12.08.16

Co si vzít do porodnice?

0

 

Každý z nás by měl občas umět vypnout. Já jsem se rozhodla dát si pár dní menšího odpočinku, jelikož jsem matkou, tak si ten odpočinek až tak neužívám. Nicméně stále chystám články, které mám naplánované, no při tomto počasí se mi nechce dělat vůbec nic. Přemýšlím, zda ještě bude toto léto hezky, ale vypadá to na opak.

Teď bych, ale raději mluvila k tématu a to je „Co si vzít do porodnice?“
Téma vhodnější pro těhotné, které se chtějí ujistit zda toho nemají moc a nebo málo. Upřímně já jsem se do porodnice táhla s kufrem a taškou, no pak jsem zjistila, že tolik věcí je úplně zbytečné nosit. Pamatujme, že tam nebudeme nikde jinde než v nemocnici u dětí a málo kdo si chce ušpinit krásné a čisté oblečení.

Také připisuji pár věcí, jelikož ne každá porodnice nabízí možnosti, jako například ta moje a určitě je dobré si je brát pokud nemáte jistotu, že to tam na 100% mají. Já jsem vyhledávala seznamy neustále a dopadlo to tak, že je to zbytečné tahat toho tolik.


Když jedete do porodnice s tím, že budete rodit, měli by jste u sebe mít.

Tyto věci:

Těhotenskou průkazku (+všechna vyšetření, která proběhla by měli být její součástí)
Občanský průkaz (Rodný či oddací list)
Zdravotní průkaz
Delší košile (do které se převlečete a budete v ní rodit, doporučuji vzít si nějakou starou)
Mobil (+nabíječka)
Fotoaparát (pro případ, že chcete dokumentaci z porodu)

Toto Vám stačí k porodu, nic jiného tam není potřeba. Po porodu žena leží ještě hodinu až dvě (já ležela 6hod). Než půjdete na svůj pokoj tak dostanete vše potřebné pro nějakou dobu. Dále už je pouze na porodnici, co má a co ne.

Proto je nejlepší, když za vámi po ubytování přijede rodina, nicméně si to připravte dopředu, kdyby jste věděla, že se zdrží a vy jste nemusela pak čekat. Já musela u sebe nosit i kartáček na zuby a celou dobu těch 6 hodin, jsem čekala nejen na malého, ale i na to až se zvednu a půjdu si vyčistit zuby, po čas kontrakcí a mezi nimi jsem si aspoň párkrát vyčistila zuby :D. Jsem divná -_-

Zpátky k tomu co přesně potřebujete do porodnice:

Pro maminku:

Čistou košili
Hygienické potřeby (mýdlo, šampón, kartáček, pastu na zuby)
Poporodní vložky 2 bal
Jednorázové kalhotky 3bal po 3ks
Spodní prádlo bavlněné
Vložky do podprsenky (už nemám přesný odhad, ale na ten začátek jich bylo dost)
Kojící podprsenka
Ponožky
Župan
Přezůvky

Pro miminko:

Jednorázové plenky (je lepší si je přinést i pokud je nemocnice má, dává pouze omezený počet na den)
Vlhčené ubrousky
Krém pro miminko a jeho hydrataci pokožky
Mazání na zadeček (Bepanthen, Sudocream)
Oblečení na odjezd (Téměř každá porodnice nabízí oblečení pro miminka po dobu pobytu)
Ponožky, rukavičky, čepičku

Na odjezd musíte být připravené podle počasí, zároveň musíme myslet i na to, že miminko se ze začátku téměř nehýbe a tak si těžko udržuje teplotu. I pokud bude teplo, oblečte jej o vrstvu více než sebe samotnou. Pro kontrolu sahejte dítěti na zátylek, pokud je zpocený sundejte aspoň jednu vrstvu oblečení. Naopak pokud bude studený, oblečení přidejte.

Na zimu se neobejdete bez fusaku.

Všem maminkám přeji hodně štěstí v novém životě s miminkem a doufám, že tento seznam aspoň malinko pomůže k tomu, aby jste se jako já netáhli s taškami jako na dovolenou.

S láskou,
Vaše SAGI

0 komentářů:

Okomentovat

Děkuji za Vaše komentáře.