25.07.17

Já si melu svou

0


Občas, no vlastně celkem často přemýšlím nad tím, jak jsou některé ženy opravdu silné osobnosti. Ať už se jedná o ženy podnikající, maminky nebo takové, co si jsou za svým a člověk z nich tu sílu cítí. Nicméně ač to vím, tak jsem stále nevěřila tomu, jak křehký je lidský život, jak rychle se nám díky náhodě, osudu, říkejme tomu jak chceme, změní úplně život.

Nechci zde psát nic smutného a proto nechci takové věci rozebírat. Tedy ne teď a ne v tomto článku. Možná někdy, v podobném článku jako byly například potraty. 


Pokud mě sledujete na instagramu, tak víte, že jsem měla menší výlet do Německa se svojí naprosto skvělou kamarádkou. Poznala jsem jejího přítele, který mi v mnoha ohledech udělal nejen jasno, ale rozhodně jsem nasbírala nespočet reálných informací a také mi oba, ať už Inuška nebo její přítel poradili s běžeckými botami apod.. Za takové rady já jsem vždy vděčná. 
Upřímně, když poznávám nové lidi, tak jsem si prvních pár minut dost nejistá, zda člověku sednu, zda mu nebudu vadit, u obou pohlaví je to stejné. Byla jsem ráda, že jsme opravdu komunikovali, ač se v autě občas mlčelo, tak to bylo částečnou únavou a také hrozným počasím. 
No teď už k Německu samotnému, tedy spíše k "slavným" Drážďanům. Samozřejmě hlavní cíl bylo nakoupit v Primarku, ale také jsme se chtěli po Drážďanech podívat, což nám silný déšť a bouřka moc nedovolila, no hlavně my jsme se moc nevybavili. Nicméně za těch pár výletů, co jsem tam již byla, jsem neviděla to, co právě v sobotu, kdy jsme tam byli. 

Vyjadřuji svůj osobní názor, který není ovlivněný zprávami v TV na kterou stejně nekoukám. Tedy nerada spoléhám na TV a internet. 
V celém tom centru, kde je právě i Primark bylo nespočet muslimů, ale sakra toto jsem nikdy, ale nikdy v životě neviděla. Nedůvěřuji lidem, kteří si dělají v cizí zemi, co chtějí. Nemám ráda lidi, co si něco vezmou a odejdou bez placení. Rozhodně neházím všechny do jednoho pytle. 
Necítila jsem se úplně bezpečně. Zrovna ten den jsem si na sebe vzala dokonce i pouzdrovou sukni, která byla celkem mini a Inka měla podobně krátký overal. No představte si to, když kolem vás chodí hábity a pak jdou Češky v mini :D. Zábavné, že? Mě to tak trochu přišlo. Nicméně jsem se jich bála a i štítila. Nechci se nikoho dotknout, ale smrad který se rozléhal v jejich okolí rozhodně příjemný nebyl. 
Jejich muži nakupovali, ženy si občas taky něco vzali, ale muži jsou prostě hlavní. To mi na takových věcech asi vědí nejvíce, že se na ženy dívají jako na podřadnější než dobytek. Opět neříkám, že to dělají všichni. Ale, vím to od člověka, který je téměř stále s nimi v kontaktu, oni opravdu o nás smýšlí jako o d*vkách. Ptají se proč se tak oblékáme a že jsme laciné. Někteří dokonce ani neví, co je to déšť, no bylo zajímavé takové věci slyšet z "první ruky". 

Ale zpátky ještě k nakupování. Překvapivě bylo v Primarku hrozně málo lidí, často se mi stává, že je to tam šíleně narvané a je lepší to proletět, tentokrát jsme měli čas a prostor na to si všechno pěkně obhlédnout. Beru to jako velké plus, konečně jsem si totiž mohla projít úplně všechno. Nakoupila jsem si dost málo oproti tomu, co si nakoupím normálně, ale jsem za ty kousky hodně ráda. 

Po zaplacení jsem zahlédla pána s jeho ženou na vozíku, ano byli to muslimové. On si vzal prostě kšiltovku na hlavu a takto s ní i odešel. Nikdo mu nic neřekl, nic neudělal, nejspíše by to bylo příliš rasistické, kdyby někdo zasáhl.

Když jsme vyšli, tak bohužel hodně pršelo, takže jak jsem psala, procházka po Drážďanech byla zrušená. Šli jsme se tedy najíst. Ach ano já, jazyky hlavně němčina a objednávání jídla. Zvyklá na porce v českých restauracích, nebo jak to nazvat. Objednala jsem si polévku s udon nudlemi a ještě jsem si objednala s udon nudlemi klasické jídlo s kuřecím masem. Dostala jsem takovou zvláštní věc, která začne vibrovat a blikat jakmile je jídlo hotové, takže ano měla jsem Vánoce. Inuška s přítelem už dávno jedli a já čekala, co ta věc vlastně udělá. Do té doby jsem to ještě nevěděla. 
Naproti nám seděli muslimky s dětmi, které na nás koukali hrozně opovrženě a to vadilo jak mě tak i Inušce, bylo to zvláštní, ony vlastně nevěděli, že nejsme z Německa, ale i tak měli pocit, že jsou více než my, tedy z jejich výrazů na nás to tak vypadalo. Navíc se z nich každý zaměstnanec div nepo*. Bylo tam spoustu dětí a tím myslím i evropanů, ale pracovníci z jednoho z těch obchodů za nimi šel a jen tak jim přinesl balónky a evropské děti, které u nich také měli jídlo, ti dostali velký kulový. Smutné nepřijde vám? Jde sice o banalitu, ale pokud chce někdo rovnoprávnost, tak to jsou spíše vlastenci. 

Konečně jídlo. Začalo to vibrovat, blikat a já měla ty "Vánoce". Najednou se podívám a vidím dvě obří misky. První, co mě napadlo bylo "doufám, že to není moje jídlo", bylo. Bylo toho fááááááákt hodně na člověka, který toho sní tak strašně málo. Dobře, tak jsem se do toho pustila, snažila jsem se toho sníst, co možná nejvíce (chvilkami jsem byla mírně nucená) a nejvtipnější na tom bylo, že jsem se u jídla zapotila, jako hodinu ve fitku a nebo jako při běhání. To jídlo bylo vynikající, opravdu ano, ale bože můj, bylo toho jako bych to měla jíst týden. 
Nicméně udon nudle jsou něco, co jsem si zamilovala a jen o tom přemýšlím a píšu, tak bych si je opět dala. 

Tak zase příště Drážďany a nákupy, na podzim se opět střetneme. 

Pokud by jste měli zájem vidět můj haul jako video nebo článek, tak mi to napište do komentářů ♡.

Outfit
Melu si svou má u mě trochu jiný význam než ten, ke kterému to vlastně patří. Moje pusa prostě stále jede, možná až moc, proto jsem si říkala, že ke mě zároveň ta taška neuvěřitelně sedí. Možná až moc řekla bych :D. Pokud o tyto věci máte zájem, tak navštivte CrossCafe a kupte si tu svojí. Já jsem nikdy nefandila látkovým taškám, ale tentokrát se mi neskutečně hodila a ten nápis ♡. #jasimelusvou
Tento den jsem měla overal poprvé, byla jsem za něj opravdu ráda jelikož cítit se pohodlně je pro mě někdy opravdu hodně důležité. A i když je na mě dost mini, tak musím uznat, že jsem se v něm cítila opravdu dobře. V kombinaci s oblíbenými zlatými teniskami, to pro mě byl outfit do "pohody".

Foto: Jiří Bešta Facebook, instagram


Overal: Zaful / Taška: CrossCafe / Boty: Časnaboty 

S láskou
Vaše SAGI ♡

0 komentářů:

Okomentovat

Děkuji za Vaše komentáře.