06.07.17

Orange & Yellow elements

4


Pro mě je celkem až neuvěřitelné, jak rychle ten čas letí. Při pohledu do kalendáře vidím poznamenané datum 9.7. je to ten den, který mi změnil celý můj život. Stále nemohu občas uvěřit tomu, že jsem maminkou. Mému synovi budou už dva roky, dva roky které je už na tomto světě. Michálek mi opravdu dělá radost, každý den se zlepšuje ve všem, co dělá. Postupně se snaží mluvit víc a víc, občas z něj vypadne něco zajímavého, něco co nikdy nemohl snad ani slyšet. 

Proto se chci ohlédnout zpátky na dny, kdy můj syn téměř ani neviděl, jaký ten svět je. Upřímně si řekněme, že svět není tak úplně dokonalý, ale je takový, jaký si ho uděláme. Když se prcek vehementně dral na svět, bylo to neskutečně bolestivé, ano opravdu bolestivé a nechápu, jak jsem to mohla zvládnout, když jsem měla jednou bolesti žaludku a měla pocit, že umírám. Nicméně po velmi, velmi náročné noci se mi v 7:14hod narodil můj malý, vytoužený syn. 

Bez syna jsem strávila bezmála 6hodin, ač jsem si upřímně naposledy odpočinula, tak jsem stále byla dost unavená. Ležela jsem totiž celou tu dobu v jedné hloupé poloze, jen kvůli krvácení - myslím, že jsem mohla krvácet klidně na boku :D. Vysloveně pak bylo ještě horší vstát. To hlavní teprve přijde.
Konečně jsem se dostala na lůžko a bohužel malého jsem stále neměla u sebe, trochu nervózní s touhou ho mít u sebe jsem se stále ptala sestřiček. Samé za chvilku vám ho přivezeme, jenže jsem to nevydržela a vyšla na chodbu, viděla přijíždět jednu pojízdnou postýlku a měla pocit, že je to Michálek a byla to pravda. Upřímně jsem neplakala ani po porodu, ani když jsem ho spatřila a měla konečně u sebe, tak nějak jsem si to hrozně dlouhou dobu zazlívala, díky jiným maminkám jsem si uvědomila, že nejsem sama. 
Věděla jsem, že ho moc miluji a že je něčím významnějším, než všechno co jsem doposud poznala. Samozřejmě má neschopnost se mě docela dlouho i držela, stejně jako přicházející směs hormonů v 6ti nedělí, šílené. Pak už jsem brečela totiž každý den, nejen kvůli neschopnosti, ale také (jak jsem již často psala) vzhledu. Po večerech jsem volala mojí mamince, že to nezvládám a nevím, co mám dělat, moje maminka mi neskutečně pomohla v prvních dnech života mého syna, jejího vnoučka. 
Plynul čas a Michálek se najednou plazil (pozpátku), pak začal přicházet na to, jak dopředu a vůbec než stihl sedět, tak najednou stál. Postavil se celkem brzy a tím krásným úsměvem mi ukazoval, jak moc je šikovný. Při těchto vzpomínkách se mi trošku chce radostí i plakat. Před tím než mu byl rok, tak udělal své první krůčky, bylo to před stěhováním ještě ve starém bytě a svůj první rok oslavil v novém, kde měl i svůj pokojíček a všechno šlo strašně skvěle. 

Postupně už to nebylo jen nemotorné miminko, které padá všude, které stále potřebuje velkou pomoc od rodičů. Ne teď je z něj moc šikovný chlapeček, který mě absolutně neposlouchá a tím mě dovádí k šílenství, nicméně stále mi dělá větší a větší radost. Opakuje po mě úplně všechno, takže když skáču přes švihadlo, tak skáče na místě, když dělám dřepy, dělá je se mnou, apod. Je toho opravdu hodně. Není to jen o tom, co děláme manuálně, fyzicky, ale i o tom, že opakuje dost slov které někde uslyší. 
To mě přivádí k tomu, že netuším kde to jedno slovo slyšel. Kdybych měla spočítat kolik slov už řekne, tak to určitě nejsou ani všechny prsty ať už na rukou nebo nohou. Trénujeme věty z kterých si vždy vezme jen to, co uzná za vhodné, ale je to tak rozkošné ♡. A "TO" slovo nebudu ani psát, protože je opravdu hodně sprosté a my doma sprostě nemluvíme, takže kdo ví zda to nezaslechl venku.

Jelikož by celý příběh byl opravdu dlouhý, tak pro mě je důležitý to, co se děje právě teď. Změnil mi život, změnil mi celý pohled na svět a i když jsem byla hodně často na dně právě kvůli mé vlastní neschopnosti být dobrou matkou, což občas ještě přetrvává, tak všechno co dělám a budu dělat je pouze pro dobro mého syna, chci aby věděl, že ho budu ve všem podporovat i když mu nekoupím vše na co si ukáže, i když mu nedám něco, co chce a přitom to měl zakázané, všechny tyto maličkosti vedou k mé výchově. Nechci aby si myslel, že je všechno jen jeho, že je vše zadarmo nebo aby byl zlý k druhým, pro mě to moc znamená jelikož je to můj jediný a hlavně vytoužený syn, na kterého budeme s manželem jednou moc moc hrdí. 
 

Outfit
Horko, dusno, do těchto dnů občas absolutně netuším, co obléknout. Nicméně díky tomu, že tyto kostkované šaty jsou bez rukávů, tak jsem měla jasno. Tyto šatičky jsou moc pohodlné, ale já jsem tak děsně nervozní ze špatně posazeného švu, že jsem se v nich nemohla tak úplně cítit dobře, je to maličkost, která jde opravit během půl hodinky, nicméně nemám šicí stroj a ručně šiji jen malé kousky. Celkově, když se na to podívám "krejčovským okem", tak bych je nikdy zákaznici nepředala, tím šitím jsem byla dost zklamaná. Nicméně z těchto eshopů si člověk nemůže až tak vybírat kvalitní věci i když většina opravdu většina, co mám právě odtud je skvělá. Moji známí si ani nevšimli toho, co já - což se stává dost často :D. 
Abych jen nekritizovala, tak materiál si chválím, téměř se nemačká a s tím já jsem opravdu maximálně spokojená. Jelikož stále žehlit před tím než někam vyjdete je občas trochu otravné. (Stejně to dělám.)
Kdo by to byl řekl, že právě oranžová se stane mojí oblíbenou a vyhledávanou barvou, stále jsem si ani nenašla kousky po kterých "toužím" právě v oranžové, ale hledání není stále u konce. Mým neoblíbenějším doplňkem je často-viděná kabelka, která se dá nosit i do ruky, ale i přes rameno. 
Jelikož jsou šaty celé černobílé, tak mi jedna barva přišla málo a vzpomněla jsem si na krásné žluté sandálky, které krásně ladí právě i k oranžové barvě. 

Foto: KlárkaŠaty: Sammydress / Kabelka: Promod / Boty: Botovo / Brýle: Primark

S láskou,
Vaše SAGI ♡

4 komentáře:

 1. Michálek je fakt úžasné dítě, přeji mu krásné narozeniny a tobě ať ti dělá jen samou radost :)
  líbí se mi barevné řešení outfitu :)

  Little Dreamer

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za krásný komentář a Michálkovi to vyřídím ♡ dneska jsem z něj mírně hluchá :D

   Děkuji mockrát ♡♡♡

   Vymazat

Děkuji za Vaše komentáře.