13.06.17

White lace dress & yellow sandals

6


Dříve jsem nevěděla, možná ani nechtěla vědět jakou váhu mohou mít slova. Ať už je to něco milého nebo naopak nepříjemného. Sama jsem si váhu slov uvědomila až postupem času. Nicméně jsem nikdy nebyla schopná lidem říkat něco, co by mělo urazit je samotné i když jsem byla dost drzá a rýpavá, ale kdo v minulosti a v mládí nebyl, že?

Hledat na lidech každou špatnou maličkost je totiž neuvěřitelně lehké, stejně lehké je druhým nadávat a ponižovat je, nicméně z takových lidí skoro nikdy nevzejde konstruktivní kritika a prostě to tam sekají, jak se jim zachce. Přemýšlela jsem o tom hodně často, co vede lidi k tomu nadávat druhým, ale nic pořádného mě nenapadlo.
Když se na to podívám ať už z jakéhokoliv hlediska, tak mi to přijde jako naschvál. Z vlastní zkušenosti vím, že tohle dělají většinou lidé, kteří jsou negativní a opravdu ve většině pesimističtí. Dokonce mám i pár přátel, kteří jsou úplně negativní a občas mě vyčerpává být v jejich společnosti i přes snahu jim navodit lepší náladu, nicméně se mi to ve většině případů povede. 
Vadí mi, že jsou na sebe lidé zlý už jen od pohledu. Jak píši, ti negativní nadávají na lidi okolo a člověk jako já, by si toho normálně ani nevšiml, pak hned tamta je "kráva" ta druhá blbě čumí, apod.. Myslím si, že zatěžovat se ostatními je naprosto zbytečné, vyčerpávající a nikdy z toho neplyne nic dobrého. 
Proč se zbytečně stresovat, nikdy mi nevadilo, že se na mě lidé dívají. Zní to možná hloupě, ale jelikož jsem si zvykla koukat skrz lidi na módních přehlídkách, které pořádala naše střední škola, tak jsem si i zvykla na všechny pohledy. 

Netuším proč je těžké druhé chválit. Už jsem pochválila nespočet lidí, kteří na mě sice koukali opravdu zvláštně, ale nevěřili by jste, jak nádherně se jim rozsvítili obličeje. Když jsem prvně pochválila kolemjdoucí, tak nějak mě to hřálo u srdce, když jsem druhým vypomohla a ani si na nic nestěžovala. Dostalo se mi též pár komplimentů a občas se divím, že mi někdo něco poví, mám spíše pocit, že lidé na ulici mě vnímají jako mimozemšťana - občas, ne vždy. 
No když mě pochválí druzí, tak mě to neskutečně potěší vždycky a po tom, co stokrát poděkuji se raduji jako malé dítě, které dostalo nějakou hračku :D. 

Když už o tom píšu, tak nejvíce mi záleží na tom, co si myslí právě můj manžel, zda se mu líbím v tom, co nosím - no občas by mě zavřel doma. Mě se prostě líbí, jakým způsobem se na mě kouká, když přemýšlím, co si vezmu na sebe, ten otrávený pohled na způsob "to už je po miliontý, co jsi se převlékla" :D. Občas se trochu pozlobíme, ale nakonec mě vždy potěší větou "Moc ti to sluší." ač to řekne málokdy, tak si toho více cením. Jednou jsem šla do města a před tím jsem se trochu chytli, nicméně to, co následovalo mě dostalo. Byla jsem naštvaná a protivná, ale on to myslel svým způsobem dobře, nakonec mi napsal sms, kde stálo "tobě sluší vždycky všechno, vždyť to víš" - bylo toho tam více, ale nějak se mi v tu chvilku chtělo od radosti plakat.
V těhotenství mě chválili ostatní, jen ne můj muž. Hormonální atomová bomba, která ze mě byla, to nedokázala překousnout, když jsem přišla do práce, tak mě tam chválili i když jsem vypadala jako koule, nicméně pochválili a mě to zlepšilo den. Bohužel v té době jsem si právě začala všímat, jak moc slova dokážou i bolet. Právě, když jsem začala přibírat jsem stále poslouchala jak mám velké břicho a já se cítila opravdu špatně, ale to vy už víte.

Co jsem tímto článkem vlastně chtěla říct? To není tak těžké posoudit. Chválit není složité, je to jednodušší než si myslíte. Špatné je to, že lidé chtějí na sebe upozornit i kdyby se měli projevit ve špatném světle. Nebuďte negativní, i když si myslíte, že je život na nic, tak je to pouze v naší hlavě - jako všechno! 

Outfit
V jednoduchosti je krása, že? Tedy já si to též myslím, ale ráda si s oblečením vyhraji, nicméně teď to opět vyhráli šatičky o kterých jsem vám nedávno psala, vždy se v nich cítím opravdu krásně. Konečně jsem je vytáhla také ven, kdy jsem k nim kombinovala nejen krásnou malou kabelku, ale hlavně také další naprosto skvělé žluté sandálky, nejspíše si to nemyslím sama, jelikož právě ve žluté jsou již vyprodané. Naštěstí je tam na výběr dost barev a já musím uznat, že jsou fakt BOŽÍ! Líbí se mi hlavně jejich vázání, můžete si s ním trochu pohrát a zastrčit, nechat volně zavázané a nebo zkusit experimentovat a přidat například stuhu. Mašlička se také nachází na pevném pásku a v letních outfitech je ještě uvidíte. 

Mějte se mezi sebou všichni rádi a nebojte se lidi kolem sebe chválit, vše se vždy příjemně vrátí zpátky.

Foto: Klárka


Šaty: Zaful / Kabelka: Orsay / Boty: Botovo

S láskou,
Vaše SAGI ♡

6 komentářů:

 1. Tenhle tvůj outfit naprosto miluju! :)

  eLblog

  OdpovědětVymazat
 2. Krasne saty :) velmi ti to pristane :), a ono najlepsie je negativnym ludom sa vyhybat, inak cloveka so sebou stiahnu
  LIFE IN PICTURES BY LU


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji mockrát ♡♡♡, v tomto je velká pravda, já se snažím lidem vždy vštípit hlavně důvod, proč být pozitivní, ale oni prostě neposlouchají a je to pak vyčerpávající.

   Vymazat
 3. To sú ale nádherné šaty ❀ Veľmi pekná kombinácia so žltou farbou :)

  ❀ Blog de la Licorne ❀

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Vaše komentáře.