30.11.16

Spolupráce s e-shopy

2


Pokud Vás zajímá více informací o spolupráci se zahraničními e-shopy, tak jste správně. Rozhodla jsem se napsat tento článek hlavně pro ty, kteří jsou na vážkách, co se týče zahraničních e-shopů. Jde čistě o můj názor, který nikomu nevnucuji, ale možná díky tomu nebudete spolupráce litovat. 
V tomto článku chci napsat s kterými už mám zkušenosti díky spolupráci, které doporučuji vyzkoušet pokud se nabídne příležitost i pokud chcete jen nakoupit. Také o tom, jaké jsou podmínky u některých e-shopů, co (ne)musí obsahovat článek a mnohem více.

V první řadě bych představila o které e-shopy se bude jednat: Dresslink, Dresslily, Sammydress, Gamiss, Zaful, Rosewholesale.

U Gamiss, Zaful jsem měla jako jasnou podmínku, že v nadpisu musí být název, takže pokud jsem měla outfit například s kabelkou od Gamiss, musela jsem mít v nadpise "Gamiss & Skirt" (dávám příklad), to samé platilo u Zaful. Pokud přijmete tento jediný požadavek, pokračuje konverzace dále. 

Vždy mi přišel mail, zda mám zájem o spolupráci s tím a tamtím, většinou jsem se nejdříve podívala a když mě to zaujalo, ptala jsem se na více informací. Napíší, že si můžete vybrat oblečení do (například) 50 dolarů včetně poštovného, někteří na ceně lpí a některým nedělá problém +-10 dolarů. Samozřejmostí je se zeptat, než jim to pošlete. V mailu také stojí, že musíte kliknout na "Priority Dispatch", což jsou většinou takové hodinky a tam si vybíráte.

Jak, že to vlastně chodí? 
Pokud přijmete spolupráci, tak vás čeká celkem dlouhá doba hledání věcí, které chcete aby byli podle očekávání, co nejlepší a zároveň aby se dali nosit v daném ročním období. Ne jako já, která si objedná trička, které se musí nafotit a když dorazí, tak je největší zima. Ano z předchozí věty se dá říct, že o "to" jde. To co po vás požadují "na oplátku" je recenze jejich oblečení a odkaz, kde se dané oblečení dá nalézt. Pokud se jedná o šperky, chtějí většinou detailní záběry. 
K tomuto všemu dostanete ještě takový kód, který se umisťuje za celý url, který odkazuje buď na hlavní stránku nebo na produkt. Slouží to jako počítadlo, aby věděli, zda se jim práce s blogery vyplatí. 

Pokud se mi něco nelíbilo, napsala jsem paní, která vše vyřizuje a napsali mi, že o tom psát nemusím pokud nechci. Upřímně, ten kus hadru, který mi přišel, jsem jí poslala na ukázku (byl mi asi o 100 čísel větší a barva byla na fotografiích neznatelná a tak jsem se nechala snadno "oklamat"). Pokud bych chtěla, mohla jsem napsat kritiku z místa, ale já jsem nechtěla jedním jediným článkem a s pár větami zabírat celý jeden článek. 

Podle čeho vybírat s zjistit tak 100% dostupnost zboží?
Když jsem začala spolupracovat s dalšími e-shopy, zjišťovala jsem díky těm, kteří je vyřizují, jak vše zjistit a tedy hlavně ta jedna, která se mnou jedná neuvěřitelně mile a poradí, ať se děje cokoliv. 
Pokud nevíš zda vzít nebo ne, dívej se na hodnocení! To je základní pravidlo, které čas od času musíme všichni porušit, jelikož nové produkty, ne vždy mají hned hodnocení a fotografie. Někdy se to člověku vymstí a někdy je to jako "krásný dárek k Vánocům". 
Další věcí je "Doba zpracování" - poměrně nejdůležitější věc, díky které budete mít opravdu 100% jistotu, že zboží mají na skladě.  Úplně nejlepší a to platí i pro ty, kteří s nimi nespolupracují, ale chtějí si nakoupit. Kdo si to chce nakoupit, tak balíček dostane většinou ještě více opozděně, než normálně chodí, což je v rozmezí 3-4 týdnů. Pokud tedy chcete balíček mít včas doma, je dobré dívat se na "dobu dodání položky", pokud uvidíte "do 3 pracovních dnů" máte jistotu, že je produkt dostupný, jakmile je napsáno 5-10 nebo 7-15 tak není rozhodně zaručeno, že produkt bude tak rychle jak by jste chtěli. Doba čekání na balíček je dlouhá i bez toho a ještě čekat déle na zbytek, je pro netrpělivého jako já, utrpění. 
Také, pokud se jedná o spolupráci a v době, kdy objednáváte, není doba zpracování do 3 dnů, tak vám balíček nepošlou ještě jednou. Dostanete na výběr si buď vybrat něco jiného a nebo se vám jen omluví, že zboží nebylo dostupné. 

Teď se dostanu k tomu, který z e-shopů doporučuji a který podle mého je z nich nejhorší. Napíši ke každému jednomu menší recenzi, která sama o sobě vypoví. 

SAMMYdress
Chtěla jsem začít od nejlepšího, jelikož jsem snad nikdy nebyla spokojenější. Já jsem byla neuvěřitelně překvapená, když jsem poprvé obdržela balíček a dotkla se materiálu. Sukně u které se všichni divili odkud jí mám, bohužel je ta sukně již nedostupná a mrzí mi to, protože i bez spolupráce, bych do té sukně šla (do všech barev povězme na rovinu). Také topy, které dorazili mě potěšili a já se bála, že s nimi budu vytírat podlahu. Černý a bílý top stejného typu, který jsem si vzala aniž by tam bylo jakékoliv hodnocení, ale za pokus to stálo. Ale upřímně, fotit je v zimě, nebyl zrovna chytrý nápad, ale moje otužilost ještě slouží. Top s krajkou měl nejlepší hodnocení, ale nejsem moc důvěřivá a bála se, že i tak to nebude dobré, nakonec velké "WÁU". 
Se SAMMYdress stále spolupracuji, jak jste si mohli všimnout i Giveaway, upřímně kdyby se jednalo o některý, který mi tolik nevyhovoval, nešla bych do toho. 
Momentálně mi přibyli další dva kousky na které se můžete těšit zanedlouho v nových outfitových článcích. 

RoseWholeSale
Nová spolupráce, která přišla minulý měsíc, ale produkty dorazili teprv před pár dny. Bála jsem se, tento název na mě "koukal" poprvé. Přemýšlela jsem stále, co vybrat a upřímně, mě to dlouhé vybírání věcí občas nebaví, je to dlouhé a někdy bych řekla i otravné. Nicméně jsem ráda, že se nad věcmi teď usmívám. Protože mám úžasnou šálu z měkkého, příjemného materiálu, do které se zachumlám, když mi bude zima. Dobře našla jsem i její zápory a tím je "nezakončená tkanina", což znamená, že pokud budu takové pako jako jsem, budu nitky mít všude. Ale jelikož jsem krejčová, tak si s tím už poradím. Také mám jeden takový spíše podzimní kabátek, který mi ze začátku materiálem nepřišel úplně úžasný, tak po vyzkoušení a úpravě patentu, který by uletěl po druhém zapnutí, jsem mu přišla na chuť, líbí se mi, je úplně jiný od všech, které vlastním. 
Zatím tedy mohu říct, že i přes tyto drobnosti, jsem si nevybírala podle hodnocení (nebylo tam, riskovala jsem). Nicméně jsem spokojená, kousky jsou nositelné a já se těším, až vám je ukáži. 
Možná, opravdu jen možná bude UNBOXING na mém YT kanále, ale nejsem si jistá, jelikož můj syn tam dělal krásný rámus v pozadí, tak se na to musím ještě podívat :D. 

Dresslily
Ač jsem chvilku přemýšlela, jelikož se mi vše plete, tak jsem na vážkách. Něco jsem totiž vybírala podle hodnocení a nepřišlo mi to tak super (mikina) jako se psalo. Šaty mi byli přes prsa malé (konečně jsem měla "ten" pocit), ale to taky je z části má vina, nicméně materiál a střih za to také úplně nestojí. Jediné s čím jsem byla a vlastně i jsem spokojená, byl náhrdelník. 
Takže z toho plyne, že bych si klidně vyzkoušela jinou objednávku, ale více bych si to hlídala. Určitě to není špatný eshop, ale jako u všech, člověk musí vybírat.

Gamiss, Zaful
Spojila jsem je dohromady, jelikož jsou si celkem podobní. S Gamiss mám tedy zkušenosti větší, jelikož jsem tam nakoupila i dárek pro manžela a dokonce i maminku. Spokojená jsem s kabelkou i hodinkami, které mám dvoje a opravdu mohu říci, že za to stojí. Nicméně jsem si jednou troufla na šaty a jak jsem se zmínila o kusu hadru, tak zrovna z Gamiss, tento hadr pocházel. Šaty už tam nemají a tak nemohu ani dát odkaz na ně. Přišla jsem si jako, když jsem objednávala z ebay, takové ty nepovedené kousky :D. Vlastně ani na podlahu nebyl, jelikož materiál byl silon, který vodu ani nenasaje. Umím si poradit v šití s kde čím, ale tady u nich, se to nedalo. 
Zaful jsem vyzkoušela jen jednou a byla jsem spokojená, neskákala jsem radostí, ale spokojená jsem byla. Šaty jsem využila, když bylo teplo a dokonce jsem je měla při natáčení posledního videa na YT o Těhotenství. Kdyby byli těsnější, tak se v nich moc nepohnu, jelikož materiál nepruží, ale šatičky jsou tak roztomilé, že se jich nevzdám. Jako další jsem měla náramek. Nikdy jsem neviděla ženu se zápěstím o rozměru stehna :D. Vlastně jsem si do poslední chvíle myslela, že jsem objednala náhrdelník a při rozbalení, kontrolovala jejich stránky, kde na mě jasně "vykouklo" bracelet neboli náramek. Chtěla jsem náhrdelník a dokonce si z toho i ten náhrdelník udělala, nosím ho a zbožňuji ho! 
Tyto dva e-shopy též nezamítám a za vyzkoušení stojí, u gamiss především kabelky a doplňky!

Dresslink
Nejhorší nakonec! Uznávám, že některé věci se mi líbili a upřímně to byla má první spolupráce a tak jsem do ní po hlavě šla. Nelituji toho, jelikož zkušenosti člověk musí mít jak dobré, tak špatné. První objednávka byla opravdu celkem "váhavá". Mají tam velmi nízké ceny a tak jsem si myslela, že jejich vel. S bude například XXS, tak jsem si objednala M. Když mi to dorazilo, mohla jsem klidně mít S, ale radši větší než menší. Už si přesně nepamatuji, co vše jsem si objednala. Nicméně vím, že to byl letní kabátek, který je lehoučký a upřímně mi nevadí. 
Teď přijdou takové dvě perly. Šaty proužkované, které se líbili hodně mému okolí, kdyby věděli v jakém stavu dorazili, nejspíše by se jim nelíbili. Byli velké, měli velký průstřihy, které si já, která nemá prsa nemůže dovolit. Následovala úprava, která mi zabrala celou jednu letní noc, ale s výsledkem jsem spokojená, materiál na léto, ideální. Nicméně bych do nich znova nešla, střih prostě nebyl dobrý. 
Náhrdelník z plastu. Vážně? Já se smála při pohledu na něj, když jsem měla představu o kamínkách, no prostě klasické bižu. Doma jsem to slepovala, aby to drželo a netočilo se to na úplně napnuté saturně a ještě jsem ten "kamínek" vlastně kus dalšího plastu nalepila na jeho místo. Když jsem si na tento náhrdelník stěžovala, nebo tedy napsala negativní poznatek, přestala se mnou komunikovat a přerušila spolupráci. 
Nelituji toho, že jsem to zkusila, ale s Dresslinkem bych už znova nezačínala. Patří mezi ty ne příliš kvalitní. Pokud chcete nakupovat, tak nedoporučuji, pokud nabídli spolupráci, tak to za pokus stojí, ale neočekávejte zázraky. Já NEDOPORUČUJI. 


Doufám, že jsem poradila, kde například nakoupit, nebo pokud se Vám někdo ozval a chce s Vámi spolupracovat s jedním z těchto jmenovaných a byli jste na vážkách. 

Pokud jsem něco, co by Vás zajímalo nenapsala, můžete se v komentářích ptát na cokoliv, ráda všem odpovím. 

S láskou,
Vaše SAGI

2 komentáře:

 1. Super článok. Mám momentálne začatú spoluprácu so Zaful... veci sú také no klasika ako od vietnamcov, takže žiadna vyššia kvalita, komunikácia je fajn, len ten požiadavok na giveaway sa mi veľmi nepáči a nechcem ho akceptovať...

  Zvláštne dievča
  Čítanie je sexy

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. Myslím, že hodně záleží co si člověk objedná, ale kvalita je, jak jsi napsala, jako od vietnamců.
   K giveaway: jelikož to může udělat radost druhým, tak to zas tak neberu :). Tedy pokud jsi měla jinou zkušenost, tak chápu.

   Děkuji mockrát za tvůj názor ♥

   Vymazat

Děkuji za Vaše komentáře.