14.01.16

Mom's diary #02

0


Krásný večer, jako matka si každý den říkám co vlastně znamená nuda?! Miško je akční miminko, takže tolik klidu člověk nenajde, když spí snažíte se udělat nádobí, uklidit, vyžehlit, vyprat a další, najednou se vzbudí vaše ratolest, která se snaží už lézt a rozhází hračky po celém obývacím pokoji. Když chcete aby spal, rozhodně spát nebude a když nechcete aby zrovna spinkal, tak vždy usne. 

Dnes dopoledne jsem opět byla fotit - focení bylo příjemné s Evičkou snad nic jiného nejde, tolik pozitivní člověk Vám vykouzlí krásnou náladu na zbytek dne. Evička je z divadla, velice nadaná zpěvačka i tanečnice, momentálně má krásné těhotenské bříško a focení byla jedna velká radost, když vidím jakou maminky mají radost z památky, kterou jim poskytnu je to velká radost i pro mě. 

Jsem velmi akční maminkou a rozhodně nerada doma sedím na zadku, při focení to vždy mohu spojit s procházkou, ovšem například cvičení už s malým moc nespojím, když nemáme namysli venkovní aktivity s kočárkem. Tento týden jsem byla v jednom kole, až jsem občas vyčerpaná, na konci dne si řeknu, že musím stejně všechno zvládnou, takže lítost musí jít stranou. Dnes jsem si musela zacvičit, abych zítra vůbec pohnula prstem. 

Zjistila jsem, že můj častý pocit bývá, jak jsem se vlastně mohla stát matkou. Nejsem dokonalá matka, nikdo to říkat asi nebudu, ale která matka je dokonalá? Ta která svému dítěti pořídí vše - ta které nechce aby měl všechno, ale nestrádal. Podle dnešní doby se částečně děsím budoucnosti, co mě jako mámu ještě čeká, co vlastně povím svému synovi až bude mít první lásku a první rozchod, zvládnu to? Ano postavím se k tomu čelem, je to kus mého srdce a i když mě nebude poslouchat, tak budu vědět, že on sám na to časem přijde. Také jsem své rodiče neposlouchala, nechápala jsem proč o mě mají strach, proč nemohu jako některé kamarádky chodit domů v kolik sama uznám. Všechno co mě naučili rodiče teď budu já učit syna a ten bude učit své děti a ty zase své, proto pro mě nejdůležitější bude, aby ze syna vyrostl sebevědomí člověk a hlavně žádný sobec.

Občas mi projde hlavou myšlenka, proč některé děti jsou tak sobecké, proč mlátí děti (které jim nic nedělají) kdo a hlavně proč je to nechá dělat? - Rodiče by se občas měli zamyslet a uvědomit si, že oni jsou vzorem pro své dítě, oni vidí jak se chováte a tak se budou chovat i oni.

Přeji vám krásný zbytek večera 

Vaše SAGI

0 komentářů:

Okomentovat

Děkuji za Vaše komentáře.