03.04.16

DIY: Clutch bag

4


Dnes pro Vás mám nachystaný podrobný návod na vytvoření vlastního psaníčka či menší kabelky. Jelikož to plánuji dlouho, ale zatím jsem neměla možnost jít si koupit materiál, tak jej napíši podrobně a v lepší verzi. Doufám, že celý návod pochopíte.

Potřebujeme:

Plastové desky (vypadají jako obálka)
Látka (bavlna, koženka a jiné, kolik záleží na velikosti desek)
Druky – cvočky – cokoliv vám přijde vhod
Podšívka (nemusí být, ale může)
Oboustranná lepenka (a nebo také lepidlo vodě-odolné či tavící pistole)
Šicí stroj

Postup:

1. Krok
Plastové desky celé rozebereme, vyndáme “cvoček“ a rozlepíme okraje. Pokud cvoček nejde vyndat normálně, tak jej vystřihněte – bude tam na tomtéž místě látka, takže aspoň budete lépe vědět kam dát druky. Desky nám celkově budou sloužit hlavně jako pevná či pevnější výztuha.

2. Krok
Obstřihněte látku podle rozložených desek, ale přidejte k tomu 2 cm na založení. Poté si vystřihněte ještě jednou na vnitřek kabelky přesně podle desek.


3. Krok
Lepidlem nebo oboustrannou lepenkou si udělejte body a přichyťte látku nejdříve vnitřní stranu poté vnější. Z vnější strany dvakrát podehněte okraje a na stroji celé obšijte, aby se vám to dobře šilo a poté jste neudělali šev jinde, jeďte celou dobu za patku – pro ty kteří nevědí to znamená, že patku budete být ve stejné míře, kde končí okraj. Vždy zapošívejte! Stačí jeden steh.

Proč tam dávat lepenku už asi chápete, já to využila hlavně z důvodu, že látka mi poté nejezdí, tam kam chce a hezky drží, samozřejmě kdybych měla tavící pistoli použila bych ji místo lepenky.

4. Krok
Teď opět složíme desky k sobě, tak jak byli v původním stavu a sešijeme strany, které po odšití utvoří “kapsu“ o kterou nám jde. Opět odšijte za patku, aby jste se trefili do předchozího švu. A vlastně je tímto téměř hotovo.

Teď už nás čekají jen druky. Podle návodu, který prodávají s druky je přidělejte na vyznačené místo a máte hotovo. Druky je možné dát i dříve záleží jakou velikost budete dělat, pokud malé psaníčko radila bych udělat to po 3. kroku.

Doufám, že se Vám tento DIY líbil, že jste ho pochopili a budu ráda, když se mi pochlubíte jak se Vám vše podařilo. Obrázky jsem dělala na počítači, abych to aspoň malinko ukázala.


Vaše SAGI

4 komentáře:

Děkuji za Vaše komentáře.