11.03.17

Život s cizincem

10


Pro někoho cizinec, pro někoho stejná národnost. I když už dávno nejsme Československo, tak mi nikdo ze Slovenska není cizí, navíc můj manžel je Slovák stejně jako celá jeho rodina a já se rozhodla napsat menší článek o mém životě s ním, jelikož si myslím, že náš příběh je krásný. Ale to si vlastně myslíme všichni o svých vztazích.

Abych to upřesnila, můj manžel pochází z východního Slovenska a upřímně mi ze začátku dělalo problém rozumět jeho rodičům. No teď už to vnímám úplně jinak než na začátku, kdy jsem měla pocit, že jsem v Maďarsku. Tím se nechci dotknout nikoho z východu, mám celou rodinu svého manžela opravdu ráda. 
Nejvíce to zarazilo zpočátku mé rodiče. Když jsem totiž pověděla svým rodičům, že můj partner pochází z východu a oni ho tou dobou ještě neviděli, protočili oči se slovem "ježiš". Abych vše uvedla do roviny, tak můj táta kdysi byl na vojně na východním Slovensku a jediné, co si nejlépe pamatoval bylo, jak chlastali a celkově si řekněme upřímně, že na východě se vždy pije :D. A tak se rodiče báli, že bude alkoholik a nervák. 

Obavy je přešli ve chvilce, kdy jsem jim Michala představila. Dobře představila by bylo dost jiné, přijeli zrovna když byl u nás na návštěvě :D a v tu chvilku mi nic jiného nezbylo. Nicméně se rodičům dost ulevilo, že vypadal jinak než jak si ho představovali. Do teď mají mého manžela opravdu hodně rádi a já jsem za to neskutečně ráda.

Jak jsme se s manželem poznali? 
Vrátím-li se o pár měsíců před naším vztahem zpátky, tak to bylo na diskotéce a já si tou dobou říkala, že nikdy kluka z diskotéky, jelikož se to tam hemží jen blbečky. No vážně jsem si to myslela. Ani vlastně netuším, jak jsem ho poznala úplně přesně, ale můj manžel říká, že jsem mu prý vyhodila cigarety :D, jelikož si to nepamatuji, tak se to nestalo. Postupně jsme se tam vídali jako kamarádi a pak jsme si časem začali psát i na facebooku. 
Konverzace stáli opravdu za to, on chodil běhat a já studovala v Liberci. Stále samé srandičky a rýpání, ale bylo to super, člověk se opravdu pobavil i když sem tam šel po jiné "věci", kterou jsem mu dát nechtěla. Já tak miluji tohle vzpomínání.

Nikdy bych nečekala, že se dáme dohromady, vlastně jsem nečekala ani to, že budeme manželé a mít úžasnou rodinu.

O ruku mě požádal po půl roce našeho vztahu a to pro mě bylo víc jak vyznání lásky. V tu chvilku, kdy se mě zeptal, zda si ho vezmu za muže. Opravdu to bylo překrásné. O pár měsíců déle jsme se brali a řekli si své ano a další rok na to jsem mu porodila syna, našeho vysněného chlapečka. ♡

Nikdy jsem Michala nevnímala jako Slováka, zpočátku jsem vnímala jeho jiný přízvuk, ale teď je to jako žít s Čechem ♡. Vlastně i kdyby byl jakékoliv národnosti, tak on jako osobnost je úžasný. ♡
Je to skutečný muž, který se ničeho nebojí, dokáže cokoliv opravit, neofrňuje nos nad něčím jako já a celkově mi neskutečně pomáhá, sám o sobě je pro mě velká podpora. 

Teď taková maličkost, ke které jsem se chtěla dostat. Stále jsou mezi Čechy lidé, kteří Slováky nesnáší a to samí samozřejmě platí i naopak. Teď mi povězte proč to tak je? Když jsme bývali jeden národ? Já to nějak nedokážu pochopit. 
Existuje pár lidí, které znám a k smrti nenávidí Slováky, podle nich jsou to "svině" a zrovna ti, co to říkají, jsou kolikrát ještě větší. Já si myslím, že je to všechno půl na půl, jak Čech tak i Slovák má své pro a proti. Každý máme jinou osobnost a to že zrovna v Plzni dělají největší vylágoš neznamená, že jsou všichni stejní, to samé se dá říct o nás a i jiných národností. 

Nemám ráda, když se lidé hází do jednoho pytle s ostatními, když se druzí soudí jen podle těch nejhorších. Pokud někdo pozná 5 lidí ze 100, kteří dělají bordel, tak to neznamená, že zná všechny! 

Poznávejte lidi, než začnete soudit. Můj manžel je Slovák a na to kolik mu je se dokáže perfektně starat o rodinu a bezprostředně o svého syna. Miluje čas strávený s námi a hlavně se synem. Snaží se mi pomáhat a i když se pohádáme, tak jsme brzy za dobře.
Jsem šťastná za to, jakého mám manžela a nikdy jsem nemohla být šťastnější. 

S láskou,
Vaše SAGI ♡♡♡

10 komentářů:

 1. Je krásne, že ste sa takto dali dohromady. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to zvláštní na to vzpomínat a uvědomovat si, že už je to nějaký ten rok zpátky :). Děkuji ♥

   Vymazat
 2. Je to hezký příběh :) taky jsem měla zafixováno, že na diskotéce jsou jen blbečci, ale postupem času jsem si uvědomila, že to tak není. Svého přítele jsem sice na diskotéce nepoznala, ale bylo to na pouti, takže to taky tak velký rozdíl nebyl :D
  Já ani nevěděla, že někteří Češi nenávidí Slováky o.O Já je skoro beru jako, že jsme pořád jeden stát :)

  eLblog

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji mockrát ♡, myslím že v tomto ohledu nejsme jediné. No ne vždy je to pravda, ale mohu být ráda :D. Také pěkné, takové setkání do pouti, to muselo být krásné :P.
   Dokud jsem s ním nežila, tak jsem to nevěděla on je na tom stejně jako já, neřeší národnost, ale člověka. Ale pak jsou tu lidi, kteří říkají o mém manželi, že je to de*il jen proto že je Slovák.

   Vymazat
  2. No to bylo kouzelné seznámení, to je ale povídání na dlouho :D
   Fakt jo? Tak teď čumím o.O tak to ty lidi fakt nechápu -.-"

   Vymazat
  3. Vztahy a celkově láska, tak o té by se dalo mluvit a psát opravdu dlouho :D.
   Manžel to neřeší, ale začali i říkat něco proti našemu synovi a to už nám vadilo hodně. Naštěstí jsem od té doby nic nezaslechla a jsem ráda.

   Vymazat
 3. to je milé aké predsudky sú o vychodniaroch :) teda ono to asi aj bude pravda že veľa pijú :D ale aj oni sami si z toho robia srandu :) je tam aspoň skvelá zábava :) držím vám palce nech ste takto Česko-Slovensky šťastní aj naďalej :)
  MakeUpByVeo

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pravda, že oni si dělají hodně srandu z toho. Švagrová měla svatbu a přijela část rodiny a ti mi řekli, že na východě se velmi pije a tady v Plzni je to jak nic :D.
   Děkujeme mockrát ♡♡♡

   Vymazat
 4. Ahoj, věř, že může být hůř :-D. Můj přítel je cizinec, ale na rozdíl od toho tvého jeho rodině opravdu nejde rozumět, stejně tak jako jeho rodina zase nerozumí té moji... no je to často legrace.

  Mě by jen zajímala jedna věc - já jsem vždycky slovenštinu vnímala jako hodně blízký jazyk a vlastně všichni Slováci kolem mě (ze školy a tak) mluví slovensky, zatímco lidi na ně mluví česky. Prostě ani jedna strana se vlastně nepřizpůsobuje, každý mluví svým jazykem. Jak to máte vy? A hlavě - co mě zajímá - jak mluvíte na syna? A mezi sebou? Podle fotky syn vypadá na věk, kdy už nějaké to slovo řekne - jakým jazykem? Míchá to? Nebo to i v tomto věku a přesto, že jsou to velmi podobné jazyky, dokáže oddělit a opravdu na tebe mluvit výhradně česky a na tatínka slovensky? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to musí být opravdu zábava :D.

   Také jí tak vnímám, ale hold někteří lidé ne. Samozřejmě s tím přizpůsobením je to zase jiné, například můj manžel mluví úplně plynule česky, jeho dvě sestry půl na půl a bratr také česky, jeho rodiče slovensky a pouze jejich nářečím, na což jsou celý život zvyklí.
   Na syna mluvíme jak česky, tak i slovensky, nicméně je mu sice přes rok a půl, ale zatím komunikovat nechce. Ať mu čteme pohádky, mluvíme na něj, tak z něj vypadnou některá slova, která jsou vlastně v obou jazycích stejná.

   Vymazat

Děkuji za Vaše komentáře.