11.01.16

STOP Palm Oil

0


Chtěla bych se zaměřit na dosti diskutované téma a tím je Palmový olej. Není to moc dávno co jsem se o to začala blíže zajímat a rozhodla jsem se pro svůj dobrý pocit s tím něco dělat. Již od prosince nekonzumuji nic co obsahuje palmový olej, lidé co mi řeknou, že se tomu nedá vyhnout, tak je pouze líný číst složení. Pro mě je celkem dost smutné co se děje i když je to od nás daleko. Nenutím nikoho, aby přestal jíst všechno s palmovým olejem, to je jakoby někdo chtěl donutit vegetariána jíst maso. 

Samozřejmě nejedná se pouze o konzumaci jídla, ale palmový olej je i v kosmetice (bohužel), nedokážu přesně říct či moje kosmetika něco takového obsahuje, podle složení ne, ale kdo ví. 

Čím více jsem se zajímala tím více jsem si přála pomoci, jenže ono zastavit něco tak velkého v pár lidech to se opravdu nedá. Podle mého palmový olej nepřináší do života nic dobrého, pokud se s ním někdo neláduje ve velkém, aby nabral tuk. Nejde mi až tak o to co všechno způsobí člověku samotný palmový olej, jde mi o to co se děje v pralesích, kde Palmy olejné se kácí, pálí apod.. Nejvíce mě na tom děsí kolik zvířat kvůli lidské rase musí zemřít. Ano my lidé jsme opravdu svojí vlastní hrozbou, máme přeci takovou moc, že radši zničíme všechny parky, lesy, jezera či řeky jen proto, aby bylo kam jít na kávu, nebo nakoupit nové oblečení. Celkově mě fascinuje co vlastně my lidé dokážeme. 

Myslím si, že v tomto nejsem sama a věřím, že časem nás bude více a více z mnoha zemích. Chtěla bych, aby si lidé vážili toho co mají. Jaké to musí být pro lidi, kteří tam žili, měli svojí vodu ve které je teď jen sajrajt, musí si na palmových plantážích vydělávat, aby pro svojí rodinu měli vůbec vodu, která pro ně kdysi bývala zdarma. 

Už dlouhodobě koluje po internetu video, které snad otevře oči nejednomu člověku, říká tam proč platíme za vodu, když máme jezera, rybníky, potůčky (něco podobného), dále říká proč platíme za ovoce, které roste na stromech a zdarma. Určitě mnoho lidí toto video zná, pokud ne doporučuji si ho najít a kouknout se na něj. Člověk tráví více času na mobilním telefonu, než aby si užíval přírody. 

Příroda je jediné co nejvíce k životu potřebujeme, díky rostlinám máme kyslík, obživu a další... Takže vlastně co potřebujeme nejvíc nová obchodní střediska nebo radši místo v přírodě, kam vyrazíte na odpočinek? 

Abych se vrátila zpátky k palmovému oleji, pokud by jste chtěli vědět kde se palmový olej nachází doporučuji podívat se na STOP Palmovému oleji  rozhodně se tam toho mnohé dočtete. 

Tímto článkem nechci nijak ovlivnit cizí názory, ani nechci vyvolat diskuzi, kde mi bude řečeno, že to dělám zbytečně. Dělám to pro svůj dobrý pocit.

Děkuji za přečtení

Přeji dobrou noc

Vaše SAGI

0 komentářů:

Okomentovat

Děkuji za Vaše komentáře.