. V pase jsou mi naprosto gigantické, ale jelikož to nemá ani zip, tak mohu být ráda, jinak bych se sekla někde v půlce stehen. Jinak mi samozřejmě sedí. Šití není žádná sláva, což není žádná novinka, nepochopila jsem přišitý pásek na 1/4 celého pasu, takže je to tam zbytečné, navíc se to tam akorát třepí. 
Kalhoty i top, který tak moc kritizuji jsem měla již i jednou na sobě, chtěla jsem vědět jaké jsou na těle při delší době. Byla jsem pod těmito kalhoty úplně zpocená a to bylo jen 20 stupňů, nemohla jsem je potom ani vysvléknout. Nicméně se můžete těšit i na fotografie, tedy outfit s těmito kousky, kde si určitě ještě vzpomenu na něco, co tomu vytknu. 
Pokud bych na tyto kalhoty narazila v obchodě, tak mě z dálky zaujmou, hodně. Když bych si na ně sáhla, ohrabala a uviděla detaily šití, tak bych se jich vzdala. Při mé objednávce byli za 22 dolarů a teď jsou zlevněné, ani tak bych si je za tu cenu nekoupila. Prostě ne.


Mrzí mě, že obě dvě věci nejsou podle mých představ, protože si osobně nemyslím, že jsou ty kousky ošklivé. Jinak bych si je ani nevybrala. Jsem opravdu spokojená a nadšená z toho, že mi overal seděl a až na pár výtek jsem opravdu ráda za to, že jsem si ho objednala. K brýlím nemusím ani nic psát, jelikož nebyli polámané, ani poškrábané, naopak přišli asi milionkrát obalené fólií a ještě byli v pytlíčku. 

Už jste byli z asijských ehopů natolik zklamaní jako jsem byla právě já? Co si myslíte o kouscích, které jsem si vybrala a o tom, jak jsem je zhodnotila? 
Budu ráda za každý váš ohlas. ♡

S láskou,
Vaše SAGI ♡

2 komentáře:

 1. Tie okuliare mi prídu neskutočne crazy, určite by som ich v obchode nenechala, určite by som si ich aspoň skúsila,aj ked neviem, či by ma môj tvar tváre sedeli. Inak nohavice sú tiež úžasné, taký tropický štýl! :)

  ORLLING

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsi mě potěšila, že ti též přijdou takové crazy, já bych řekla, že možná nesedí ani mě, ale nemohla jsem je tam nechat.
   U nohavic je škoda toho materiálu :(

   Děkuji mockrát za komentář ♡

   Vymazat

Děkuji za Vaše komentáře.