29.06.17

Red maxi skirt ♡

4


Léto a lidé v MHD? Znáte něco lepšího? Já rozhodně ano, jelikož se stále někteří lidé nenaučili používat věc, která se nazývá deodorant, takovou tu věcičku, aby se člověk nepotil. Normální člověk to většinou zná a používá, no a pak jsou tu ti, kteří jsou přírodní ve všech směrech. Nicméně pocení lidí je prostě normální věcí, také se potím, jako normální smrtelník, myslím, doufám, koneckonců sebou tahám i mini deodorant do kabelky :D. 
To k čemu bych se chtěla vyjádřit přímo, je chování lidí v MHD. Jakožto maminka, která stále potřebuje ještě kočárek na syna, tak se stále potýkáme s neskutečně drzými lidmi, doslova. 

Kdyby jednou, kdyby dvakrát, ale ono se to děje denně. Kdyby mladí lidé, ale ono to jsou většinou lidé starší, kteří se bojí aby jim kočárek nezasedl místo -_-, neboť já už nevím, jak jinak to mám pochopit. Pokud si stále pamatuji etiketu, slušné chování apod, tak vždy měli přednost vozíčkáři, kočárky, starší lidé a pak až mládež. Starší lidé by měli takové základy vědět, ale já se opět v lidech spletla, nečekaně. 
Na focení kolikrát s děvčaty chodím i právě se synem, nicméně se to děje i mě samotné (se synem) a to nemusím jít ani s děvčaty. Před nástupem do hromadné dopravy se připravuji tam, kde je prostor pro kočárky, lidé vidí, že tam stojíme, ale banda 5ti babiček se vecpe "naférovku" před vás a čeká. Někdy bych sen kočárek rozjela přímo do davu, kdybych tam neměla syna, kterého bych mohla ohrozit. Nicméně očekávám, že se posunou a nechají mě v klidu zajet na jediné místo pro kočárek, které nezabere ani jedno místo na sezení, ale ne babičky se rozutečou po celém autobuse, přičemž tam vstoupí další banda puberťáků a nastupujete jako poslední, nakonec ještě vyháníte jednoho z puberťáků, který vlezl na místo pro kočárky. Můj výraz v těch chvilkách musí být vážně "příjemný". 
Kdyby se to dělo jen při nastupování, ale když chcete vystoupit, tak je to jako na rockovém koncertě, kdy stojíte v přední řadě uprostřed a chcete na WC :D. Dobře zvláštní přirovnání, ale asi mě nic jiného nenapadlo. Všichni vidí kočárek přímo před dveřmi a oni se ještě nalepí, aby byli venku první. Jelikož jsem hrozný nervák, tak mi sem tam ujede nějaká ta hrubá narážka na lidi. 

Příběhy z MHD jsou jedním z nejzajímavějších témat, nejhorší na tom je, že ti špatní bývají ti starší lidé a ne ti mladí. Už se mi totiž stalo, že mi s kočárkem ven pomáhal mladý, opravdu mladý kluk, kterému jsem náležitě poděkovala, ale například pán kolem 30let měl hodně práce se sledováním, jak se ta chudák máma dostane asi do kočárku. No možná si neřekl máma, jelikož mi už po několikátý byla položena otázka, zda to je můj bráška :D. Je to milé nemyslíte? Cítím se tak mladě díky tomu :D. Na druhou stranu starší lidé, ne všichni, jsou občas skutečně nepříjemní.

Outfit:
Každý snil o nějakém kousku oblečení, ale stále nikde nebyl TEN kousek, který by jste tak moc chtěli. Neseděl, nebyl dost dlouhý, prostě cokoliv. Ano teď opět přijde moje malé vychválení Sammydress, jelikož s tato červená maxi sukně je to nejlepší, co jsem si kdy objednala, také to potvrzuje i fakt, že je vyprodaná, hned povím proč. Už dlouho jsem si hledala maxi sukni, maxi šaty či cokoliv, co by mi bylo opravdu dlouhé. Po několikaletém hledání jsem to vzdala, jelikož nemám ani dostatek financí, tak jsem si opravdu sukni například za 1000,- nemohla dovolit. Nejspíše by to nerozdýchal ani můj muž :D. Teď mohu říct konečně, protože konečně jsem našla sukni, která je dokonce ještě delší než jsem si myslela, že bude. Naprosto spokojeně v ní kráčím městem a cítím se jako dáma - jako bohyně. Miluji na ní celý střih a plisování na bocích sukně, opravdu je neskutečně originální!
Jediný problém je, že i velikost XS je mi opravdu hodně velká v pase - což je můj osobní problém s víc jak půlkou mého oblečení. Takže si ji budu ještě upravovat, co se týče právě pasu. 
Kombinace k sukni byla náročná, jelikož bylo opravdu vedro, tak první věc, kterou jsem hledala, bylo tílko. Naštěstí jsem si pár dní před tím koupila bílé s krásně řešeným výstřihem, který nevadí i miss plochý hrudník - mě :D. 
Kousek, který nevidíte poprvé, ani naposledy je moje poslední dobou hodně oblíbená oranžová kabelka. Úplně jsem se zamilovala do té barvy ♡. Nakonec jsem doplnila outfit o výrazné náušnice a také krásné béžové sandálky, také už jste mohli vidět v pár předchozích outfitech, které byli třešničkou na dortu letnímu outfitu.

PS: Právě tento den, kdy jsem měla maxi sukni, jsem dostala nejvíce komplimentů. Což mě neskutečně potěšilo a také mě potěšila paní, která ač chtěla vědět cestu, jak se kam dostat s čímž jsme si i popovídali, co a jak, mi nakonec pochválila mé líčení - byla jsem nadšená a celý den ještě více naladěná na správnou notu ♡.

Milujete maxi sukně? Máte doma? Nosíte je často v létě? Nakupovali jste už na Sammydress? Pokud ano, byli jste také spokojení?

Foto: Veronika Marková - IG: @verunm


Top: Pimkie / Sukně: Sammydress / Kabelka: Promod / Boty: Botovo / Pásek: Shein / Náušnice: SIX

S láskou,
Vaše SAGI ♡

4 komentáře:

 1. Ach, ľudia sú v niektorých ohľadoch naozaj strašní. Mne sa tiež koľkokrát stane, že ma medzi dverami MHD doslova odstrčí nejaká stará dáma lakťom alebo dáždnikom, aby som jej náhodou neuchmatla miesto na sedenie.
  Na druhej strane, aj mamičky s kočíkom vedia byť pekne arogantné. Ani nie tak v MHD, ako napr. v obchodných domoch, kde si nechajú kočík odstavený kade-tade, človek nevie prejsť a len kľučkuje ako taký blbec.
  Ale vrátim sa ku kočíkom a MHD, totižto už zopár ráz som videla mamičku, ktorá nečakala na pomoc, očividne poučená bežnou realitou a ignoranciou ľudí, skrátka oblapila ten kočík a vyniesla si ho sama do električky.
  No a maxisukne nosím, mám ich ozaj rada a hlavne teraz v lete v horúčavách som si jednu obľúbila natoľko, že ju dokážem nosiť aj celý týždeň v kuse.=D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale hrozné to je, když starší lidi se takto chovají a pak o nás mladších říkají, jak jsme nevychovaní, to mě dokáže hrozně rozčílit.
   Jinak o tomto máš pravdu, já si držím malého u sebe stále, nedůvěřuji okolí a bojím se nejen o své dítě, ale také o osobní věci a jednoduše od něj udělám max krok. No k tomu, co jsi napsala se mi stalo to, že v úzké uličce kočárek zaparkovaný, maminka nikde a já s malým musela obcházet regály -_-.
   No to už se mi též stalo, naštěstí jsem měla golfky, tak jsem je vynesla, ale mít velký kočár, tak s ním nehnu - příliš těžký.
   Já bych je nosila stále a pořád, jen zatím mám jednu, která je mi dlouhá, většina maxisukní je mi strašně krátká :( a přitom nejsem nějaká obří :D.

   Děkuji ti za tvůj komentář a názor ♡♡♡

   Vymazat
 2. Hezký outfit..
  Taky teď jezdím s kočárkem MHD, vím, o čem píšeš.. Chlap, který má sluchátka na uších, silný chlap, raději nastoupí zadníma dveřma a pomůže mi, naštěstí, paní s třemi taškama!!! Nebo babička, 80 let, chce pomoc (já měla strach) a v autobuse čumí chlap oknem a ani se nehne atd..! Nejhorší nervy mám, když čekám na bus, nikdo nikde a řeším, kolik lidí bude v buse a jestli někdo tu prdel zvedne, pokud tam tedy není 5 důchodců!!!? A řidič sice nemusí pomoci, ale jednou mi ochotně pomohl! A u nás tady je škola, vystoupím s kočárkem, všichni mobily a nic, tak už jim na ty nohy prostě najedu,když x krát zařvu "zdovolením".Chce to pevné nervy! Před x lety jsem jezdila s dvojčecím kočárkem, tohle je furt pohoda, věřte mi!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji mockrát ♡♡♡
   Přesně tak to bohužel je, nicméně mě pomohou buď hodně mladí lidé a nebo ženy. Ale úplně vás chápu.
   U nás jsou tedy naštěstí většina autobusů, tramvají i trolejbusů bezbariérová, jen občas jede právě tramvaj, kde se bez pomoci nebo síly člověk nedostane.
   Tak to určitě proti kočárku pro dvojčata je to jedno jak nic. Naštěstí pro mě je syn první a poslední prcek, tak si to naštěstí vytrpím jen dokud nevyroste :D

   Děkuji za váš názor ♡

   Vymazat

Děkuji za Vaše komentáře.