04.03.17

Jsi žena? Tak se starej!

3


Ideální žena? Musí umět vařit, doma musí uklízet, starat se o děti, uspokojit manžela a mnohem více, nejlépe aby muž nemusel hnout po těžké práci ani prstem. STOP! Ne opravdu si myslíte, že je to tak správně? Ideální žena ani muž prostě neexistují, tedy existují, jelikož jaký si to uděláme, takové to máme a budeme mít. Ano žena sama o sobě by měla umět vařit, to je podle mého základ, já sice nejsem kuchařka roku, ale uvařit a nasytit rodinu umím. Jde mi o trochu jiný princip, ale k tomu se postupně dostanu.

Tentokrát je tento článek opravdu pro ženy, kterým vadí jakým postojem na ně muži vzhlíží, aneb když jsi žena, tak se starej. Žijeme v 21.století, kde většina žen pracuje nebo samo podniká, už nejsme ženy v domácnosti, které trčí doma s dítětem a je s ním 24hodin denně. Myslím to zcela vážně. Mě samotnou rozčiluje, když mi někdo řekne, že jsem žena a měla bych být doma a ne pracovat, cvičit, fotit apod.. Jako vážně? Jsem robot? Promiňte, ale žijeme v přítomnosti, kde máme spoustu možností. Existují velmi schopní muži, kteří pomáhají s dítětem a moc rádi. A proč by také nepomáhali, když oni mají stejnou zásluhu na potomkovi. 

Někdy se nestačím divit, co z některých žen vyleze, tedy co vyleze z mužů. Já se s manželem ve vaření střídám a nejen já, jsou i jiné rodiny, které se střídají. Nedávno mě zarazil s větou "JSI ŽENA" a to se ve mě vzepřel odpor. Uklízím vždy nádobí po sobě, když něco dělám, aby bylo uklizeno, jdu do práce - z práce a doma v kuchyni bordel. Kdyby věděl jak šílím vzteky a byl někde poblíž mě, tak se neudržím. Pomáhá mi, to určitě nemohu zapřít, ale tohle mě vždy naštve. Linka špinavá, nádobí jako hora Fuji (Fudži), pak má člověk být klidný. Já se přiznám, že to neuklidím, prostě čekám až si to udělá sám. Občas udělá a občas ne, navíc díky té hoře nádobí nemohu uklidit i své a tak mu to tam přidám, nakonec nádobí uklízím já. Pukla bych vzteky. Ale co si budeme povídat, nejsem svatá, také mám svůj podíl viny.
A o to mi jde. Chodí do práce - já taky, stará se o dítě - já taky, to je rovnováha, ale ať za mnou nechodí, že je unavený z práce, když po většinu času se nejvíc nevyspím já, pak jdu do práce, nebo musím něco vyřizovat. Abych vše ujasnila, manžel mi doma pomáhá a nerada bych, aby to vyznělo špatně vůči němu. Stává se to jednou za čas, ne pravidelně.

U pár blízkých žen jsem se setkala s tím, že je muž nutil do vaření, uklízení apod, ale on si v poklidu hrál na tabletu, mobilu hry, hlavně ať žena dělá všechny domácí práce. Nemám ráda, když jsem do něčeho nucená, když chci tak to udělám, když nechci - například vařit, tak to za mě dělá manžel. Myslím, že bych s ním určitě ani nebyla, kdybych měla všechno oddřít sama. 

Dokonce jsem byla několikrát nařknuta (ne od mého manžela), že nenosím svému muži jídlo pod nos. Má nohy? Umí chodit? Má ruce? Má pusu? Všechno má, když mě poprosí, tak přinesu, když mlčí ať si dojde, on mi taky jídlo nenosí jen tak. Samozřejmě jednou za čas mám náladu na úplně všechno, ale s mým denně nabitým programem a nakonec závěrečným rozčílením z bordelu, to je jednou za čas. 

Takže prosím Vás chlapi, žijeme v 21.století kdy ženy mají stejná práva jako muži, mohou pracovat téměř všude, kde muž. Nejsme tak slabé, jak si někteří o nás myslí. Jsme silné natolik, aby jsme vydrželi celý den s vámi, tak si toho važte :D. 

Neumím si představit být žena v domácnosti, tedy aspoň se svojí povahou ne. Navíc muž musí být schopen se o ženu postarat tak, aby nestrádala, což si v dnešní době ne každý může dovolit. A řešení, že žena bude do konce života fungovat jako chodící inkubátor na 9 měsíců po několik let, to je zase jiné téma. No na rovinu, tyhle ženy jsou 100% "nemakačenko" a jediné co v životě zvládli bylo, že roztáhli nohy. Navíc jsou většinou ve všech diskusních fórech "ty nejchytřejší". Ale o tom jindy.

Nakonec bych chtěla jen napsat, že jsem opravdu ráda za manžela, kterého mám. Pomáhá mi, podporuje mě, stará se o dítě a i když sem tam letí pár hrubých slov za bordel, tak se milujeme a jsme spolu rádi. 

Jak jste na tom s názorem na rovnoprávnost u obou pohlaví? Chcete raději být žena v domácnosti a nebo dělat různé aktivity a užívat si občas "svobodu"? 

Budu ráda, když se k tomuto článku vyjádříte ♡.

S láskou,
Vaše SAGI ♡

3 komentáře:

 1. Na toto mám taký všelijaký názor, pretože v tej istej veci s tebou súhlasím a zároveň nie. :D
  Napríklad myslím si, že tak ako muž je prototypom ochrancu a asi máloktorá z nás by chodila s niekým totálne neschopným, tak aj žena je prototypom starostlivosti a máloktorý muž by chodil s takou, ktorá by mala všetko na saláme.
  Plne s tebou súhlasím napríklad v tom, že nie sme žiadne automaty a nebudeme robiť nič na príkaz. Tiež často vidím prípady, že muž sa sťažuje, že je vyčerpaný z práce a doma už nič nerobí - ale žena to všetko robiť musí... V tomto ťa trošku ľutujem, aj keď píšeš, že tvoj priateľ ti aj pomáha, tak to je pekné... škoda, že niekedy vám to neklape, no. :/ K tomu sa moc nevyjadrím, lebo ja toto nemám... s mojím priateľom nežijem a nemáme dieťa, ale keď sme spolu nejakých pár týždňov (diaľkový vzťah), tak sme žiadne pravidlá nemali. Obaja sme poriadkumilovní, takže kto prvý zbadal bordel na linke, ten to umyl. :D Sám hovorí, že by ma nenechal robiť všetko samú, tak snáď má pravdu. :D
  Neviem, vidím to tak, že čím menej pravidiel a predsudkov z oboch strán, tým viac sa obaja snažia... len zase je to veľa aj o tom chlapovi, no, musí mať povahu na to, aby toto pochopil. :/
  Čo je mne veľmi nesympatické, tak to, keď matka robí všetko možné, okrem vzornej starostlivosti o dieťa, to je taký druhý extrém. A to dieťa je potom polovicu času s jej príbuznými, ktorí ho strážia. Ja by som toto asi nedokázala, chcela by som to bábo vychovať čo najviac podľa seba a nie podľa mojej mamy, kamarátky a tak. :D
  Na druhej strane aj tie záujmy si treba pestovať, inak to ženskej naozaj prerastie cez hlavu... musí občas vypnúť pri niečom, čo jej robí radosť.
  Napríklad moja maminka je trochu opačný extrém: Nepracovala už veľmi dlho a ani nemá nejaké extra záujmy, všetok čas venovala mne a teraz aj maličkému bračekovi... ona vidí ideál v tomto, za čo má môj obdiv, lebo v podstate spadá pod "ženu v domácnosti" a asi preto sa z toho nalepilo čosi aj na mňa, holt, vzor...
  Vlastne najsamlepšie by asi bolo, keby matka mala od každého niečo: Aby bola aj žena v domácnosti, ale nebola otrok. Ale aby aj mala svoje záujmy, no nie na úkor toho, že o dieťa sa stále bude starať niekto iný. Je to určite ťažké vyvážiť. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Samozřejmě jsem se v tom ohledu už nerozepsala, já jsem ráda, že můj manžel se velmi schopný muž, všechny chlapské práce i "nechlapské" dokáže oddřít a za to jsem ráda, že je to pořádný chlap.
   To samé platí pro mě, kdybych byla neschopná, tak jsem sama :D.
   Ono to tak platí jen u některých žen a mužů, ale většinou bývají spokojení, já to brala z pohledu, kdyby se to dělo u nás, tak by to nefungovalo. :D
   Manžel pomáhá jak může, pokud to vyznělo v článku špatně, tak se omlouvám, občas mi to vyjádření nejde dobře, ale někdy to skočí s bordelem, ale opravdu je šikovný a občas přijdu domů a je vygruntováno a já překvapená a nadšená, jen díky malému to moc dlouho nevydrží. Nuž mě od něj potěší i když za mě urovná hračky :D.
   Je hezké mít takový vztah, jen si vztah na dálku též neumím představit :-O, takže obdivuji! Je to hodně o tom, jak si sednete a jak k tomu přistupujete, moc hezké opravdu.
   Já například dělám hodně věcí, ale většina kromě práce se dá dělat s ním, nicméně na focení ať už ven, nebo do ateliéru si ho neberu. Má velmi schopného tatínka a díky tomu že je většinou v práci, tak může v tu dobu být s ním a naopak, takže je to tak 60 na 40, stále s ním jsem více. A jsem ráda.

   Žena by podle mého neměla být 24/7 s dítětem, myslím že jednou za čas i ta, která s ním tráví spoustu času, musí vypnout.
   Moje maminka tedy také vychovávala a většinu věcí dělala se mnou a bratrem za zadkem, ale já nemám ráda přirovnávání, které mi dělá, vlastně část z toho je hlavně psané díky tomu. Nuž bývala jsem nařčená, že ona to dělala a já to můžu dělat taky a nebo proč to nedělám, když to dělala taky. Nemám to ráda, když jsem si konečně stála za svým, že je to dítě moje a vychovávám ho já, tak se to už neopakovalo.
   Když chci tak se jí vždy zeptám na radu, ale přirovnávání nemám ráda, já mám celý život svojí hlavu a navíc jsem paličák :D.

   Vymazat
 2. Ja sa nemôžem a ani nechcem sťažovať. S partnerom sme vo všetkom pol na pol vo vychove aj v domácnosti. Vari si chudák sám ale kvôli tomu ze ja fakt varit neviem. Pol dňa v kuchyni a skutek utek. Odmieta jest čo uvarim ale aj preto že ja som vegetariánka on nie. A keď som sa raz pokúšala prekvapiť ho jedlom z mäsapprísne mi zakázal o další pokus. Ale aspoň moje koláče miluje. No nikdy mi to nevycital. Upratujeme po sebe a keď náhodou nevyjde uprace ten čo ide okolo.
  Obaja máme svoje záujmy a priateľov a stále sa vieme dohodnut a skĺbiť to tak aby syn bol s nami. Ak raz za rok ideme na koncert tých pár hodín so starými rodičmi si užije. Alebo so sestrami.
  Ak sa opýtam či mu nevadí že si raz za týždeň idem zabehat a na jógu, že píšem blog a kreslím mandaly iba sa usmeje a povie že si nevybral život so Stepfordskou manzelkou ale so mnou. Chce mať spokojnu, vysmiatu a šťastnu ženu nie strhanu ženskú. I on fotí majstruje hraje na gitare korculuje ai. A tiež nechcem aby mi drepel 24 hodín pri telke či tablete a chlastal pivo.
  Sme dvaja, obaja máme dieťa na ktoré sme sa obaja tešili. Ak by som ja či on boli na všetko sami vladla by u nás nervozita, hádky, nespokojnosť. Nevravím ze sa občas nepohadame ale nikdy na nič dolezitom. Trávimevela cčasu spolu, vikendy sa moceme v kuchyni vsetci traja kde spoločne varíme dvojaké jedlo, potom ideme spoločne na prechádzku i si spoločne pozrieme večerníček no potom sa striedame aj pri malom.
  Taky normalny kompromis. Aby sme si obaja oddýchli a potom sa plnými dúškami a spokojní mohli venovať malému. Dieťa cíti tu vnútornú nervozitu a pnutie vo vnútri rodičov. Spokojní rodičia spokojne dieťa.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Vaše komentáře.