22.09.16

Mom's diary #32

0


To že život není bez chybičky, že svět není růžový vím už dávno. Stále smýšlím nad tím, proč se lidé každý den strachují, proč si zbytečně v sobě vyvolávají stres, který může pominout díky pouhé myšlence, celý život nemůžeme žít ve strachu z toho, že něco neuděláme, či to děláme špatně. Chybovat je lidské!

Bývala jsem celkem dost smutný člověk, nebo spíše vystresovaný z budoucnosti. Když jsem poznala svého tehdy přítele, stále jsem se bála toho, že stejně skončím sama. Najednou jsme se zasnoubili, vzali a pak přišlo těhotenství a porod, zjistila jsem, že se na svůj život už nemohu dívat jako dříve a všeho se bát, protože teď jsem MÁMA.
Stále se bojí o syna, že se mu něco stane, také samozřejmě doma řešíme stále nějaké věci, ale i tak stále své myšlenky směřuji na pozitivní a energii nabíjející věci. Když vidím, jak se můj syn usmívá a učí se nové věci, tak každý smutek odchází rychlostí blesku.

Nicméně na to aby člověk byl šťastný nepotřebuje být mámou, kolikrát bych řekla, že jsem tak často v depresích nebyla, jako teď když jsem mámou. Občas se schoulím do klubíčka a říkám, jak špatná máma jsem a vyplakávám si nashromážděné slzy. (I to se stává šťastnému člověku.)
Pokud vy jako člověk vydáváte pozitivní energii, jsou kolem vás potom šťastní a dobře naladění všichni. Když se na někoho na ulici usměji a je mi opětováno, tak jsem ráda že jsem někomu úsměvem trochu zlepšila den. Energii mi zároveň dodávají moji dobří přátelé, rodina a všichni, kteří mají rádi mojí přítomnost. ♥

Často se na mě lidé dívají - dá se říci skrz prsty. Proč? Ani já sama nevím a když jsem z těchto věcí bývala smutná, rozhodla jsem se to přestat řešit, jinak by mi to nic dobrého nepřineslo. Většinou mezi ně patří právě maminky u kterých často slýchávám, že něco nejde.
Všechno jde, když se chce! Tak to bude vždy.
Nalíčím se, když malý spí, pokud se mu nechce spát, tak to dělám na delší dobu (nebo mám doma manžela). Vymýšlím co si vezmu na sebe buď pozdě večer a nebo vyberu první co mě napadne, píši články na blog pozdě večer, nebo když nikam nejdu dopoledne v době kdy malý spí.
Většina věcí se dá vždy stihnout, například moc ráda kreslím. Kdy na to beru čas? Opět večer. Vařím dopoledne jídlo, které máme aspoň na dva dny nebo rychlovku pro malého, když není manžel odpoledne doma.
Kdy jím? To je asi to nejsložitější, protože jsem nikdy nebyla schopná jíst pravidelně. Vždy sáhnu po něčem rychlém a nebo piji jen vodu. To rozhodně není zrovna dobrý vzor na denní příjem. Ale zase nikdy nejím večer i kdybych celý den hladověla, tak raději jít spát hladová než najedená (pro mě).

Dokonce jsem schopná přes den sledovat oblíbené anime s titulky a zároveň sleduji a hraji si s malým. Když je hezké počasí a není na zmrznutí, tak běháme venku.

Musím ale uznat, že stále toho dělám málo. Například můj největší koníček je šití a to je jediné, co dělat v přítomnosti syna nemohu, špendlíky a jehly jsou příliš nebezpečné. Takže můj koníček spadá opět do večerních hodin a jako první mě vždy čeká nějaká oprava, kterou jsem si naplánovala. Takže šití mých návrhů je až jako poslední záležitost.

Kdy chodím spát? Tak to je opravdu různé, pokud jsem líná tak chodím spát kolem jedenácté až dvanácté a když jsem hodně akční, jsem schopná jít spát až ve dvě ráno. A ráno jsem na nohou jako by se nechumelilo. Důkaz, že spánek vlastně není vůbec potřeba.

Obdivuji maminky s více dětmi, protože já bych toho chtěla stíhat ještě jednou tolik. Nicméně stále jsem rozhodnutá druhé dítě nemít, protože si chci užívat život s mojí malou rodinkou a vlastně je také pravda, že se nechci ničeho vzdát a to zejména svého osobního času. Navíc by to moje nervové centrum už nezvládlo. Stále se chci usmívat, být plná energie kterou chci po kusech rozdávat.

Mít dítě je nejen radost, ale i starost na celý život. I když jednou odejde ode mě, tak já celý život budu vzpomínat na jeho dětství, na to jak se mě držel a nechtěl pustit. Jak mi dával pusinky a stále chtěl, abych mu je opětovala. ♥ Moje láska k synovi nikdy nezmizí!

Mějte úsměv na duši i na tváři. ♥ 

S láskou,
Vaše SAGI

0 komentářů:

Okomentovat

Děkuji za Vaše komentáře.