21.07.16

Mom's diary #30 - Bad mothers?!

2


Očima matky, aneb co vidím opravdu nerada.

Každý den vidím spoustu maminek, které se svými dětmi chodí na procházky, prohlížejíc se mezi sebou a porovnáváním svých dětí. Některé maminky, bohužel na pohled odsoudí a neví, jak se k nim chovají doma, ale prostě má modrou hlavu a tak to je špatná matka, je potetovaná a tak je špatná matka, právě většinou takové ženy bývají opravdu skvělé matky. Já se setkávám s ženami, které se na mě dívají spíše jako na nezodpovědnou, kde beru čas na úpravu a jak se mohu ke kočárku obléknout tak nebo jinak. Dříve jsem si říkala zda je něco špatného na tom jak se oblékám, ale opět jsem se nad vším povznesla.

Teď to není o mě a mém synovi, ale opravdu o tom, co vidím či jsem viděla.

Nevím zda jsem se vyjadřovala o zážitku z porodnice, kdy jsem tam už vlastně být neměla, ale kvůli žloutence jsem zůstala déle. Pokud jste maminka, tak jistě víte, že když někdo odejde, zase někdo nový přijde a tak to je stále dokola. Ještě s jednou maminkou jsme tam leželi a s tím svým mateřským spánkem jsme slyšeli příchod nové paní. Pak jsme zjistili, že to vlastně byla ještě slečna, opravdu mladá slečna.

Chápala jsem, že člověk je po porodu úplně mimo, ale tato dívka s prominutím vypadala jako by si před tím dala nějakou drogu. Vůbec, ale vůbec nevěděla, co se po ní chce. Neměla občanku ani žádné své osobní údaje, aspoň že věděla číslo na jejího partnera a teď se dostaneme k tomu nejvíce zarážejícímu.

Dívka asi tak 15 let, přítel nejspíše i přes 20 let. Příjezd celé rodiny, což bylo snad 8 lidí a já tam byla sama, bez malého – divný pocit. A teď jejich rozhovor o tom dítěti, její maminka se zeptala, proč jí dala jméno Marie (do teď si to pamatuji) a první co dívka odpověděla bylo, já nevím nic mě nenapadlo a tak jsem jí dala Marie, ale nelíbí se mi. WTF?! Dobře tak pokud si něco nešlehla před porodem, tak stále netuším. Dále začala dívka mluvit trochu více potichu, že chce odtud pryč, že tam být nechce a že tam dítě nechají v tom přítel řekl, že to nepřipadá v úvahu, ale dívka měla svojí hlavu a tak se se sestřičkami domluvili, že budu každé tři hodiny jezdit na kojení – ne neukázala se! Pro mě to byl opravdu hrozný a nepříjemný zážitek a když jsem chodila za malým viděla jsem tu malou opuštěnou holčičku, jak tam sama ležela a ani nevěděla, že si pro ní maminka ani nechodila ani nechtěla vědět jak jí je, opravdu strašné. Na druhou stranu jsem říkala, že lepší v porodnici, kde se postarají, než někde v pytli a v koši.

Další znepokojivá věc, kterou dělají jen někteří. Pohled na 5ti měsíční miminko, které ani nesedí, maminka chtěla aby chodilo a tak ho stále stavěla na nožičky a říká „jdi“ a teta „pojď“, pak s dítětem stále zkoušela chodit a já nevěřícně koukala a říkala si, jak to někoho vůbec může napadnout?! Dále jsem se raději nedívala a hleděla si svého, což je někdy lepší než se v takovém "davu" ozvat, kdo ví co by na mě přilétlo – možná i dítě, po kterém by chtěla, aby létalo. -_-

Určitě se těch věcí najde spousta, ale tyto dva jsem momentálně měla v myšlenkách a potřebovala je vypustit ven. A jsem ráda, že je mezi námi spousta maminek, které své děti milují a nikdy by jim ani psychicky ani fyzicky neublížili.

Fotografie: Jarda Beroušek

Vaše SAGI

2 komentáře:

 1. Zdravím!
  Je to vážně ošklivé a smutné. Kdybych to viděla, bylo mi to strašně líto a rozplakalo by mě to, i když vím, že lítost ničemu nepomůže. Je to prostě smutné a hrozně mě mrzí, že se vůbec něco takového děje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky ♥
   Je to hrozné a horší, že jsem byla zrovna u toho :( v šestinedělí ještě žena pociťuje víc než běžně v životě, když se hormony uklidní, ale do teď si to pamatuji a je mi z toho na nic. Tohle nejsou matky :(

   Vymazat

Děkuji za Vaše komentáře.