15.04.17

Pět anime, kterými to začalo

11


Píše se rok 2004 a tou dobou dívka, měla již svůj pokoj a dokonce i televizi. Dříve se dívala na televizi hodně, ale spíše na dětské pořady, které dávali na Jetixu nebo Supermaxu, vlastně to vše do již zmíněného roku. Ano ta dívka ponocovala a najednou narazila na A+, program který zná poměrně dost lidí, spíše stejného věku a nebo starší. 
Už jak malá jsem měla více zájem o animované filmy, seriály než o klasické. Vlastně sama nevím proč, ale jsem naprosto spokojená. Už jako malá jsem věděla na co se dívám, dokonce jsem díky tomu poznala o velkou většinu více anime.

Ano toto je článek, který nesouvisí s módou, ale souvisí se mnou, jakožto člověkem (možná). A před tím, než vyjmenuji 5 anime, kterými to začalo se podělím o to, jak moc to ovlivnilo můj život. 

Sama si myslím, že jsem dokázala být přátelštější a dokonce jsem měla zájem o to poznávat lidi, kteří též sledují, to co já. No upřímně jich tou dobou bylo opravdu hodně málo. Nicméně jsem poznala kamarádku z Prahy se kterou se do dnes vídám. Vlastně jsem poznala hned pár skvělých lidí, nicméně tou dobou nikdo moc nevěděl o co jde a tak jsem skrývala "svojí úchylku". 
Musela jsem být před začátkem vysílání A+ doma, abych stihla všechno shlédnout. Chtěla jsem, aby to dávalo celý den, ale mám pocit, že takhle jsem si více užila své mládí - přes den pryč a večer televize. 

Možná teď budu hodně lidem připadat naprosto šíleně, ale první cosplay který jsem dělala byl z Rurouni Kenshin, který jsem si i ušila a další věc je, že to byl právě Kenshin, což byl muž. Měla jsem tou dobou celkem "mužnou stránku" - ne v tom smyslu, že bych byla na holky, ale v tom smyslu, že mě bavilo, ze sebe kluka dělat. 
Mým dalším cosplayem byla Kagome, kterou jsem si též ušila, ale jediné co mi zbylo z cosplaye je halenka, nicméně je mi vše obrovské a já si říkám "to jsem byla fakt tak tlustá?" :D. Asi ano.

Já a mé líčení. Co to s tím má společného? No věřte, že hodně. Právě linky jsem si začala líčit díky sledování anime, vlastně netuším jak mě to tou dobou napadlo, na internetu jsem si tutoriály nikdy nevyhledávala, ale sama jsem se rozhodla si dělat linky. Dříve jsem samozřejmě nosila různý typ, jeden čas dokonce i celočerné oči - alias emo móda :D. Ano i já jsem byla velmi vážné EMO :D.

Bože takto si vzpomenout je opravdu šílené, já když si vzpomenu jak jsem byla totálně praštěná, tak to opravdu stojí za to. Například: kdo asi vylezl v růžovém králíkovi a vezl se po Plzni? Ano to budu já. Kdo se oblékal jako školačka? Jo to budu zase já :D. Ale nechtějte nikdy vědět jak jsem vypadala. Já se musím opravdu smát. 
Byla jsem považována za magora, kdy se to okolí dozvědělo, jelikož jsem byla (stále jsem) posedlá. Dokonce jsem už měla mezi anime muži partnery, ale nejsem hloupá abych nevěděla, že je to na nekonečno procent nereálné. I tak jsem chtěla aby existovali v tu dobu.
Netuším proč, ale mám pocit, že ti co dělají "scénáře" k anime hrozně, ale hrozně moc rozumí ženám. Že by to psala sama žena? No možná občas, ale věřte nebo ne opravdu nejsem jediná, která je hotová z povahy toho "idola" :D. Neberte to prosím doslova.

Tak a abych už přešla k tomu, co jsem chtěla. Zde máte mých 5 anime, kterými to začalo a to hezky od prvního. 

1. InuYasha
Mé první anime, mé oblíbené a moje doživotní srdcovka. 
Děj anime se odehrává v přítomnosti, ale zároveň i v daleké minulosti, kde žili démoni a kněžky. Kagome - ano moje oblíbená postava a druhý cosplay, je dívka která spadne do studny a rázem se objeví v naprosto jiné době. A s kým se asi střetne? No přeci s osudovou láskou Inuyashou, což sama ještě netuší. 
No jelikož nechci vysloveně psát do detailu, co vše tam je, tak se budete muset podívat sami. Dokázala bych se o tomto anime rozepsat opravdu hodně, ale pak by to nebylo ono. 

2. Yu Yu Hakusho
Ach ano, můj tým snů. Anime plný střetů a bojů, nakonec i kapka romantiky a dokonce i smutku, ale především to je akční komedie. Příběh pojednává ho chlapci Yusukem, delikvent, záškolák, který se rozhodne zachránit chlapce a tím i zemře. Tím to ale nekončí, jelikož zemřít samozřejmě neměl. Dostane šanci se vrátit mezi živé, ale pod podmínkou... Více už nepovím.
No mým favoritem byl tou dobou Kurama, který žil v lidské podobě, ale jinak byl démon ♡. To byla první postava do které jsem se "zaláskovala". Nicméně tento příběh se mi vryl do srdce.
Když se teď koukám na tyto stará anime, tak vidím jaký je rozdíl nejen v animaci, ale celkově. Musím přiznat, že mě bavili spíše žánry, které se odehrávali v "minulosti". 
Toto anime moc lidí nepoznalo, jelikož se vysílalo celkem krátce, ale já jsem dokonce přemluvila na poslední díly své rodiče, aby mi to v době, kdy budu na táboře nahráli na kazetu a do teď máme kazety u rodičů a moje poslední díly YYH budou stále k nalezení ♡. 

3. Kiddy Grade
Pro mě kdysi strašně nepochopitelné anime, ale zároveň jsem ho měla ráda. Nicméně teprv, když jsem si ho pustila po druhé jsem konečně pochopila děj. Tenkrát pro mě bylo zvláštní, že jsou tam stále jiné holky apod.. Nicméně Lumiere pro mě byla favoritka, nicméně na její cosplay jsem se fakt necítila, jelikož bych musela na sobě mít "něco jako bikiny" a jelikož se stydím opravdu od útlého věku, tak to nepřicházelo v úvahu. 
Abych tedy malinko přiblížila samotné anime. Jde samozřejmě o hlavní hrdinky Eclair a Lumiere, které až vypadají mladě, tak žijí několik století. Mají nadpřirozené schopnosti, pracují pro GOTT, což je ve zkratce něco jako policie na hodně jiné úrovni. Nakonec se spiknout proti celému vedení a tak začíná příběh, kde i ony sami "mění podobu" a to vlastně doslova. 

4. Gakkou no Kaidan
Jiní to můžou znát pod "Strašidelné historky". Jako mála jsem se skutečně bála na toto anime koukat, ale stejně jsem na něj koukala. Občas jsem si zalezla pod deku s tím, že na mě přijde bubák. Nicméně nepřišel a já mohla spokojeně (s nočními můrami) jít spát. 
Jde o příběh dívky Satsuki, která se se svým bratrem a otcem po smrti matky odstěhuje do jejího rodného města. Seznámí se svými spolužáky (nechci jmenovat všechna jména) a jejich příběh se odehrává v "zapomenuté škole" do které vstoupí vlastně poprvé a od té doby se bude dít spoustu "paranormálních aktivit". Nevím, zda je toto anime ještě k nalezení, ale myslím, že bych si ho pustila znovu a trochu zavzpomínala a zasmála se nad tím "jaký jsem měla strach. 

Tyto 4 anime patří mezi mé první, dávno již skončili a již už nemají žádné nové díly. A teď přijde další, které zná téměř každý smrtelník. 

5. Naruto
Ano, jak jinak než Naruto, který je u mě takovým nesmrtelným anime i když s námi vlastně ty postavy stárly. Abych pravdu řekla, tak jsem zpočátku Naruta nesledovala, protože to bylo furt Naruto tam a Naruto tamhle. Lezlo mi to trochu krkem a navíc český dabing -_- otřesné. 
Časem jsem se na Naruta dívala znova a prostě mě to drží až do teď. Ano Naruto, ač už jejich další generace stále pokračuje. Je to anime které se mnou a nejen se mnou, stárlo. 
Myslím, že Naruto patří mezi ty nejznámější po celém světě a ani já nejsem výjimka. 
Doba kde jsou ninjové, nepřátelé, zvraty, ale i láska a nespočet vtipných scének u kterých se lapám po dechu. 
Nemusím k tomuto anime ani připisovat o čem je, jelikož ho právě každý zná. Nicméně bych řekla, že je to opravdu inspirativní. Příběh, který je o chlapci, který má svůj jeden jediný sen a po dobu 15cti let vysílání si ho postupně plní a víte co? Nevzdal se a splnil se mu sen. 
Ač je to "jen" anime, tak má spoustu do sebe. 


Těchto 5 anime rozhodně není jedinými, ale můj seznam už z počátku byl dosti obsáhlí a teď momentálně je to ještě horší. Vím, že tento článek nezapadá "tak úplně" do mého blogu. No i když, jelikož to píši svými slovy a odrážím v tom kdo jsem, tak to jsem částečně i patří. Dříve jsem se styděla a nechtěla být za blázna, příliš jsem lpěla na názoru druhých a jsem ráda, že jsem se tohoto zbavila. Člověk se nemá stydět za věci, které se mu líbí.

Doufám, že se Vám takovýto uvolněný článek líbil. 

A co vy, znáte některá anime? Viděli jste někdy nějaké? A nebo máte raději normální seriály a filmy? 
Budu ráda, když mi napíšete do komentáře svůj názor ♡.

Přeji krásné užití Velikonočních svátků.

S láskou,
Vaše SAGI ♡

Zdroj obrázků: Google

11 komentářů:

 1. Já jsem taky kdysi koukala na anime. Neměla jsem jich tedy nakoukaných tolik jako ty, ale mezi mé nejoblíbenější patřily: Death Note (mám doma i mangu), Jigoku Shoujo, Ao no Exorcist. Hlavně tedy Death Note jsem úplně milovala! Z tvých znám jen Naruta -.-. Jak ale šel čas, přestala jsem na anime mít tolik času a radši jsem se vrhla na míň dílné doramy, na které koukám do teď. Na anime ale také vzpomínám s láskou a věřím, že se ještě na nějaké podívám, buďto z nostalgie a nebo ze zvědavosti. :)
  Cosplay sem ale nikdy neudělala, i když jsem to v plánu měla :D Byla jsem ale na jednom animefestu v Brně :)

  eLblog

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Death note znám též moc dobře, dokonce jsem viděla i zfilmované, což se moc povedlo. Jigoku shoujo jsem měla také moc ráda, akorát v televizi toho bylo dost málo a pokud se nepletu, tak má asi 2 serie a Ao no Exorcist jsem chtěla dokoukat, ale nějak jsem se přes to všechno k tomu nedostala :D...

   Já to chápu, taky jsem měla období, kdy jsem se tolik nedívala, ale s tím jaká jsem, jsem schopná koukat i pozdě večer :D. Jsem ráda, že na to vzpomínáš s láskou ♡. Pro mě je to taková droga :D.
   No vidíš a já měla cosplay, ale nedostala jsem se na žádný festival, protože si rodiče mysleli, že se na festivalech jen chlastá a nechtěli mě tam jako nezletilou pustit. :D

   Děkuji ti za komentář ♡♡♡

   Vymazat
  2. Jop, na zfilmované Death note jsem koukala nedávno :) na to jak jsou Japonci špatní herci, tak toto se jim povedlo :)
   Na Ao no Exorcist určitě koukni :)

   Pro mne to bude navždy docela dlouhá etapa mého dospívání, za kterou jsem ráda, i když teď už anime nesleduji :)
   No já na tom festivalu neměla jedinou kapku alkoholu, ale slyšela jsem, že teď už se tam chlastá hodně :D nevim, jestli jsem tehdy byla jen mezi jinýma skupinkama..:D asi jo :D

   eLblog

   Vymazat
  3. Další věc se kterou souhlasím, Japonci jsou špatní herci :D ale Death Note se jim povedlo hodně, nicméně doporučuji se podívat i na Paradise Kiss, jak na anime tak na "live action" tedy prostě film, který se také hodně povedl.
   Mám ho v seznamu :D

   No po pravdě, čím jsem starší, tak tím víc mi přijde, že tam lidi pijí, jelikož jsou většinou kolem mého věku :D a samozřejmě i starší, ale já bych se teď chtěla dostat na anime fest, ale jelikož mi nefunguje šicí stroj, tak bohužel jsem nemohla ušít ani cosplay :(

   Vymazat
  4. Napíšu si to a po zkouškovým na to kouknu :)

   Hele ono tam nutně nemusíš mít cosplay :) Tedy jestli se ještě nic nezměnilo :D

   eLblog

   Vymazat
 2. Jediné anime, které znám z dětství je Pokemon a to je moje láska, vlastně je to mnohem víc než jen to anime. Ale zrovna teď jsem se začala "znovu" dívat na anime, i když tohle považuju za moje první, dívám se na Death Note a jsem do toho absolutně zažraná, takže přemýšlím, že potom se zkusím podívat ještě na nějaké anime. Ale jinak preferuju spíše hrané seriály, ale nebráním se ničemu :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokémoni mi úplně vypadli, vlastně i Digimoni :D. Death Note vyšlo až v roce 2006 a v ČŘ bylo myslím až o rok později, znám ho také a mám ho ráda a koukám, že u spousty lidí bylo mezi prvními. Stejně jako Bleach nebo Naruto :D.
   Pro mě je to až příliš návykové :D

   Vymazat
 3. Úplne prvé ktoré si pamätám má názov Attack No.1 alebo v Europe to má názov Milla Superstar o jednej volejbalistke. No úplne do sveta anime a mangy ma vtiahol až Death Note, Bleach, Blood + atď. Mám ich napozeraných viac ako stovku a bavia ma oveľa viac ako klasické. To isté platí aj pre čítanie mangy.

  AN Beauty Blog

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to úplně první vůbec neznám, tedy aspoň si ho nepamatuji. Děkuji za připomenutí Blood+ u kterého si pamatuji, že stále bylo 15+ a mě rozhodně 15 nebylo :D.
   Jsem ráda za tvůj komentář a aspoň vidím, že někdo další se dívá na anime a čte rád i mangu. ♡

   Vymazat
 4. There you can download for free, see the first of these data. Harry Potter Cosplay Costume

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Vaše komentáře.