01.09.16

August 2016

2


Znáte to? Usmívat se při vzpomínkách či při pouhé myšlence na něco pěkného, ten úsměv je jiný než normálně. Jsem zvyklá se usmívat a dělám to moc ráda.

Léto si většinu času užívá každý, kdo nemá starostí nad hlavu. Já nejsem zrovna typ člověka, který léto vysloveně miluje, ač mám teplo ráda, tak jen do určité míry. Je hezké a příjemné vidět, kolik lidí si léto užívá u vody a opaluje se v klidu, neřeší žádné problémy, odpočívají.

Nicméně jsem odbočila od všeho, co jsem psát chtěla.

V tomto měsíci jsem si opravdu prošla vším, od lepšího k horšímu a zpět k lepšímu. Dokud mám důvod se usmívat, tak mě jen tak nic nepoloží. Na začátku měsíce mě navštívili moje bývalé spolubydlící z Liberce, kde jsem studovala a díky tomu začal srpen pozitivně. Bylo skvělé s nimi vzpomínat na ty úžasné bezstarostné časy, kdy jsme ještě neměli téměř ani tušení o tom jaký život bude náročný. Hráli jsme deskové hry, dali si skleničku a smáli se, což mi přijde jako nejlepší lék na všechno. Bohužel ne všechny plány které jsem měla vyšli, ale to už se bohužel stává, v roli matky si nemůžeme vybírat volno.

Když mluvím o volnu, už bych opravdu potřebovala od všeho zmizet a mám pocit, že by to mělo být pravidelné, abych se nezbláznila. Ten klid mi vážně chybí, přála bych si občas mít neschopenku a jen tak odcestovat do jiného města za přáteli nebo mít aspoň auto a cestovat se synem a manželem, když už nemohu sama.

Nedávno jsem narazila na skvělý článek o mladých maminkách, občas mi proběhne hlavou, že jsem chvilkami byla přesně to samé. Dnešní ženy stále říkají „až“, ano každý chce dostudovat, to je podle mého samozřejmost, také kariéra je důležitá, ale nicméně si myslím, že když jsme mladí tak se to dá lépe zvládnout než později. Věta „až dostuduji“ je pro mě například pochopitelnější, ale odkládání může vést později k tomu, že žena skončí bez potomka jen proto, že odkládala a odkládala na „až“.

Co ztratí žena, když otěhotní a porodí? Ano čas člověk opravdu ztratí, ale například kdybych měla být zvyklá na některé vyšší finanční prostředky po delší dobu, nemohla bych si zvyknout na tak nízký rodičovský příspěvek, to se pouze financí týče. Mě vlastně chybí jen ta volnost se rozlétnout a letět kam chci, ale zase bych neměnila ani sekundu, být mámou je občas i zábava.

Můj život jako matky je občas na prášky a návštěvu terapeuta, ale chvilky kdy běhá po bytě a dělá bordel jsou opravdu někdy zábavnější než si někteří umí představit. Posledně jsem našla misku na těsto ve skříňce s oblečením, nebo přijde s ručníkem na hlavě a kouká do zrcadla jak mu to sluší. Navíc se tak rychle učí, že si říkám jak to rychle utíká a kolik toho jen tak proběhne mezi prsty. Od pusinek po rozčilování i to patří k životu, nebyli jsme jiní.
Dítě vždy ujistí že nejste sami a vlastně ujistí i o tom, že spánek není vůbec podstatný. Stanete se nočními tvory, kteří nepijí krev, ale hledají čím si přichytit oční víčka aby mohli uklidit a neusnout ve stoje. Nikdo nemůže říct, že být rodičem je jednoduché a to jsem pouze na začátku toho všeho šílenství.
Člověk by se na to měl koukat z lepší stránky a to je ta, že máte před sebou andílka s ďáblem v těle, to si dělám mírně srandu. Dívat se jak usíná, usmívat se když udělá něco nového a chválit ho za dobré věci, je neuvěřitelně příjemné. Čekat až přijde aby políbil maminku a utekl aby za 5 sekund přišel znova - to je kouzlo, které potěší hlavně od dítěte. Kdo je po ránu nejšťastnější, že mě vidí? Moje dítě ♥.

A když už jsem se rozepsala o mateřství a dětech, tak nám začal nový školní rok a já přeji všem školákům spoustu štěstí v celém roce. A rodičům pevné nervy!

S láskou,
Vaše SAGI

2 komentáře:

 1. Díky za přání, tobě taky přeju pevný nervy a spousta lásky. Víš, co mi přijde nejhorší? Když maminky nevěnují dítěti čas - je přece strašně krásný obdivovat květinku společně s dítětem, je krásný vidět svět dětskýma očima!
  Tak se okrádají o to největší - co dítě může člověku dát. Pocit bezpodmíněčné lásky a hravosti.

  http://gingerjannie.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc též ♥, pevné nervy opravdu potřebuji :D. Ano nevšímat si svého vlastního dítěte není hezké, ale občas jako maminka vím, že je potřeba vypnout, chvilku být v jiném světě. Děti vidí svět ještě krásný a usmívají se i bez důvodu na úsměv a to mi přijde úžasné, proto si říkám, že člověk by se měl usmívat i přes to, že už není dítě.
   Dítě si na nic nehraje a miluje upřímně ♥

   Děkuji Ti za tvůj obsáhlí s krásný komentář ♥

   Vymazat

Děkuji za Vaše komentáře.