03.06.17

Moje (ne)cestování

4


Cestování patří k životu, tedy já si to aspoň myslím. Už když jsem byla malá, až do puberty, tak nás rodiče brávali na dovolené a díky nim jsme mohli okusit opět jinou část země, krajiny, apod.. Cestování jsem měla vždy ráda, ale také se přiznám, že moje poslední dovolená byla právě s rodiči. Od té doby, co jsem vydělávala peníze sama, jsem totiž nebyla schopná nic našetřit.
Měla jsem partnera z kterého se stal snoubenec a s ním jsme dávali měsíčně půlku naší výplaty na svatbu, aby jsme ji mohli zaplatit. Nemohli jsme odjet na líbánky a tak jsme si naplánovali Silvestr v Paříži. Poté co jsem odešla do jiné práce, jsem si ani nemohla dovolit nějak moc našetřit, najednou jsem otěhotněla a náš výlet do Paříže se zrušil. Od té doby si přijdu jako vězeň ve vlastním státě.

Mohu si za to sama, to je jedna velká pravda. Také je pravda, že abych mohla cestovat, tak musím šetřit a pak až se radovat z dovolené. Nicméně důvod proč necestuji a nemohu cestovat sama je zároveň "chyba" manžela, aby se to nepochopilo špatně, on nechce aby se mi něco stalo a já to naprosto chápu, ale zároveň mě mrzí, že nemohu sama kamkoliv vyrazit. 
Proč necestuji s manželem a synem? Zatím, dokud malému nebudou aspoň 4 roky, bych si ráda užila opravdu dovolenou jako dovolenou. Nejsem typ člověka, který se rád válí po pláži a raději poznávám různá města, místa, zákoutí. Což děti tak úplně nebaví.
Je tu velký problém a to v tom, že mi nejdou pořádně jazyky, ale opravdu jsem na tom mizerně. Nedělá mi problém lidem rozumět, mě dělá problém odpovědět. I kdyby mi natloukli angličtinu do hlavy, tak já jsem ráda, že si přečtu mangu v angličtině, ale abych se vysloveně dorozuměla, tak to nevyjde. 
Radši budu mluvit japonsky než anglicky. Ano angličtina je doslova světový jazyk a domluvíte se s ním úplně všude, no nejspíše by mě někdo musel hodit do místa dění, abych začala mluvit, nicméně jazyk, který se učím z vlastního zájmu, z vlastního rozhodnutí a hlavně kvůli tomu, že se mi prostě líbí, to je právě japonština, která je opravdu těžká. Nicméně jsem trochu odbočila.
Radši cestuji s přáteli. To bude asi vždy pravda, protože s přáteli si užijete nespočet zábavy a zároveň úplný relax a osvobození od povinností. Přátelé po vás nechtějí, aby jste něco uvařili :D. Celkově si myslím, že je to super. Navíc s přáteli jste uvolnění a ne jako při cestování s rodinou, kdy jste ve stresu, aby nějaký magor neublížil vaší rodině. Možná trochu přeháním, ale je to tak.

No teď se konečně dostanu k tomu, co celou dobu chci napsat. Rozhodla jsem se konečně začít šetřit, hezky, postupně a plnit si sny. Jak již nejspíše víte - mým hlavním snem je navštívit Japonsko, které opravdu není vůbec levné, tedy pokud si ho chcete i užít, tak už vůbec není levné. Je mi vlastně úplně jedno kdy a s kým pojedu, pro mě je podstatné, že se tam na 100% podívám. 
 Začala jsem postupně šetřit, ale - ano má to ALE. Peníze budu šetřit i kvůli tomu, kdyby se přihodila nějaká událost (nedej Bože), aby jsme případně mohli sáhnout do úspor. Pro někoho jako jsem já není moc jednoduché šetřit, jsem naprostý maniak, co se týče nákupů, ale opravdu jsem to hodně omezila. 
Stále hledám brigády, ze kterých bych mohla spořit, co možná nejvíce, nuž bez hlídání je to opravdu náročné. Ale já se nedám!

Kam se dostanu letos? Letos jsem se rozhodla navštívit naše sousedy a tedy moje návštěva Slovenska se opravdu blíží a já se opravdu dost těším. Někdo si řekne, co uvidím jiného na Slovensku oproti Česku, ale dotyčný člověk si neuvědomuje, že se to samé může říct o dalších městech. To že máme "podobnou" řeč, která nám je blízká ze všech nejvíce vůbec neznamená, že Slovensko nebude výjimečné. 
Pro mě to znamená odpočinek a poznání krajiny, ve které jsem nikdy nebyla - což je vtipné, když si vezmu, že mám za manžela Slováka :D. 

Příští rok mé plány stále nekončí a já se rozhodla vyrazit s přáteli (teď se podržte) k moři. Co jsem to napsala? Já a k moři? Ano, reálně jsem se rozhodla o dovolené u moře, do které si vylepším svůj fyzický vzhled k nepoznání :D. Ano já si opravdu věřím, že to zvládnu. Věřím, že si hrozně moc užiji všechny moje cestování v budoucnu, moc se těším. 
A můj největší plán je právě Japonsko, kam se chystám buď další nebo až ten další rok, rozhodně to bude v rozmezí 2-3 let. 

A toto je pouze začátek ♡.

A teď jsou tu takové drobnosti, které mě kdysi celkem mrzeli u jedné nejmenované blogerky (nepamatuji si).
Tento článek jsem původně totiž mohla pojmout i jiným způsobem, například tím, že bych se vymlouvala a měla závistivé řeči ohledně cestovatelů, nebo to pojmout způsobem "budoucnosti" "Až vyhraji ve sportce, tak...". No těch způsobů je opravdu několik, ale já uznávám, že si za to mohu sama a obdivuji lidi, kteří cestují bez zábran.
Mrzelo mě, když jsme v jeden čas měli opravdu finanční krizi, narazila jsem na blog o cestování. Psalo se tam, že lidé se pouze vymlouvají, že nemohou cestovat, ale zároveň je v tom hodně pravdy. Nicméně v té době jsem to takto neviděla, jelikož jsme nevyžívali ani z měsíce na měsíc, no bylo to náročné. Ten blog už si nepamatuji, ale bylo tam napsáno, že se lidé vymlouvají, že nemají peníze, že nemají čas, apod.. No představte si situaci, kdy posledních 14 dní nemáte co jíst a pak vám někdo řekne, že nechápe jak je možné, že si nenašetříte. 
Navíc jsem byla těhotná, náladová a chodící pohroma, takže jsem se cítila dotčená. Teď k tomu hledím trochu jinak a vím, že se šetřit dá, ale pouze pokud máte z čeho, což znamená, že pokud nakupujete například hadry bez kterých se i dokážete obejít a nezávisí na tom váš zdravotní stav, stravování a životně důležité věci, tak se našetřit vždy dá.

A tímto bych zakončila svůj pohled na cestování. Věřte, že něco dokážete a nebuďte líní, život je krásný a když poznáte k tomu všemu i svět, tak budete ještě šťastnější ♡.

Jak jste na tom vy a cestování? Kolik destinací už jste navštívili? 
Pokud máte tipy k levnému cestování, tak mi je určitě napište ♡. 

S láskou,
Vaše SAGI ♡

4 komentáře:

 1. Ochhhh!!! Hádam prvý raz mám pocit, že niekto zažíva s cestovaním presne to isté čo ja... alebo aspoň niečo veľmi podobné. Mňa brzdí v šetrení najmä veľmi zle finančne ohodnotená práca, ale tú momentálne zmeniť nechcem, keďže tá predchádzajúca bola pre mňa veľmi psychycky náročná a vyčerpala zo mňa úplne všetko. Sama cestovať si tiež netrúfnem, najmä aj z toho dôvodu, že v angličtine som veľmi neistá. Ako píšeš, ľuďom rozumiem čo rozprávajú, ale ja sama nie som natoľko "rozrozprávaná", že neviem v danom jazyku vyjadriť to, čo chcem. Nemám totižto príležitosť komunikovať v angličtine, takže cvičiť si ju, je pre mňa náročné a príležitostné ... tiež si myslím, že za veľa vecí si môžem sama, a toto všetko môžu znieť ako výhovorky, ale kto to neprežíva, ťažko môže pochopiť. V každom prípade, rovnako ako ty - snažím sa na tom všetkom pracovať.
  Ja by som chcela vidieť tiež Japonsko, ešte viacej však Južnú Kóreu, ktorá je podobne drahá, takže odkladám si to ako svoj veľký sen. Ale teda držím palce, aby sa tvoj sen čo najskôr pretavil do reality a mohla si si užívať úplne inú kultúru.=)
  A čo sa týka Slovenska, pre mňa to nie je úplne naj dovolenková destinácia, ale zasa netvrdím, že tu nie je čo pozerať. Navyše dovolenka, hoc aj v susednej krajine môže byť rovnako skvelá ako v hociktorej vzdialenej destinácii. Moja mama napr. Čechy miluje a v Ledniciach je varená-pečená, ja s priateľom zasa chodíme na kolobežky do Pohanska a na predĺžené víkendy do Prahy... a berieme to skrátka ako dovolenku.=D A celkove máme vrámci Čiech ešte veľa dovolenkových cieľov. Takže dúfam, že si dovolenku u nás užiješ a bude sa ti páčiť podobne, ako si my užívame Čechy.=)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tvůj komentář se tak krásně čte, když jsem ráda, že tato situace se týká i jiných lidí. Myslím si, že člověk má pracovat tam, kde ho to baví i kdyby to bylo horší placené, život máme jen jeden ♡.
   S angličtinou je to horší, lidi kteří anglicky umí nás natolik nechápou a přijde jim to jednoduché. Nebo tedy já s takovými lidmi setkávám celkem často.
   Já ti přeji, aby ti též všechny tvé plány a sny vyšli a aby jsi si je na 200% užila ♡.

   No to přesně bych ti řekla já o ČR, že to tu není úplně na dovolenou, ale to bude asi tím, že jsem prostě jen Čech :D. Jsem ale opravdu ráda, že do ČR zavítáš ráda a to samé i svá rodina, přítel apod.. Těším se do vaší krajiny opravdu hodně, ač jsme sousedé tak věřím, že si to určitě užiji. ♡

   Děkuji ti za krásný komentář ♡♡♡, přeji ti spoustu štěstí v plnění tvých snů ♡

   Vymazat
 2. Cestovať by som aj ja veľmi chcela, ale najskôr musím ešte niečo našporiť. Som veľmi rada, že pôjdeš práve na Slovensko, moju rodnú zem. Ja tu žijem, ale ešte som nepreskúmala predsa všetky kúty Slovenska, ale tento rok sa to chystám zmeniť a ísť viac po Slovensku. :)

  ORLLING

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Budeš zajistě také brzy cestovat, také přemýšlím o nějaké velké cestě po ČR, ale musím uznat, že mě to úplně na 100% neláká, možná na 80% :D. Určitě je tu vela věcí které jsem neprozkoumala, ale asi začnu jinými státy. ♡
   Už se na Slovensko moc těším ♡♡♡
   Děkuji za komentář ♡

   Vymazat

Děkuji za Vaše komentáře.