08.07.16

Mom's diary #28

2

 

Hurá, konečně vidím větší pokroky, které se dějí u nás doma. Vybalování věcí a zjištění, kolik žehlení mě čeká, tolik nepotěšilo, ale důležité je, že se to hýbe. Naděje umírá poslední, i přes to jsem měla opravdu špatnou náladu, jelikož jsem se bála, že neoslavíme narozeniny malého, vyčítala bych si to snad do konce života. Vím, že si to nebude pamatovat, ale já mu chci udělat krásnou malou oslavu, plnou fotografií, na které se jako velký může dívat.

Když jsme se dostali k tomu mému raubíři, musím uznat, že je nádherné vidět ho, jak přebíhá z místa na místo, nahání psa, nahání mě – musí být u mě a tak dále. Každý pokrok, který udělá, mi dělá neuvěřitelnou radost. Celkově se děti učí opravdu rychle. Zítra je mu rok a tak jsem se rozhodla malinko zavzpomínat.

Ve středu 8. 7. 2015 začal den jako každý jiný. Stále žádné velké bolesti, přála jsem si, aby už šel na svět, i když měl ještě dva týdny čas. Když maminka šla do práce do vinárny, zůstal doma se mnou manžel, který ale také musel jít večer do práce, a abych nebyla sama doma, měla jsem u sebe kamarádku z dětství, a to myslím doslova. Nikdo jsme nic netušil, dokonce jsem se od rána dívala na všemožné babské povídačky o tom, jak vyvolat porod. Dobře - budu upřímná, vyzkoušela jsem pár praktik, protože na většinu nedošlo. První, že pomáhá sex – stále nic (asi jsem si myslela, že hned po něm budu rodit – smůla), odvar ze skořice také nic, horká vana – nic, další už si tolik nepamatuji. Nicméně jsem si chtěla dát červené víno, údajně též pomáhá, ale to jsem už nestihla.

K večeru, kdy jsme si s Ivankou (kamarádka) povídaly, manžel chvilku na to odjel za mojí maminkou do práce a najednou přišel moment překvapení. Plodová voda prý praskne pouze při naprostém klidu a údajně většinou ve spánku (nevím, co je na tom pravdy), nejspíše jsem byla tak moc uvolněná při tom povídání a malý nás měl po krk, že se rozhodl dát najevo svůj příchod na svět. Do teď si pamatuji, jak jsem se usmívala a těšila se, že už to přišlo a malý bude mezi námi.

CHYBA! Porod PRO MĚ není nic tak dokonalého, jak některé ženy říkají. Upřímně, asi proto se mírně proklínám, co jsem to za matku bez citů. Proč jsem neplakala radostí, když jsem ho viděla, ale jen jsem se radovala. Asi mě to stále trápí. Svého syna miluji každý den, budu ho milovat celý život a chci se snažit o překonání mých hranic, abychom se mohli mazlit, ač je to pro mě celkem problém. Chci ho zahrnout láskou, ale ne materiálně!

Druhý den po porodu jsem se stále na malého koukala jako na zjevení – v dobrém slova smyslu, byl to andílek, který jen tak ležel a já se bála ho držet, bála jsem se, že mu ublížím a nechtěla jsem ho nikam dát, chtěla jsem jen, aby byl u mě. Když mi ho třetí den ráno odvezli pod světla, bylo to, jakoby mi vytrhli srdce. V šestinedělí je žena naprosto přecitlivělá až to bolí. Pamatuji si, že jsem nespala a poslouchala řeči typu ať spím, že mi malého přivezou a že za ním mohu pak jít. Proplakala jsem dva dny snad více jak za celý život. Chodila jsem se na něj dívat a tak moc ho chtěla obejmout, pořád jsem tam plakala a koukala na něj, když věděl, že jsem u něj, tak se hnul a já si řekla „Ví, že tu jsem“ a plakala jsem dál, chtěla jsem ho chovat a nepustit. Ještě teď si na toto vzpomenu a i teď bych plakala. Po každém kojení následovalo mazlení, manžel byl rád, že může za malým se mnou a já viděla tu jeho radost.

Beru zpátky, že jsem bezcitná, jelikož při tomto vzpomínání mám na krajíčku. Teď je to rok, co mi praskla plodová voda a zítra je to rok, co se moje láska narodila.

Pocit? Včera jsem si ho přinesla z porodnice a teď je mu rok? Vážně? MILUJI HO!

Nejsem zrovna matka roku, ale své dítě bych chránila vlastním tělem, raději bych všechno vytrpěla za něj. Věřím, že z něj bude jednou silná osobnost se svým názorem a bude vědět, jak moc ho rodiče milují.


Vaše SAGI

2 komentáře:

  1. Opravdu krásná fotka ♥ a hlavně blog :) taky píšu, tak jestli chceš, můžes mrknout :) www.fitfoodhealthy.blogspot.cz

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Jé děkuji mockrát a moc ráda se podívám na tvůj blog ♥

      Vymazat

Děkuji za Vaše komentáře.